Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse sit-in bij UvA verplaatst naar kantoor Booking.com

Pro-Palestijnse sit-in bij UvA verplaatst naar kantoor Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse sit-in die woensdagavond zou plaatsvinden bij twee locaties van de Universiteit van Amsterdam (UvA) is verplaatst naar het hoofdkantoor van Booking.com. De actie begint om 18.00 uur bij de Stopera, waarna de demonstranten een mars houden richting het hoofdkantoor van het boekingsplatform op de Oosterdokskade.

Sit-In for Palestine NL, de organisatie achter de sit-in en mars, wijzigde de locatie op het laatste moment omdat er woensdag een grote bijeenkomst van Booking.com is. "Die informatie is pas gisteren bekendgemaakt, omdat zij bang waren voor protesten", zegt een woordvoerster. "Daarom hebben wij lastminute besloten dat het tactisch is om daar de sit-in te doen." Volgens de zegsvrouw zijn er achthonderd zakelijke relaties van over de hele wereld aanwezig bij de bijeenkomst.

Booking.com biedt hotels en overnachtingslocaties aan op de Westelijke Jordaanoever, en daarom vindt Sit-In for Palestine NL dat het bedrijf medeplichtig is aan de oorlogsmisdaden van Israël.

Politiegeweld

Aanvankelijk wilden de actievoerders de sit-ins houden bij twee locaties van de UvA, om de demonstraties die daar de afgelopen week zijn geweest. Om alsnog hun onvrede te uiten over de manier waarop de politie optrad tijdens de protestacties, begint de actie bij de Stopera. Dat is vlak bij het stadskantoor van de gemeente Amsterdam in het centrum. "We beginnen voor het stadhuis om te protesteren tegen de instemming met politiegeweld door Halsema", zegt de woordvoerster. Ze vindt dat de burgemeester en de Amsterdamse driehoek een foute keuze hebben gemaakt door acties bij de UvA te beëindigen.

Sit-In for Palestine NL laat weten dat de gemeente op de hoogte is van de sit-in.

Meer uit Binnenland

Burgemeester: heel veel engeltjes op schouders bij ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Bij het ongeluk tussen de touringcar en de bestelbus op de A28 bij Wezep hebben er "heel veel engeltjes op schouders gezeten", zegt burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van de gemeente Oldebroek, waar Wezep onder valt. "Dit had nog veel erger kunnen aflopen."

53 minuten geleden
Politie: bij ongeval A28 zijn 16 gewonden naar ziekenhuis gegaan

WEZEP (ANP) - In een update rond 11.00 uur meldt de politie dat bij het ongeval op de A28 maandagochtend zestien mensen gewond zijn geraakt. Eerder was sprake van acht mensen met letsel.

57 minuten geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS over songfestival

HILVERSUM (ANP) - De NPO "respecteert" het besluit van omroep AVROTROS om niet mee te doen aan de aankomende editie van het Eurovisie Songfestival. Wel vindt de NPO het "heel jammer", zei een woordvoerder maandag tegen het ANP.

1 uur geleden
Duitse school na crash A28: geen levensbedreigende verwondingen

SCHÖNBERG (ANP) - Een openbare school uit de Duitse gemeente Probstei meldt dat de bus die eerder betrokken raakte bij een ongeluk op de A28 leerlingen van die school vervoerde. Het zou gaan om 54 leerlingen en vier leerkrachten die onderweg waren naar Parijs. Er zijn geen aanwijzingen dat er levensbedreigende verwondingen zijn, aldus de school.

2 uur geleden
Duitse scholieren opgevangen in sporthal in Wezep na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Ongeveer 40 tot 45 Duitse scholieren worden opgevangen in een sporthal in Wezep, meldt de veiligheidsregio. Zij zaten in de touringcar die maandagochtend betrokken was bij een ongeluk op de A28. Veel van hen raakten lichtgewond en zijn eerst nagekeken in de brandweerkazerne van de Gelderse plaats. Daarna gaan ze naar de Erica Terpstrahal.

2 uur geleden
AVROTROS ziet ook in 2027 af van deelname Eurovisie Songfestival

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS ziet volgend jaar opnieuw af van deelname aan het Eurovisie Songfestival. De omroep ziet nog te weinig aanknopingspunten om weer deel te nemen, heeft de omroep maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Politie volop bezig met onderzoek na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.

3 uur geleden