Pro-Russische paramilitaire leider dood na explosie in Moskou
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Armen Sarkisjan, een pro-Russische paramilitaire leider uit de Donbas, is gedood bij een bomaanslag in Moskou. Dat melden Russische staatsmedia. Ook een van zijn lijfwachten is om het leven gekomen, drie anderen raakten gewond.
De bom ging af op het moment dat Sarkisjan naar binnen ging bij een luxe appartementencomplex. Russische media schreven eerder dat de Oekraïens-Armeense man zwaargewond was en dat een deel van zijn been moest worden geamputeerd, maar later is hij in het ziekenhuis overleden.
Volgens de Oekraïense inlichtingendiensten was Sarkisjan een bendeleider in de Donbas, de Oost-Oekraïense regio waar pro-Russische separatisten sinds 2014 vechten tegen het leger. Sarkisjan zou in 2022, toen de Russen het land binnenvielen, zelf een pro-Russisch bataljon hebben gevormd. Dat bestaat voornamelijk uit etnisch Armeense mensen.
Meer uit Buitenland
COLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.
42 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.
54 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.
1 uur geledenSOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".
2 uur geleden