Problemen in logistiek raken omzet Levi Strauss
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Levi Strauss, vooral bekend van zijn jeans, heeft afgelopen kwartaal flink te lijden gehad onder problemen in de logistiek. De moeilijkheden met leveringen raakten de omzet met zeker 60 miljoen dollar (55 miljoen euro), meldde het concern in een kwartaalrapport.
Levi Strauss meldde de cijfers over de drie maanden tot en met 27 februari. De omzetderving van 60 miljoen dollar was meer dan de 50 miljoen dollar die het bedrijf een kwartaal eerder misliep als gevolg van de logistieke problemen. Het merk klaagde daarbij onder andere over hoge transportkosten en langere levertijden.
Voor het hele kwartaal steeg de omzet met 22 procent tot 1,6 miljard dollar. De vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder gaat enigszins mank door de coronamaatregelen die verkopen in de weg zaten.
Levi Strauss merkte wel dat de problemen wat minder leken te worden. Evengoed zorgt het concern ervoor dat de voorraden goed zijn aangevuld om er zeker van te zijn verdere verstoringen aan te kunnen. Vooral ook omdat op de korte termijn de lockdowns in China tegen corona de onderneming niet zullen helpen. Voor het hele jaar wordt rekening gehouden met logistieke uitdagingen.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
56 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
1 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
4 uur geleden