Problemen auto Verstappen kwamen 'vanuit het niets'
SAKHIR (ANP) - De technische problemen bij de auto van Max Verstappen kwamen compleet uit de lucht vallen. Dat zei een teleurgestelde teambaas Christian Horner van Red Bull na de Grote Prijs van Bahrein, waarin de wereldkampioen vlak voor het einde van de race uitviel met een defect stuur en brandstofsysteem. "Dit kwam volkomen onverwachts. We hebben deze problemen nooit eerder gezien, dus het mag duidelijk zijn dat we die auto gaan strippen en uitzoeken wat er aan de hand was. Het lijkt er wel op dat de problemen met elkaar te maken hebben", aldus de Engelsman.
"Het is heel teleurstellend dat onze beide coureurs uitvallen in een race waarin we de kans hadden op een podiumfinish. We verliezen dure punten", vervolgde Horner. "Het is van belang dat we snel uitvinden wat er loos is, zodat we volgende week in Saudi-Arabië nog sterker kunnen terugkomen. Want het is wel bemoedigend dat we een auto hebben die de strijd aankan. We stonden op de voorste startrij en zagen een mooi gevecht tussen Max en Charles Leclerc, maar moeten ook constateren dat Ferrari nog net wat sneller is."
Teamgenoot Sergio Pérez schoof door het uitvallen van Verstappen op naar de derde plaats en leek de grand prix nog enigszins te redden voor Red Bull, maar de Mexicaan moest in de laatste ronde ook naar de kant. "Ik voelde al een aantal ronden dat ik vermogen aan het verliezen was en ik had waarschijnlijk een soortgelijk probleem als Max met het brandstofsysteem. De motor hield er gewoon mee op. Het is moeilijk te verteren. Een ongelukkige start van ons seizoen, maar het jaar is lang in de Formule 1 en we hebben pas één race gehad."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
6 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
6 uur geleden