Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse sit-in bij UvA verplaatst naar kantoor Booking.com

Pro-Palestijnse sit-in bij UvA verplaatst naar kantoor Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse sit-in die woensdagavond zou plaatsvinden bij twee locaties van de Universiteit van Amsterdam (UvA) is verplaatst naar het hoofdkantoor van Booking.com. De actie begint om 18.00 uur bij de Stopera, waarna de demonstranten een mars houden richting het hoofdkantoor van het boekingsplatform op de Oosterdokskade.

Sit-In for Palestine NL, de organisatie achter de sit-in en mars, wijzigde de locatie op het laatste moment omdat er woensdag een grote bijeenkomst van Booking.com is. "Die informatie is pas gisteren bekendgemaakt, omdat zij bang waren voor protesten", zegt een woordvoerster. "Daarom hebben wij lastminute besloten dat het tactisch is om daar de sit-in te doen." Volgens de zegsvrouw zijn er achthonderd zakelijke relaties van over de hele wereld aanwezig bij de bijeenkomst.

Booking.com biedt hotels en overnachtingslocaties aan op de Westelijke Jordaanoever, en daarom vindt Sit-In for Palestine NL dat het bedrijf medeplichtig is aan de oorlogsmisdaden van Israël.

Politiegeweld

Aanvankelijk wilden de actievoerders de sit-ins houden bij twee locaties van de UvA, om de demonstraties die daar de afgelopen week zijn geweest. Om alsnog hun onvrede te uiten over de manier waarop de politie optrad tijdens de protestacties, begint de actie bij de Stopera. Dat is vlak bij het stadskantoor van de gemeente Amsterdam in het centrum. "We beginnen voor het stadhuis om te protesteren tegen de instemming met politiegeweld door Halsema", zegt de woordvoerster. Ze vindt dat de burgemeester en de Amsterdamse driehoek een foute keuze hebben gemaakt door acties bij de UvA te beëindigen.

Sit-In for Palestine NL laat weten dat de gemeente op de hoogte is van de sit-in.

Meer uit Binnenland

Man in scootmobiel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een scootmobiel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

17 minuten geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

58 minuten geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

2 uur geleden
Top over fossiele afbouw komt eraan, verwachtingen lopen uiteen

DEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.

2 uur geleden
9 huisdieren dood gevonden in Bergentheim, mogelijk vergiftigd

BERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.

2 uur geleden
25-jarige man opgepakt op verdenking van voorbereiden aanslag

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.

2 uur geleden
LHV: Huisartsen met ChipSoft moeten melding doen bij AP

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.

2 uur geleden