Problemen en lange rijen wachtenden bij stembureaus Georgia
ATLANTA (ANP) - De 6,9 miljoen kiesgerechtigden in de Amerikaanse staat Georgia moesten dinsdag soms uren geduld hebben. Door allerlei problemen met stemmachines en veiligheidsmaatregelen als gevolg van het coronavirus ontstonden lange rijen met wachtenden.
In de staat werden verschillende voorverkiezingen gehouden voor de presidents-, Congres- en andere verkiezingen die in november worden gehouden. Vanwege de uitbraak van het coronavirus waren de verkiezingen afgelopen maart uitgesteld naar dinsdag.
Democratische en Republikeinse politici in de staat geven elkaar de schuld van de chaos. De Democraten beschuldigen de Republikeinse staatssecretaris, die de verkiezingen organiseert, ervan dat er te weinig stembureaus zijn in buurten waar veel Democratische kiezers wonen. De Republikeinen zeggen dat er vanwege corona te weinig vrijwilligers zijn om de stembusgang in goede banen te leiden.
In de staat werd getest met nieuwe stemmachines die ook in november moeten worden ingezet. Beide partijen zijn bezorgd dat de presidentsverkiezingen niet eerlijk zullen verlopen.
In de peilingen voor Georgia, ligt de Democraat Joe Biden verrassend iets voor op president Donald Trump. Bill Clinton was in 1992 de laatste Democraat die de staat won. Trump versloeg Hillary Clinton vier jaar geleden met 5 procent verschil.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.
5 uur geledenLIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.
5 uur geleden