Problemen met treinverkeer rond Schiphol en Amsterdam Zuid
AMSTERDAM (ANP) - Door een stroomstoring en een wisselstoring zijn er problemen op het spoor aan de zuidkant van Amsterdam en rond Schiphol, meldt de NS. Op de site van de NS is te zien dat veel treinen op de stations Schiphol en Amsterdam Zuid dinsdagochtend niet rijden. De problemen duren waarschijnlijk de hele ochtendspits.
Een woordvoerder van spoorbeheerder ProRail zegt dat er bij station Amsterdam RAI een stroomstoring is. Een aannemer is bezig met het herstel ervan. Ook is er een wisselstoring.
Reizigers krijgen het advies om tussen Duivendrecht, Amsterdam RAI en Amsterdam Zuid de metro te nemen. De sprinter van Amsterdam Centraal naar Schiphol rijdt ook gewoon. Daardoor kunnen reizigers volgens de ProRail-woordvoerder toch op hun bestemming komen, ondanks de problemen. "De impact is groot. Maar het is wel beheersbaar", zegt hij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.
1 uur geledenBALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.
3 uur geleden