Probierz nieuwe bondscoach van Polen
WARSCHAU (ANP) - Michal Probierz is de nieuwe bondscoach van Polen. De 50-jarige trainer volgt de Portugees Fernando Santos op, die vorige week moest vertrekken vanwege de tegenvallende resultaten in de EK-kwalificatiewedstrijden.
De 50-jarige Probierz had sinds vorig jaar zomer de Poolse beloftenploeg onder zijn hoede. Daarvoor werkte de oud-voetballer bij diverse clubs in de hoogste Poolse divisie.
Voorzitter Cezary Kulesza maakte de aanstelling van Probierz bekend via een bericht op X, voorheen Twitter.
Polen verloor vorige week de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Albanië met 2-0. Met 6 punten uit vijf wedstrijden staat de ploeg van sterspeler Robert Lewandowski vierde in de tussenstand achter Albanië, Tsjechië en Moldavië.
Santos moest al na negen maanden vertrekken bij de bond. Hij werd in januari aangesteld als opvolger van Czeslaw Michniewicz.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
5 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
5 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
7 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
12 uur geleden