Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestina-betogers spannen kort geding aan om locatie demo

Pro-Palestina-betogers spannen kort geding aan om locatie demo

AMSTERDAM (ANP) - Een coalitie van pro-Palestina-betogers heeft een kort geding aangespannen tegen de gemeente Amsterdam. Die verbiedt hen zaterdag te demonstreren op de Dam in Amsterdam en verwijst ze naar een alternatieve locatie.

Maar daar kunnen de betogers zich niet in vinden, zo laten ze donderdag weten in een verklaring. De door de gemeente aangedragen alternatieve locaties zijn "veel minder geschikt" om de boodschap van de coalitie over te brengen, stellen ze.

De demonstratie richt zich tegen de Nederlandse regering, die volgens de betogers het internationaal recht niet respecteert en "de Israëlische genocide in Gaza steunt". Verder is het protest "tegen de groeiende repressie, discriminatie en geweld door politie en overheden waar de Palestijnse solidariteitsbeweging de afgelopen weken en maanden doelwit van is geworden".

Risico's

Eerder donderdag had de gemeente Amsterdam laten weten dat de betogers moeten uitwijken omdat "de risico's voor de openbare orde en vrees voor wanordelijkheden" te groot zijn op de Dam "tijdens een van de drukste winkelmomenten van het jaar". De stad verwacht veel bezoekers vlak voor Sinterklaas.

De coalitie van naar eigen zeggen meer dan honderd organisaties vindt het gebruikte argument "vreemd, gezien de lange geschiedenis van grote, politieke samenkomsten op het plein". Ze verwijst naar vorig jaar november toen zich daar "op een zaterdagmiddag ruim 85.000 mensen" verzamelden voor een Klimaatmars. "De manier waarop Amsterdam het demonstratierecht de afgelopen weken heeft ingeperkt, laat een hellend vlak zien." De betogers verwachten dat het kort geding vrijdag dient.

Eerder donderdag was er een pro-Joodse manifestatie bij de Stopera in Amsterdam. Die betoging stond ook gepland op de Dam, maar moest eveneens uitwijken. Tijdens de betoging was er daarom kritiek te horen op burgemeester Femke Halsema.

Meer uit Binnenland

OVV: beheerder brug moet gevaar beperken, onderzoek niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Bruggen en sluizen kunnen voor iedereen gevaarlijk zijn en daarom moeten beheerders de risico's beperken. Ze moeten de bestaande richtlijnen toepassen, een nieuw onderzoek heeft geen zin. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid.

21 minuten geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die direct na de explosie bij een synagoge in Rotterdam werden opgepakt, blijven zeker dertig dagen langer in de cel. Ze werden woensdag en donderdag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.

29 minuten geleden
Vijf arrestaties in onderzoek naar criminele drugsbende

DRIEBERGEN (ANP) - Vijf mensen zijn woensdag opgepakt in Rotterdam en Hazeldonk. Ze worden onder meer verdacht van het aansturen van een criminele organisatie, drugstransporten en wapenbezit. Dat meldt de politie.

44 minuten geleden
Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

11 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

11 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

13 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

14 uur geleden