
Problemen met grensformaliteiten Verenigd Koninkrijk nemen toe
DEN HAAG (ANP) - De problemen door ingewikkelde grensformaliteiten tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie door de brexit nemen de laatste tijd toe. Transport & Logistiek Nederland (TLN) zegt daarom dat het belangrijk is dat die problemen zo snel mogelijk worden aangepakt omdat het goederenvolume nu nog relatief laag ligt en er nog geen grote drukte aan de grens is.
Door de extra douaneformaliteiten nemen vertragingen bij het goederentransport toe. Het grote Duitse logistieke bedrijf DB Schenker zet leveringen aan het Verenigd Koninkrijk nu zelfs tijdelijk stop om de grensprocedures beter te stroomlijnen. Veel bedrijven hebben de douanepapieren onvolledig of onjuist ingevuld, aldus DB Schenker.
"We moeten daarom nu alles op alles zetten om deze groeipijnen op te lossen, voordat het drukker wordt en de problemen alleen maar zullen toenemen", zegt een woordvoerder van TLN. De brancheorganisatie ziet zelf nog geen enorm lange wachttijden aan de grens, maar merkt wel dat er inderdaad veel meer bureaucratische rompslomp is bijgekomen. Volgens TLN lijken vooral Britse bedrijven minder goed voorbereid te zijn op de nieuwe douaneformaliteiten omdat zij later met hun voorbereidingen voor de brexit waren begonnen.
Onwennigheid
Evofenedex, de behartiger van de handels- en logistieke belangen van 15.000 bedrijven in Nederland, ziet ook dat er toenemende problemen zijn met de douaneformaliteiten. De organisatie spreekt van "aanloopproblemen door onwennigheid", met name aan Britse zijde. Evofenedex vindt ook dat de zaken nu zo snel mogelijk moeten worden aangepakt, voordat de drukte aan de Britse grens toeneemt. "We zijn druk bezig om onze achterban zo goed mogelijk te informeren en te zorgen dat de puntjes op de i worden gezet", aldus een woordvoerder.
Het Havenbedrijf Rotterdam laat weten al jaren te zeggen dat voorbereidingen moesten worden getroffen voor de extra grensformaliteiten door de brexit. Het Havenbedrijf hoopt dat het gaat om tijdelijke "gewenningsproblemen" die naar verloop van tijd opgelost zullen worden. Er zijn volgens de Rotterdamse haven geluiden dat met name Britse exporteurs naar de EU het douanepapierwerk geregeld niet op orde hebben.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in mei meer goederen en diensten aangeschaft dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in de vijfde maand van het jaar 1,1 procent hoger dan in mei 2024. In april gaven consumenten 0,3 procent meer uit.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in juni gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie koelde daarmee licht af ten opzichte van de 3,3 procent in mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwproductie groeit weer na een stevige krimp begin 2024, meldt ING Research. Volgens de economen van de bank is het herstel echter "broos". Dat komt volgens hen doordat het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen daalt en investeringen in bedrijfsgebouwen achterblijven. Ook structurele knelpunten zoals netcongestie en een tekort aan bouwgrond remmen de groei.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager gesloten. Beleggers verwerkten berichten van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin kondigde Trump importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft importheffingen voor verschillende landen aangekondigd op zijn socialmediaplatform Truth Social. Het gaat onder meer om Zuid-Afrika, Laos en Maleisiƫ. De heffingen moeten op 1 augustus ingaan, aldus de president in brieven gericht aan de landen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal geen brief krijgen van de Verenigde Staten waarin hogere importheffingen worden aangekondigd. Dat melden ingewijden binnen de EU aan persbureau Reuters. De Amerikaanse president Donald Trump deelde eerder op maandag brieven aan Japan en Zuid-Korea. Goederen uit deze landen die worden ingevoerd in de Verenigde Staten, worden vanaf 1 augustus belast met een heffing van 25 procent.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt importheffingen van 25 procent aan voor goederen uit Japan en Zuid-Korea vanaf 1 augustus. Dat meldt hij in brieven gericht aan de Japanse premier en de Zuid-Koreaanse president die Trump heeft gedeeld op zijn socialemediaplatform Truth Social.
13 uur geleden