Problemen met treinverkeer rond Schiphol en Amsterdam Zuid
AMSTERDAM (ANP) - Door een stroomstoring en een wisselstoring zijn er problemen op het spoor aan de zuidkant van Amsterdam en rond Schiphol, meldt de NS. Op de site van de NS is te zien dat veel treinen op de stations Schiphol en Amsterdam Zuid dinsdagochtend niet rijden. De problemen duren waarschijnlijk de hele ochtendspits.
Een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail zegt dat er bij station Amsterdam RAI een stroomstoring is. Een aannemer is bezig met het herstel ervan. Ook is er een wisselstoring.
Reizigers krijgen het advies om tussen Duivendrecht, Amsterdam RAI en Amsterdam Zuid de metro te nemen. De sprinter van Amsterdam Centraal naar Schiphol rijdt ook gewoon. Daardoor kunnen reizigers volgens de ProRail-woordvoerder toch op hun bestemming komen, ondanks de problemen. "De impact is groot. Maar het is wel beheersbaar", zegt hij.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
6 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
15 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden