Pro-Russische Duitse ex-kanselier Schröder verder in het nauw
BERLIJN (ANP) - De roep in de Duitse politiek om oud-kanselier Gerhard Schröder te straffen voor zijn omstreden Russische contacten wordt steeds luider. Deze sociaaldemocraat van regeringspartij SPD is geen deel meer van de Duitse politieke crème de la crème, maar van de "crème de la Kremlin", aldus een kopstuk van de liberale coalitiepartner FDP.
Ook bij de derde regeringspartner, de Groenen, en bij de SPD zelf groeit de onvrede over Schröder. Die wil ondanks de bloedige Russische invasie in Oekraïne zijn lucratieve functies voor Russische olie-en gasfirma's niet opgeven. Ook weigert hij afstand te nemen van de Russische president Vladimir Poetin, die hij als vriend beschouwt.
Volgens de FDP moet deze "belangrijkste" pion van Poetin in Duitsland zo snel mogelijk op de sanctielijst van "Poetin-profiteurs". De SPD neemt stappen om Schröder (78) uit de partij te gooien, waarvan hij inmiddels bijna zestig jaar lid is. De christendemocratische oppositiepartij CDU hamert al langer op maatregelen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
4 uur geleden