Pro-Russische paramilitaire leider dood na explosie in Moskou
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Armen Sarkisjan, een pro-Russische paramilitaire leider uit de Donbas, is gedood bij een bomaanslag in Moskou. Dat melden Russische staatsmedia. Ook een van zijn lijfwachten is om het leven gekomen, drie anderen raakten gewond.
De bom ging af op het moment dat Sarkisjan naar binnen ging bij een luxe appartementencomplex. Russische media schreven eerder dat de Oekraïens-Armeense man zwaargewond was en dat een deel van zijn been moest worden geamputeerd, maar later is hij in het ziekenhuis overleden.
Volgens de Oekraïense inlichtingendiensten was Sarkisjan een bendeleider in de Donbas, de Oost-Oekraïense regio waar pro-Russische separatisten sinds 2014 vechten tegen het leger. Sarkisjan zou in 2022, toen de Russen het land binnenvielen, zelf een pro-Russisch bataljon hebben gevormd. Dat bestaat voornamelijk uit etnisch Armeense mensen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
2 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
10 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
16 uur geleden