Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestinabetogers trekken door steden

Pro-Palestinabetogers trekken door steden

AMSTERDAM (ANP) - In diverse plaatsen in ons land zijn zondag Pro-Palestinademonstraties gehouden. Zo liepen er door Amsterdam duizenden mensen in een mars om steun te betuigen aan Palestina. In Eindhoven trok een groep na een manifestatie op het Stadhuisplein ook de stad in. In Nijmegen, Groningen en Enschede gingen eveneens sympathisanten de straat op.

Op de Dam verzamelden zich in de middag enkele duizenden mensen. Daarna begon de menigte rond 16.00 uur aan een mars, over het Rokin, langs de Amstel en het Weesperplein, met als eindpunt het Amstelstation. Om 18.30 kwamen de meeste demonstranten aan bij het station. Sommige betogers bleven daar nog even hangen, maar de meeste gingen als snel hun eigen weg. De politie was ruim aanwezig, hield de demonstranten in de gaten en zette de straten af zodat het verkeer er niet langs kon.

De politie hoefde niet in te grijpen. "De sfeer was gemoedelijk, er was goed contact met de organisatie en mensen probeerden zo veel mogelijk afstand te houden", aldus een woordvoerster van burgemeester Femke Halsema.

Te druk op de Dam

De gemeente liet eerder op Twitter weten dat het te druk was bij de demonstratie op de Dam. "Sluit niet meer aan. Kom niet meer naar de Dam. Houd 1,5 meter afstand", aldus de gemeente. In Amsterdam kwamen op het Beursplein ook enkele tientallen betogers met Israëlische vlaggen samen. Ook daar was politie aanwezig.

Op het Stadhuisplein in Eindhoven kwamen honderden mensen bij elkaar. De aanwezigen werden in het Arabisch en Nederlands toegesproken door onder anderen de voorzitter van de Palestijnse gemeenschap in Nederland. Veel aanwezigen droegen de Palestijnse vlag, spandoeken en demonstratieborden. Aan het begin van de manifestatie hielden de deelnemers een minuut stilte voor wat genoemd werd "de slachtoffers van de apartheid en genocide". De organisatie riep mensen bij herhaling op anderhalve meter afstand te houden, maar dat lukt niet echt.

Coronaregels niet nageleefd

De gemeente en politie hebben de organisatie van de manifestatie op het Stadhuisplein om 16.30 uur gevraagd de bijeenkomst te beëindigen. Het was er te druk en de coronaregels werden niet nageleefd zei een woordvoerster van de politie. Daarop heeft de organisatie iedereen gevraagd naar huis te gaan, maar een grote groep trok alsnog de stad in met veel Palestijnse vlaggen, begeleid door de politie. Rond 17.00 uur is ook deze demonstratie beëindigd.

In Nijmegen waren er volgens de Gelderlander ook zo veel mensen bij elkaar in het Valkhofpark en later in het centrum, dat de burgemeester de betoging liet ontbinden. Volgens RTV Noord kwamen er zo'n 200 demonstranten samen op de Grote Markt in Groningen. In een park in Enschede hadden zich enkele honderden mensen verzameld, schrijft RTV Oost.

Dezer dagen zijn in Nederland en de rest van Europa meerdere betogingen ter ondersteuning van Palestina. De demonstraties zijn een reactie op oplopende spanningen tussen Israël en de Palestijnen. De luchtaanvallen gaan over en weer.

Meer uit Binnenland

Gelderland wil wolf die schapen in Barneveld doodde afschieten

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil een wolf laten afschieten die deze zomer ongeveer zestig schapen zou hebben gedood bij een veehouder in de gemeente Barneveld. Het roofdier zou bijna twintig keer over wolfwerende rasters zijn gesprongen. De provincie verwacht op korte termijn een vergunning af te geven om de wolf in kwestie af te laten schieten.

6 minuten geleden
Damherten in duinen na jaren afschot op gewenste populatie

HAARLEM (ANP) - Het aantal damherten in de Amsterdamse Waterleidingduinen en het Nationaal Park Zuid-Kennemerland is na tien jaar intensief beheer min of meer terug op het gewenste niveau. Het aantal is gedaald van ruim 5500 in 2016 naar een kleine duizend dit jaar, blijkt uit tellingen van de Faunabeheereenheid Noord-Holland. Die spreekt van een mijlpaal.

39 minuten geleden
Wolf springt over wolfwerend raster in Gelderland

ARNHEM (ANP) - Een wolf is vorige maand in Gelderland over een wolfwerend raster gesprongen. Dat blijkt uit beelden die de provincie heeft vrijgegeven na een Woo-verzoek. Op beelden van een wildcamera is te zien hoe de wolf in kwestie in de nacht van 16 op 17 juli over een omheining springt. Dat is niet eerder vastgelegd in Nederland en voor zover bekend is dit een van de eerste wolven hier die hiertoe in staat is, aldus Maurice La Haye van de Zoogdiervereniging.

1 uur geleden
Nederlandse providers waren doelwit van Chinese hackers

DEN HAAG (ANP) - Kleine Nederlandse providers zijn doelwit geweest van Chinese hackers, melden inlichtingendiensten AIVD en MIVD donderdag. De hackers hebben toegang gekregen tot de routers, maar zouden volgens de diensten niet zijn doorgedrongen tot hun interne netwerken.

1 uur geleden
Delft wint voor achtste keer World Solar Challenge, Twente tweede

ADELAIDE (ANP) - Het Brunel Solar Team uit Delft heeft voor de achtste keer de World Solar Challenge gewonnen. Solar Team Twente kwam als tweede over de finish van de race voor zonneauto's. Het team Innoptus van de KU Leuven werd derde.

2 uur geleden
Weeronline: 2025 in top vier warmste zomers ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - De zomer van 2025 staat op de vierde plaats van warmste zomers ooit gemeten, met een gemiddelde temperatuur van 18,5 graden in De Bilt. De meteorologische zomer was volgens Weeronline uitzonderlijk warm, droog en zonnig.

2 uur geleden
Site voor maken van valse identiteitsbewijzen offline gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Een website waar valse identiteitsbewijzen werden gemaakt, is woensdag offline gehaald door de politie. In een datacentrum bij Amsterdam zijn twee fysieke servers en 21 virtuele servers van VerifTools veiliggesteld. Dat heeft de politie donderdagochtend bekendgemaakt.

2 uur geleden