Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Problemen en lange rijen wachtenden bij stembureaus Georgia

Problemen en lange rijen wachtenden bij stembureaus Georgia

ATLANTA (ANP) - De 6,9 miljoen kiesgerechtigden in de Amerikaanse staat Georgia moesten dinsdag soms uren geduld hebben. Door allerlei problemen met stemmachines en veiligheidsmaatregelen als gevolg van het coronavirus ontstonden lange rijen met wachtenden.

In de staat werden verschillende voorverkiezingen gehouden voor de presidents-, Congres- en andere verkiezingen die in november worden gehouden. Vanwege de uitbraak van het coronavirus waren de verkiezingen afgelopen maart uitgesteld naar dinsdag.

Democratische en Republikeinse politici in de staat geven elkaar de schuld van de chaos. De Democraten beschuldigen de Republikeinse staatssecretaris, die de verkiezingen organiseert, ervan dat er te weinig stembureaus zijn in buurten waar veel Democratische kiezers wonen. De Republikeinen zeggen dat er vanwege corona te weinig vrijwilligers zijn om de stembusgang in goede banen te leiden.

In de staat werd getest met nieuwe stemmachines die ook in november moeten worden ingezet. Beide partijen zijn bezorgd dat de presidentsverkiezingen niet eerlijk zullen verlopen.

In de peilingen voor Georgia, ligt de Democraat Joe Biden verrassend iets voor op president Donald Trump. Bill Clinton was in 1992 de laatste Democraat die de staat won. Trump versloeg Hillary Clinton vier jaar geleden met 5 procent verschil.

Meer uit Buitenland

Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

27 minuten geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

33 minuten geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

3 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

4 uur geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

5 uur geleden