Pro-Palestijnse protestmars in Londen, honderdduizenden verwacht
LONDEN (ANP) - In het centrum van Londen, naast het Hyde Park, is volgens plaatselijke media een enorme menigte op de been om solidariteit met het Palestijnse volk te betuigen en een bestand in Gaza te eisen. De betogers gaan in de richting van het centrum en de rivier de Theems. Ze steken op de route bij de Vauxhallbrug de rivier over en de mars eindigt voor de nabijgelegen Amerikaanse ambassade. Honderdduizenden mensen komen volgens Britse media zaterdag naar Londen. Volgens Ben Jamal van het Palestina Solidariteitscomité betogen naar verwachting een half miljoen mensen.
Het zou een van de grootste betogingen ooit zijn in Londen. De grootste was in februari 2003. Volgens de politie demonstreerden toen 750.000 mensen tegen de oorlog in Irak. De organisatoren van de protestmars van Stop The War Coalition spraken toen van twee miljoen demonstranten. Deze coalitie neemt ook deel aan de betoging van zaterdag. Circa vijfhonderd vrijwilligers moeten de mars in goede banen leiden. Tegen het eind van de middag moeten de betogers naar huis, zowel van de politie als van de organisatie.
De politie heeft circa tweeduizend man ingezet en vreest dat groepen zich losmaken van de mars om elders problemen te veroorzaken. Er wordt gedreigd met boetes tot 2850 euro voor betogers die van de opgegeven route afwijken. De politie kreeg het eerder op de dag rond de jaarlijkse dodenherdenking bij het monument The Cenotaph in het centrum aan de stok met ultranationalisten die de herdenking wilden verstoren. Zij lijken zich volgens de politie te hebben verspreid.
Er zijn onder meer toepraken gepland van voormalig Labourleider Jeremy Corbyn, het hoofd van de Palestijnse missie in Londen Husam Zomlot en de acteurs Juliet Stevenson en Maxine Peake.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.
25 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.
28 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
11 uur geleden