Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse sit-ins op meerdere stations

Pro-Palestijnse sit-ins op meerdere stations

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere stations door het land zijn sit-ins gehouden als steunbetuiging aan de Palestijnen. De sit-ins op Den Haag Centraal, Rotterdam Centraal en Leiden Centraal verliepen rustig, zagen ANP-verslaggevers ter plaatse. Ook op Amsterdam Centraal kwamen honderden actievoerders samen.

Op Den Haag Centraal zaten maandagavond zo'n 250 mensen. Ze zongen liederen en hadden Palestijnse vlaggen mee. Voor reizigers was er geen hinder en de politie keek toe. Wel liep aan het begin iemand met een Israëlische vlag door de zittende groep, maar diegene werd snel weggestuurd. Op Leiden Centraal kwamen zo'n dertig pro-Palestijnse demonstranten samen.

In Rotterdam zaten zeker driehonderd pro-Palestijnse demonstranten op het station. Naast het roepen van slogans speelden zij een boodschap af die klonk alsof het van een stationsomroeper kwam. De betogers liepen na de sit-in naar het stadhuis, waar zij nog ongeveer een kwartier leuzen riepen voor de ingang.

Respectloos

Enkele honderden actievoerders die op Amsterdam Centraal samenkwamen voor de sit-in, verplaatsten zich erna lopend naar de Dam. Vanaf daar gingen nog enkele betogers naar de Nieuwezijds Voorburgwal om steun te betuigen aan de actievoerders die daar eerder werden gearresteerd. Hierbij riepen zij onder meer "you are not alone".

Maandagavond werd in Amsterdam de terreuraanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 officieel herdacht.

Lokale VVD-fracties hadden de NS gevraagd om de sit-ins op de stations in te perken, omdat zij de pro-Palestijnse demonstraties gezien de datum onder meer "respectloos en onverdraagzaam" vinden. Hierop gaf de NS aan dat het beteugelen van acties op stations buiten hun bevoegdheid ligt. VVD-fractievoorzitter Dilan Yeşilgöz noemde de sit-ins antisemitisch. De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema reageerde daarop door te zeggen dat Yeşilgöz de acties op de stations op die manier criminaliseert.

Meer uit Binnenland

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - De eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug heeft 34 boetes opgeleverd, meldt Rijkswaterstaat. Sinds 18 juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd. Voornamelijk zware voertuigen met buitenlandse kentekens rijden nog over de brug. Die kunnen nog niet worden bekeurd via het camerasysteem van RWS.

4 uur geleden
OM eist tbs met dwang om ontvoeringsplan prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met dwangverpleging geëist tegen Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen, omdat hij plannen zou hebben gehad om prinses Amalia te ontvoeren. Van der H. zou haar hebben willen meenemen naar Polen om met haar te trouwen, meent justitie. Door hem aangeschafte bijlen zouden daarbij dienstbaar zijn.

4 uur geleden
OM: onvoldoende bewijs voor plannen om prinsessen te doden

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt niet te kunnen bewijzen dat Anne Romke van der H. prinses Amalia en prinses Alexia wilde doden. Dat zei de officier van justitie maandag bij aanvang van de zaak tegen Van der H. Die wordt ervan verdacht dat hij een aanslag voorbereidde op de prinsessen. Wel zegt justitie voldoende bewijs te hebben dat de verdachte prinses Amalia wilde beroven van haar vrijheid.

7 uur geleden
Tip over wapen vergismoord kwam van inmiddels overleden persoon

ROTTERDAM (ANP) - Een tip over het wapen dat mogelijk gebruikt is bij de vergismoord op ggz-directeur Rob Zweekhorst in 2014 komt van een inmiddels overleden persoon. De politie brengt deze informatie nu om veiligheidsredenen naar buiten.

8 uur geleden
Velen nemen afscheid van acteur Peter Faber

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen hebben maandagochtend in het Zonnehuis in Amsterdam-Noord afscheid genomen van Peter Faber. De acteur overleed 6 augustus op 82-jarige leeftijd.

8 uur geleden
19-jarige vrouw dood gevonden in woning Heiloo, man aangehouden

HEILOO (ANP) - In een woning in het Noord-Hollandse Heiloo is zondagavond een dode 19-jarige vrouw aangetroffen. Dat meldt de politie. Een 20-jarige man uit die plaats is aangehouden.

9 uur geleden
RIVM treft westnijlvirus aan bij bloeddonor, besmet in Nederland

UTRECHT (ANP) - In Nederland is bij een bloeddonor een infectie met het westnijlvirus vastgesteld. Diegene is niet onlangs in het buitenland geweest. Het RIVM gaat er daarom van uit dat de infectie in Nederland is opgelopen.

10 uur geleden