Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Problematiek achtergebleven koffers Schiphol houdt aan

Problematiek achtergebleven koffers Schiphol houdt aan

SCHIPHOL (ANP) - De problemen met achtergebleven koffers op Schiphol houden aan. Maar de luchthaven en luchtvaartmaatschappij KLM geven niet precies aan of het probleem nu minder is dan een maand geleden. "Het blijft gewoon heel erg druk, ook bij de koffers", zegt KLM op vragen hierover. De maatschappij wil geen aantallen noemen omdat er "op dagelijkse basis altijd een aantal koffers achterblijft" en omdat dit er de "ene dag meer en de andere dag minder zijn".

Schiphol verwees in een eerdere reactie juist naar de luchtvaartmaatschappijen voor die cijfers. "Er wordt constant bagage teruggebracht bij de eigenaar, maar er kunnen ook bagagestukken bijkomen. Wij helpen luchtvaartmaatschappijen en hun afhandelaars de problemen op te lossen. Dat doen we door per afhandelaar mensen van onszelf ter beschikking te stellen om achtergebleven bagage te sorteren en veilig op te slaan", wilde Schiphol alleen kwijt over de problematiek.

De luchthaven kwam halverwege vorige maand nog wel zelf met cijfers, toen er zo'n 1500 achtergebleven koffers stonden. Een paar weken eerder, op het hoogtepunt van de Schipholdrukte, stonden zo'n 8000 tot 10.000 koffers zonder eigenaar op de luchthaven.

Meerdere oorzaken

Er zijn meerdere oorzaken voor de kofferproblematiek, zei Schiphol vorige maand. Allereerst speelt de krapte op de arbeidsmarkt de luchthaven parten. Door gebrek aan personeel lukt het minder goed om koffers op tijd aan boord te krijgen.

Ook staan mensen langer dan normaal in de rij en gebeurt het nog wel eens dat een vlucht wordt gemist. Dan moet ook bagage van boord worden gehaald. Soms komen reizigers heel laat aan boord van een vliegtuig, maar zijn de koffers al wel uit het ruim gehaald.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

7 minuten geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

57 minuten geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

2 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

2 uur geleden
FNV vreest voor toekomst Douwe Egberts-fabriek in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.

3 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood twee baby's die Nestlé-voeding kregen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.

3 uur geleden
Chipmaker Intel hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De grote chipfabrikant leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Lip-Bu Tan werkt Intel hard aan het opvoeren van de productie om aan de sterke vraag van klanten naar serverchips voor AI-datacenters te kunnen voldoen. Het aandeel, dat voorafgaand aan de resultaten sterk was gestegen, raakte zo'n 14 procent aan waarde kwijt.

4 uur geleden