Pro-Palestijnse sit-in bij UvA verplaatst naar kantoor Booking.com
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse sit-in die woensdagavond zou plaatsvinden bij twee locaties van de Universiteit van Amsterdam (UvA) is verplaatst naar het hoofdkantoor van Booking.com. De actie begint om 18.00 uur bij de Stopera, waarna de demonstranten een mars houden richting het hoofdkantoor van het boekingsplatform op de Oosterdokskade.
Sit-In for Palestine NL, de organisatie achter de sit-in en mars, wijzigde de locatie op het laatste moment omdat er woensdag een grote bijeenkomst van Booking.com is. "Die informatie is pas gisteren bekendgemaakt, omdat zij bang waren voor protesten", zegt een woordvoerster. "Daarom hebben wij lastminute besloten dat het tactisch is om daar de sit-in te doen." Volgens de zegsvrouw zijn er achthonderd zakelijke relaties van over de hele wereld aanwezig bij de bijeenkomst.
Booking.com biedt hotels en overnachtingslocaties aan op de Westelijke Jordaanoever, en daarom vindt Sit-In for Palestine NL dat het bedrijf medeplichtig is aan de oorlogsmisdaden van Israël.
Politiegeweld
Aanvankelijk wilden de actievoerders de sit-ins houden bij twee locaties van de UvA, om de demonstraties die daar de afgelopen week zijn geweest. Om alsnog hun onvrede te uiten over de manier waarop de politie optrad tijdens de protestacties, begint de actie bij de Stopera. Dat is vlak bij het stadskantoor van de gemeente Amsterdam in het centrum. "We beginnen voor het stadhuis om te protesteren tegen de instemming met politiegeweld door Halsema", zegt de woordvoerster. Ze vindt dat de burgemeester en de Amsterdamse driehoek een foute keuze hebben gemaakt door acties bij de UvA te beëindigen.
Sit-In for Palestine NL laat weten dat de gemeente op de hoogte is van de sit-in.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.
9 uur geleden