Problemen in meldkamers door tijdelijke ICT-storing politie
DEN HAAG (ANP) - Een ICT-storing bij de politie heeft eerder deze maand enkele dagen voor problemen gezorgd in verschillende meldkamers. Hoewel de dienstverlening van 112 en het gesloten netwerk van hulp- en veiligheidsdiensten niet in het geding is gebracht, waren de niet-spoednummers van de politie die beginnen met 088 en 0900 niet of slecht bereikbaar, meldt minister Ferd Grapperhaus (Justitie) aan de Tweede Kamer.
Ook werkte een aantal meldkamersystemen soms niet en was het radiobedieningssysteem beperkt beschikbaar, "maar hiervoor waren voldoende alternatieven", aldus de bewindsman. De storingen duurden van 15 tot 17 september en hadden invloed op de meldkamers Oost-Brabant, Noord-Holland, Zeeland-West-Brabant en Rotterdam.
De meldkamers zelf waren volgens de minister te allen tijde bereikbaar. Ook de veiligheid van burgers, politiepersoneel en hulpverleners is niet in het geding geweest tijdens de storingen, schrijft Grapperhaus. "Dat is ook te danken aan goede samenwerking en het snelle handelen van de politie, de meldkamers en de Landelijke Meldkamer Samenwerking (LMS)."
Er wordt onderzoek gedaan naar de storingen en er zijn al wat maatregelen getroffen om dit in de toekomst te voorkomen. "Er is geen indicatie van moedwillige externe verstoring", zegt Grapperhaus. De oorzaak "is te herleiden naar een instabiliteit in de politie ICT-dienstverlening".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
2 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
2 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
9 uur geleden