Problemen in logistiek raken omzet Levi Strauss
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Levi Strauss, vooral bekend van zijn jeans, heeft afgelopen kwartaal flink te lijden gehad onder problemen in de logistiek. De moeilijkheden met leveringen raakten de omzet met zeker 60 miljoen dollar (55 miljoen euro), meldde het concern in een kwartaalrapport.
Levi Strauss meldde de cijfers over de drie maanden tot en met 27 februari. De omzetderving van 60 miljoen dollar was meer dan de 50 miljoen dollar die het bedrijf een kwartaal eerder misliep als gevolg van de logistieke problemen. Het merk klaagde daarbij onder andere over hoge transportkosten en langere levertijden.
Voor het hele kwartaal steeg de omzet met 22 procent tot 1,6 miljard dollar. De vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder gaat enigszins mank door de coronamaatregelen die verkopen in de weg zaten.
Levi Strauss merkte wel dat de problemen wat minder leken te worden. Evengoed zorgt het concern ervoor dat de voorraden goed zijn aangevuld om er zeker van te zijn verdere verstoringen aan te kunnen. Vooral ook omdat op de korte termijn de lockdowns in China tegen corona de onderneming niet zullen helpen. Voor het hele jaar wordt rekening gehouden met logistieke uitdagingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
5 uur geleden