Pro-Palestijnse protestmars in Londen, honderdduizenden verwacht
LONDEN (ANP) - In het centrum van Londen, naast het Hyde Park, is volgens plaatselijke media een enorme menigte op de been om solidariteit met het Palestijnse volk te betuigen en een bestand in Gaza te eisen. De betogers gaan in de richting van het centrum en de rivier de Theems. Ze steken op de route bij de Vauxhallbrug de rivier over en de mars eindigt voor de nabijgelegen Amerikaanse ambassade. Honderdduizenden mensen komen volgens Britse media zaterdag naar Londen. Volgens Ben Jamal van het Palestina Solidariteitscomité betogen naar verwachting een half miljoen mensen.
Het zou een van de grootste betogingen ooit zijn in Londen. De grootste was in februari 2003. Volgens de politie demonstreerden toen 750.000 mensen tegen de oorlog in Irak. De organisatoren van de protestmars van Stop The War Coalition spraken toen van twee miljoen demonstranten. Deze coalitie neemt ook deel aan de betoging van zaterdag. Circa vijfhonderd vrijwilligers moeten de mars in goede banen leiden. Tegen het eind van de middag moeten de betogers naar huis, zowel van de politie als van de organisatie.
De politie heeft circa tweeduizend man ingezet en vreest dat groepen zich losmaken van de mars om elders problemen te veroorzaken. Er wordt gedreigd met boetes tot 2850 euro voor betogers die van de opgegeven route afwijken. De politie kreeg het eerder op de dag rond de jaarlijkse dodenherdenking bij het monument The Cenotaph in het centrum aan de stok met ultranationalisten die de herdenking wilden verstoren. Zij lijken zich volgens de politie te hebben verspreid.
Er zijn onder meer toepraken gepland van voormalig Labourleider Jeremy Corbyn, het hoofd van de Palestijnse missie in Londen Husam Zomlot en de acteurs Juliet Stevenson en Maxine Peake.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.
36 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft geoordeeld dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex verantwoordelijk kan worden gehouden voor de zogeheten pushback van een Syrisch gezin. Hulporganisatie VluchtelingenWerk spreekt van een "baanbrekende uitspraak". Volgens de organisatie is het de eerste keer dat het EU-hof heeft geoordeeld over de rol van Frontex bij een pushback, het illegaal uitzetten van migranten die niet de kans hebben gekregen om asiel aan te vragen.
38 minuten geledenEL-FASHER (ANP/RTR) - Bij een aanval op het Zamzam-vluchtelingenkamp bij de Soedanese stad el-Fasher kwamen in april minstens 1013 mensen om, melden de VN in een rapport. De Rapid Support Forces (RSF) die de aanval uitvoerden, deden niet genoeg om burgerdoden te voorkomen en hadden het mogelijk op de burgerbevolking gemunt, volgens het rapport.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse anesthesist is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het vergiftigen van dertig patiënten tussen de 4 en 89 jaar. Twaalf van de slachtoffers overleden.
57 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie is onderweg naar de Verenigde Staten voor overleg met Amerikaanse functionarissen over het stoppen van de oorlog met Rusland. De teams spreken elkaar vrijdag en zaterdag, aldus president Volodymyr Zelensky. Hij voegde eraan toe dat Europese functionarissen mogelijk aanschuiven.
1 uur geledenTALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.
1 uur geleden