Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Problemen in stemlokalen Berlijn door gelijktijdige marathon

Problemen in stemlokalen Berlijn door gelijktijdige marathon

BERLIJN (ANP) - Er komen steeds meer meldingen dat stemformulieren ontbreken in verschillende stembureaus in Berlijn, meldt de Berliner Zeitung zondag. Zo zouden verschillende stemlokalen stembiljetten uit andere districten hebben ontvangen. En wegafsluitingen vanwege de marathon die zondag in Berlijn wordt gehouden maken het moeilijk om de juiste stembiljetten te leveren.

Vooral in de Berlijnse districten Charlottenburg-Wilmersdorf en Friedrichshain zou daardoor volgens de krant sprake zijn van lange rijen en een "enorme chaos".

Autoriteiten benadrukten dat wie uiterlijk 18.00 uur in de rij voor het stembureau staat, nog kan stemmen. Tevens waarschuwden ze dat de wachttijd kan oplopen tot een uur.

Volgens de autoriteiten in Berlijn was de opkomst tegen het middaguur 27,4 procent en daarmee ongeveer even hoog als bij de laatste federale verkiezingen in 2017, toen 27,2 procent van de Berlijnse stemgerechtigden tegen de middag hun stem had uitgebracht. Maar waarschijnlijk hebben nu meer mensen per post gestemd vanwege de coronacrisis.

Meer uit Buitenland

Ook halvering salaris president stopt protesten in Bolivia niet

LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.

1 uur geleden
HRW: Colombianen betrokken bij wreedheden Soedan opgeleid in VAE

BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.

2 uur geleden
Rubio: ondanks aanvallen VS is akkoord met Iran nog mogelijk

JAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.

2 uur geleden
VS vallen doelen aan in zuiden Iran

WASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".

4 uur geleden
Canada: behandeling flotilla-activisten door Israël onacceptabel

OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.

6 uur geleden
Spaanse Hondius-opvarende test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.

11 uur geleden
Braziliaanse president ondergaat bestralingstherapie

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.

11 uur geleden