Pro-Palestijnse sit-ins op meerdere stations
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere stations door het land zijn sit-ins gehouden als steunbetuiging aan de Palestijnen. De sit-ins op Den Haag Centraal, Rotterdam Centraal en Leiden Centraal verliepen rustig, zagen ANP-verslaggevers ter plaatse. Ook op Amsterdam Centraal kwamen honderden actievoerders samen.
Op Den Haag Centraal zaten maandagavond zo'n 250 mensen. Ze zongen liederen en hadden Palestijnse vlaggen mee. Voor reizigers was er geen hinder en de politie keek toe. Wel liep aan het begin iemand met een Israëlische vlag door de zittende groep, maar diegene werd snel weggestuurd. Op Leiden Centraal kwamen zo'n dertig pro-Palestijnse demonstranten samen.
In Rotterdam zaten zeker driehonderd pro-Palestijnse demonstranten op het station. Naast het roepen van slogans speelden zij een boodschap af die klonk alsof het van een stationsomroeper kwam. De betogers liepen na de sit-in naar het stadhuis, waar zij nog ongeveer een kwartier leuzen riepen voor de ingang.
Respectloos
Enkele honderden actievoerders die op Amsterdam Centraal samenkwamen voor de sit-in, verplaatsten zich erna lopend naar de Dam. Vanaf daar gingen nog enkele betogers naar de Nieuwezijds Voorburgwal om steun te betuigen aan de actievoerders die daar eerder werden gearresteerd. Hierbij riepen zij onder meer "you are not alone".
Maandagavond werd in Amsterdam de terreuraanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 officieel herdacht.
Lokale VVD-fracties hadden de NS gevraagd om de sit-ins op de stations in te perken, omdat zij de pro-Palestijnse demonstraties gezien de datum onder meer "respectloos en onverdraagzaam" vinden. Hierop gaf de NS aan dat het beteugelen van acties op stations buiten hun bevoegdheid ligt. VVD-fractievoorzitter Dilan Yeşilgöz noemde de sit-ins antisemitisch. De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema reageerde daarop door te zeggen dat Yeşilgöz de acties op de stations op die manier criminaliseert.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
18 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
20 uur geleden