Pro-Russische hackers claimen cyberaanval Italië
ROME (ANP/RTR) - Hackers hebben in Italië officiële websites aangevallen. De pro-Russische hackersgroep Noname057(16) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist en zegt dat "Russofoben online de reactie krijgen die ze verdienen".
De cyberaanval trof onder meer de websites van het ministerie van Buitenlandse Zaken en van luchthavens. Sites waren daardoor tijdelijk niet bereikbaar. Er zouden ongeveer tien websites zijn getroffen.
De autoriteiten zeggen dat niet kan worden uitgesloten dat de aanval inderdaad gelinkt kan worden aan de pro-Russische groep. Het zou gaan om een zogenoemde DDoS-aanval, waarbij veel verkeer naar een server wordt gestuurd. Die kan daardoor overbelast raken.
De uitbater van de getroffen vliegvelden bij Milaan, SEA, zegt dat het vliegverkeer geen hinder ondervond van de aanval. De websites waren offline, maar mobiele apps van de luchthavens deden het nog wel.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
28 minuten geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
2 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
4 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
7 uur geleden