Pro-Russische hackers claimen cyberaanval Italië
ROME (ANP/RTR) - Hackers hebben in Italië officiële websites aangevallen. De pro-Russische hackersgroep Noname057(16) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist en zegt dat "Russofoben online de reactie krijgen die ze verdienen".
De cyberaanval trof onder meer de websites van het ministerie van Buitenlandse Zaken en van luchthavens. Sites waren daardoor tijdelijk niet bereikbaar. Er zouden ongeveer tien websites zijn getroffen.
De autoriteiten zeggen dat niet kan worden uitgesloten dat de aanval inderdaad gelinkt kan worden aan de pro-Russische groep. Het zou gaan om een zogenoemde DDoS-aanval, waarbij veel verkeer naar een server wordt gestuurd. Die kan daardoor overbelast raken.
De uitbater van de getroffen vliegvelden bij Milaan, SEA, zegt dat het vliegverkeer geen hinder ondervond van de aanval. De websites waren offline, maar mobiele apps van de luchthavens deden het nog wel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
6 uur geleden