Problemen in bouw zitten afvalverwerker Renewi dwars
AMSTERDAM (ANP) - De problemen in de bouwsector spelen afvalverwerker Renewi parten. Doordat bouwprojecten stil kwamen te liggen of niet van de grond komen na sterke rente- en prijsstijgingen, heeft het Nederlands-Britse bedrijf minder sloop- en bouwafval te verwerken.
In zijn kwartaalbericht meldt Renewi dat de "uitdagende economische omstandigheden" ook in de laatste drie maanden van vorig jaar bleven voortduren. Vooral de lagere hoeveelheden afval uit de bouw speelt de verwerking van bedrijfsafval in Nederland parten. Andere bedrijfstakken draaiden beter.
Renewi gaf geen exacte omzet- of winstcijfers in het bericht over het derde kwartaal van zijn gebroken boekjaar. Wel meldde het bedrijf dat ingrepen om de winstmarges op peil te houden effect hebben. De uit de fusie van het Nederlandse Van Gansewinkel en het Britse Shanks ontstane afvalverwerker kondigde eerder aan 160 banen te schrappen, onder andere via gedwongen ontslagen. De meeste van die arbeidsplaatsen zijn afgelopen december verdwenen.
Meer uit Financieel
VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
3 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
5 uur geleden