Problemen en lange rijen wachtenden bij stembureaus Georgia
ATLANTA (ANP) - De 6,9 miljoen kiesgerechtigden in de Amerikaanse staat Georgia moesten dinsdag soms uren geduld hebben. Door allerlei problemen met stemmachines en veiligheidsmaatregelen als gevolg van het coronavirus ontstonden lange rijen met wachtenden.
In de staat werden verschillende voorverkiezingen gehouden voor de presidents-, Congres- en andere verkiezingen die in november worden gehouden. Vanwege de uitbraak van het coronavirus waren de verkiezingen afgelopen maart uitgesteld naar dinsdag.
Democratische en Republikeinse politici in de staat geven elkaar de schuld van de chaos. De Democraten beschuldigen de Republikeinse staatssecretaris, die de verkiezingen organiseert, ervan dat er te weinig stembureaus zijn in buurten waar veel Democratische kiezers wonen. De Republikeinen zeggen dat er vanwege corona te weinig vrijwilligers zijn om de stembusgang in goede banen te leiden.
In de staat werd getest met nieuwe stemmachines die ook in november moeten worden ingezet. Beide partijen zijn bezorgd dat de presidentsverkiezingen niet eerlijk zullen verlopen.
In de peilingen voor Georgia, ligt de Democraat Joe Biden verrassend iets voor op president Donald Trump. Bill Clinton was in 1992 de laatste Democraat die de staat won. Trump versloeg Hillary Clinton vier jaar geleden met 5 procent verschil.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
49 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
2 uur geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
7 uur geleden