
Problemen bij autofabrikanten zitten ook TomTom dwars
AMSTERDAM (ANP) - Navigatiebedrijf TomTom heeft in het derde kwartaal last gehad van problemen in de auto-industrie. Meerdere grote autofabrikanten in Europa en de Verenigde Staten waarschuwden de afgelopen maanden dat hun resultaten tegenvallen, en dat voelt ook de Amsterdamse leverancier van kaarttechnologie. Daar kwam bij dat fabrikanten de introductie van nieuwe automodellen uitstelden, terwijl TomTom voor die auto's technologie zou leveren.
Het leidde in de maanden juli, augustus en september tot 19 procent minder opbrengsten uit de autosector voor TomTom, als vooruitbetalingen voor toekomstige producten niet worden meegerekend. De auto-industrie is nog altijd de belangrijkste afzetmarkt voor het bedrijf. Diensten voor andere zakelijke klanten die bijvoorbeeld gebruikmaken van verkeersinformatie of digitale kaarten, leverden juist meer op dan een jaar eerder. De divisie die navigatiediensten levert aan particulieren kromp verder.
De totale omzet daalde 2 procent tot 140,7 miljoen euro. Daarop leed het bedrijf een nettoverlies van 4,4 miljoen euro. Dat is een minder fors verlies dan in het derde kwartaal van vorig jaar, toen TomTom een verlies van 8,7 miljoen euro boekte.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tarieven van 25 procent op geïmporteerde middelzware en zware vrachtwagens en onderdelen daarvoor officieel ingevoerd.
6 uur geleden