Pro-Russische hackers claimen cyberaanval Italië
ROME (ANP/RTR) - Hackers hebben in Italië officiële websites aangevallen. De pro-Russische hackersgroep Noname057(16) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist en zegt dat "Russofoben online de reactie krijgen die ze verdienen".
De cyberaanval trof onder meer de websites van het ministerie van Buitenlandse Zaken en van luchthavens. Sites waren daardoor tijdelijk niet bereikbaar. Er zouden ongeveer tien websites zijn getroffen.
De autoriteiten zeggen dat niet kan worden uitgesloten dat de aanval inderdaad gelinkt kan worden aan de pro-Russische groep. Het zou gaan om een zogenoemde DDoS-aanval, waarbij veel verkeer naar een server wordt gestuurd. Die kan daardoor overbelast raken.
De uitbater van de getroffen vliegvelden bij Milaan, SEA, zegt dat het vliegverkeer geen hinder ondervond van de aanval. De websites waren offline, maar mobiele apps van de luchthavens deden het nog wel.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
29 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
1 uur geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
5 uur geleden