Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse protesten op Canadese universiteiten

Pro-Palestijnse protesten op Canadese universiteiten

TORONTO (ANP) - Op de campussen van verschillende universiteiten in Canada, waaronder Montreal, Toronto en Ottawa, hebben studenten pro-Palestijnse kampen ingericht. Premier François Legault van Quebec heeft verzocht het kamp in de McGill Universiteit in Montreal te ontruimen.

De Canadese protesten komen op het moment dat in buurland de Verenigde Staten de politie honderden actievoerende studenten heeft gearresteerd. Onder andere op de University of California in Los Angeles kwam het donderdag tot harde confrontaties tussen politie en actievoerders.

In Montreal werd ook een tegenprotest gehouden door aanhangers van Israël. Ze raakten niet slaags met de pro-Palestijnse bezetters. De groepen werden uit elkaar gehouden.

De Canadese premier Justin Trudeau zei eerder deze week: "Universiteiten zijn plekken om te leren, voor vrijheid van meningsuiting, maar dat functioneert alleen als mensen zich veilig voelen op de campus. Op dit moment voelen Joodse studenten zich niet veilig. Dat is niet goed."

Meer uit Buitenland

Ook zesde persoon op borgtocht vrij na dreiging bij Britse basis

LONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.

25 minuten geleden
102-jarige vrouw overleden door overstromingen in Spanje

MADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.

1 uur geleden
Resten Bulgaarse tsaar na ruim 1000 jaar terug naar huis

THESSALONIKI (ANP/RTR) - De overblijfselen van een Bulgaarse tsaar zijn in het Griekse Thessaloniki na meer dan duizend jaar overgedragen aan Bulgarije. Tsaar Samuel leidde een Bulgaars rijk van 997 tot 1014 waarbij hij oorlog voerde met het aangrenzende Byzantijnse Rijk. Samuels rijk besloeg steeds grotere delen van de Balkan, maar aan het begin van de elfde eeuw kregen de Byzantijnen de overhand en versloegen zijn leger definitief in 1014.

1 uur geleden
Rebellen in Tigray uit regionale hoofdstad verdreven

MEKELLE (ANP/AFP) - Rebellen in Tigray hebben zaterdag de regionale hoofdstad Mekelle in het noorden van Ethiopië verlaten, melden een lokale journalist en inwoners aan het Franse persbureau AFP. Pro-regeringstroepen zouden steeds verder oprukken richting de stad.

3 uur geleden
Vliegveld van Vilnius weer open na dronemelding

VILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.

3 uur geleden
Vliegveld van Vilnius gesloten om vermoedelijke drone uit Belarus

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius in Litouwen is zaterdagochtend gesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen. Dat meldt het nationale crisiscentrum van het land. Volgens het centrum zijn NAVO-gevechtsvliegtuigen voor luchtbewaking boven de Baltische staten opgestegen.

4 uur geleden
VAE: flydubai-piloot wilde terroristische aanval uitvoeren

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - De piloot die woensdag een andere piloot aanviel tijdens een vlucht van flydubai naar Tel Aviv probeerde een terroristische aanval uit te voeren, zegt de procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten volgens het staatspersbureau WAM.

5 uur geleden