
Problemen op spoor duren langer dan eerste prognose
AMSTERDAM (ANP) - De problemen die woensdagochtend zijn ontstaan op het spoor bij Schiphol duren naar verwachting nog tot ongeveer 11.45 uur. Tussen Amsterdam Zuid en Schiphol rijden door een storing fors minder treinen. Eerder was de prognose dat de treinen vanaf 09.15 uur weer zouden rijden. De storing heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven.
Een aannemer van ProRail doet momenteel onderzoek naar de sectiestoring, wat betekent dat er een melding binnenkomt dat er "iets in het spoor niet klopt", aldus een woordvoerder van de spoorwegbeheerder. Door de storing vallen er ook treinen uit tussen Schiphol en Leiden, Hoofddorp en Rotterdam. Tussen de luchthaven en Lelystad gaan geen treinen.
Dinsdag lag het treinverkeer naar de luchthaven er helemaal uit door een stroomstoring die ontstond door brand in kabels in het spoor. De politie houdt rekening met een misdrijf en onderzoekt of er een relatie is met de NAVO-top. De top begon dinsdag en gaat woensdag verder in Den Haag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het naderende einde van de nationale CO2-heffing roept gemengde reacties op. Werkgeversorganisatie VNO-NCW is blij dat een Kamermeerderheid de heffing wil afschaffen. Klimaat- en milieuorganisaties reageren juist verbolgen op de motie van het CDA die daartoe oproept. Doordat de VVD zich aansloot bij het kamp dat van de heffing af wil, kreeg de motie een meerderheid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het terrein van de NAVO-top in Den Haag is een touringcar woensdagmiddag tegen een auto van de Tsjechische delegatie gereden. De auto kreeg daardoor een klapband en de bus raakte aan de zijkant beschadigd, zagen verslaggevers van het ANP. Zowel de auto als de bus was op het terrein aanwezig om delegatieleden te vervoeren.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De treinproblemen door een seinstoring bij Schiphol zijn woensdagmiddag nog niet opgelost en ProRail heeft ook de oorzaak nog niet achterhaald. In een nieuwe prognose verwacht de spoorbeheerder tot ongeveer 18.45 uur nodig te hebben. De kapotte bovenleiding bij Gouda is gerepareerd, waardoor er woensdagmiddag weer intercity's langs kunnen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido vermoedt ook bij de tweede grote storing bij zijn mobiele diensten woensdag geen cyberaanval. "We hebben tot nu toe geen reden om dat aan te nemen", laat een woordvoerder woensdagmiddag weten. Inmiddels is Odido alle klanten "op gecontroleerde wijze weer terug aan het plaatsen op het netwerk". De verwachting is dat alles in het komende uur weer bij alle klanten werkt, aldus de zegsman.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een vader en moeder vrijgesproken die verdacht werden van het mishandelen van hun pasgeboren dochter in 2017. Justitie verdacht vader Rowan S. van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en moeder Kim de L. van het onvoldoende in bescherming nemen van baby Hannah.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitkomst van de NAVO-top is een "grote prestatie", zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van de bijeenkomst. De 32 landen van het bondgenootschap werden het eens om de defensie-uitgaven te verhogen tot 5 procent van de economie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De volgende NAVO-top vindt volgend jaar plaats in Turkije, staat in de slotverklaring van de top. Vorig jaar was al afgesproken dat Turkije de volgende vergadering van de alliantie mag organiseren, maar nu is ook bevestigd dat die in 2026 wordt gehouden.
2 uur geleden