Pro-Palestijnse sit-in bij UvA verplaatst naar kantoor Booking.com
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse sit-in die woensdagavond zou plaatsvinden bij twee locaties van de Universiteit van Amsterdam (UvA) is verplaatst naar het hoofdkantoor van Booking.com. De actie begint om 18.00 uur bij de Stopera, waarna de demonstranten een mars houden richting het hoofdkantoor van het boekingsplatform op de Oosterdokskade.
Sit-In for Palestine NL, de organisatie achter de sit-in en mars, wijzigde de locatie op het laatste moment omdat er woensdag een grote bijeenkomst van Booking.com is. "Die informatie is pas gisteren bekendgemaakt, omdat zij bang waren voor protesten", zegt een woordvoerster. "Daarom hebben wij lastminute besloten dat het tactisch is om daar de sit-in te doen." Volgens de zegsvrouw zijn er achthonderd zakelijke relaties van over de hele wereld aanwezig bij de bijeenkomst.
Booking.com biedt hotels en overnachtingslocaties aan op de Westelijke Jordaanoever, en daarom vindt Sit-In for Palestine NL dat het bedrijf medeplichtig is aan de oorlogsmisdaden van Israël.
Politiegeweld
Aanvankelijk wilden de actievoerders de sit-ins houden bij twee locaties van de UvA, om de demonstraties die daar de afgelopen week zijn geweest. Om alsnog hun onvrede te uiten over de manier waarop de politie optrad tijdens de protestacties, begint de actie bij de Stopera. Dat is vlak bij het stadskantoor van de gemeente Amsterdam in het centrum. "We beginnen voor het stadhuis om te protesteren tegen de instemming met politiegeweld door Halsema", zegt de woordvoerster. Ze vindt dat de burgemeester en de Amsterdamse driehoek een foute keuze hebben gemaakt door acties bij de UvA te beëindigen.
Sit-In for Palestine NL laat weten dat de gemeente op de hoogte is van de sit-in.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.
9 uur geledenHORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.
11 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.
13 uur geleden