Pro-Russische paramilitaire leider dood na explosie in Moskou
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Armen Sarkisjan, een pro-Russische paramilitaire leider uit de Donbas, is gedood bij een bomaanslag in Moskou. Dat melden Russische staatsmedia. Ook een van zijn lijfwachten is om het leven gekomen, drie anderen raakten gewond.
De bom ging af op het moment dat Sarkisjan naar binnen ging bij een luxe appartementencomplex. Russische media schreven eerder dat de Oekraïens-Armeense man zwaargewond was en dat een deel van zijn been moest worden geamputeerd, maar later is hij in het ziekenhuis overleden.
Volgens de Oekraïense inlichtingendiensten was Sarkisjan een bendeleider in de Donbas, de Oost-Oekraïense regio waar pro-Russische separatisten sinds 2014 vechten tegen het leger. Sarkisjan zou in 2022, toen de Russen het land binnenvielen, zelf een pro-Russisch bataljon hebben gevormd. Dat bestaat voornamelijk uit etnisch Armeense mensen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - UNICEF schat dat 1,8 miljoen mensen, onder wie 680.000 kinderen, humanitaire hulp nodig hebben na de twee zware aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen. Dat meldt de VN-kinderorganisatie in een persbericht.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op een partijcongres van Verenigd Rusland gezegd dat het land een moeilijke tijd doormaakt. Maar die tijd heeft ons veel geleerd, aldus Poetin. De president voerde het woord terwijl er berichten zijn dat Rusland onder druk zou zijn gekomen door een groeiend aantal Oekraïense luchtaanvallen.
39 minuten geledenNANCY (ANP) - In een buitenwijk van Nancy in Frankrijk is kort na het opstijgen een vliegtuigje neergestort en daarbij zijn elf doden gevallen volgens de autoriteiten. Plaatselijke media meldden dat in het toestel een groep parachutespringers zat. Het gaat om vijf instructeurs, vijf leerlingen en de piloot.
1 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei tijdens een bezoek aan Irak dat Iran verantwoordelijk blijft voor de Straat van Hormuz. Als onderdeel van een voorlopig akkoord met de Verenigde Staten moest die belangrijke zeestraat open, maar de afgelopen dagen werden opnieuw aanvallen op schepen gemeld.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische regering heeft de volkerenmoord op de Armeense bevolkingsgroep tijdens de Eerste Wereldoorlog in het Ottomaanse Rijk officieel erkend. De erkenning was een initiatief van minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger zegt eerder op de dag meerdere Hezbollah-strijders te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Daarnaast zou een Israëlische militair zijn omgekomen bij gevechten met de gewapende Libanese groepering.
3 uur geledenLA GUAIRA (ANP) - De Nederlandse USAR-teams hebben tijdens de eerste 24 uur van hun reddingsactie na de aardbevingen in Venezuela nog geen mensen uit ingestorte gebouwen kunnen halen. Wel is geprobeerd om iemand te redden, maar tijdens de poging bleek dat die actie niet zou slagen, vertelde een woordvoerder. "Hoe moeilijk dat ook is, er werd besloten door te gaan naar mensen die we mogelijk wel kunnen redden."
3 uur geleden