Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse protestmars in Londen, honderdduizenden verwacht

Pro-Palestijnse protestmars in Londen, honderdduizenden verwacht

LONDEN (ANP) - In het centrum van Londen, naast het Hyde Park, is volgens plaatselijke media een enorme menigte op de been om solidariteit met het Palestijnse volk te betuigen en een bestand in Gaza te eisen. De betogers gaan in de richting van het centrum en de rivier de Theems. Ze steken op de route bij de Vauxhallbrug de rivier over en de mars eindigt voor de nabijgelegen Amerikaanse ambassade. Honderdduizenden mensen komen volgens Britse media zaterdag naar Londen. Volgens Ben Jamal van het Palestina Solidariteitscomité betogen naar verwachting een half miljoen mensen.

Het zou een van de grootste betogingen ooit zijn in Londen. De grootste was in februari 2003. Volgens de politie demonstreerden toen 750.000 mensen tegen de oorlog in Irak. De organisatoren van de protestmars van Stop The War Coalition spraken toen van twee miljoen demonstranten. Deze coalitie neemt ook deel aan de betoging van zaterdag. Circa vijfhonderd vrijwilligers moeten de mars in goede banen leiden. Tegen het eind van de middag moeten de betogers naar huis, zowel van de politie als van de organisatie.

De politie heeft circa tweeduizend man ingezet en vreest dat groepen zich losmaken van de mars om elders problemen te veroorzaken. Er wordt gedreigd met boetes tot 2850 euro voor betogers die van de opgegeven route afwijken. De politie kreeg het eerder op de dag rond de jaarlijkse dodenherdenking bij het monument The Cenotaph in het centrum aan de stok met ultranationalisten die de herdenking wilden verstoren. Zij lijken zich volgens de politie te hebben verspreid.

Er zijn onder meer toepraken gepland van voormalig Labourleider Jeremy Corbyn, het hoofd van de Palestijnse missie in Londen Husam Zomlot en de acteurs Juliet Stevenson en Maxine Peake.

Meer uit Buitenland

Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

1 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

2 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

5 uur geleden
Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

15 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

15 uur geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

16 uur geleden