Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Probleem defecte flesjes Pfizer-vaccin speelt niet in Nederland

Probleem defecte flesjes Pfizer-vaccin speelt niet in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het probleem met defecte flesjes van het Pfizer/BioNTech-vaccin speelt niet in Nederland. Woensdag is de vaccinatie in Hongkong en Macau vanwege een mankement aan de verpakking tijdelijk opgeschort, maar volgens een woordvoerder van Pfizer is daar in ons land geen sprake van.

De regering in Hongkong kreeg een waarschuwing over problemen met de sluitingen van de flesjes, waarna uit voorzorg is gestopt met prikken. De defecte flesjes zouden zijn geleverd via Fosun Pharma, de Chinese partner van farmaceuten Pfizer en BioNTech. "De levering van de vaccins in Nederland gaat via Pfizer in België", aldus de woordvoerder. "Het is een compleet andere partij waar het kwaliteitsprobleem niet speelt. We kunnen daarom gewoon doorgaan met het prikken."

Mensen in Nederland van 75 en 76 jaar oud krijgen vanaf woensdag een uitnodiging om te worden ingeënt met het vaccin van Pfizer en BioNTech. Half april zijn 70- tot 74-jarigen aan de beurt en eind april mensen van 65 tot 69. Ook hun partners mogen zich laten vaccineren.

Meer uit Binnenland

Ook code geel in Limburg vanwege gladheid

DE BILT (ANP) - Ook in Limburg is code geel afgegeven voor mogelijke gladheid. Het KNMI had eerder de waarschuwingscode afgegeven voor Noord-Brabant en Zeeland. Voor de laatstgenoemde provincie is de waarschuwing niet meer van kracht.

2 uur geleden
Brand in historisch pand in binnenstad Dordrecht

DORDRECHT (ANP) - In de binnenstad van Dordrecht heeft woensdagavond brand gewoed in een historische woning, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. De eerste meldingen van de brand kwamen iets na 20.00 uur bij de brandweer binnen. Een klein uur later is het vuur onder controle, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten. De brandweer is nog wel bezig met controles.

3 uur geleden
Recordaantal oudejaarsloten verkocht: ruim 7,9 miljoen

RIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.

4 uur geleden
Dode en vier mensen naar ziekenhuis door ongeval in Gronings dorp

ZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

4 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gladheid in nieuwjaarsnacht

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.

6 uur geleden
Schoof onder de indruk van de werkzaamheden van de brandweer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.

7 uur geleden
Ziekenhuizen tot in de middag nog handen vol aan gladheid

LEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.

8 uur geleden