Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

BERLIJN (ANP) - In verschillende Duitse steden zijn pro-Palestijnse demonstranten maandag de straat op te gaan. In Frankfurt ging het volgens de politie om een demonstratie met zo'n 1300 deelnemers. Volgens de Duitse krant Bild werd er ook in steden Essen en Dortmund gedemonstreerd. Eerder op de dag liep een pro-Palestijnse betoging in hoofdstad Berlijn uit de hand.

De Frankfurter Allgemeine Zeitung bericht over een pro-Palestijnse betoging die maandagavond ontstond in het centrum van de stad. Betogers riepen 'from the river to the sea' en anti-Israël-leuzen. De stad had de demonstratie volgens de krant verboden en burgemeester Mike Josef sprak van een "extreme provocatie". Het is onduidelijk of de politie arrestaties heeft verricht.

In Dortmund gingen volgens Bild 450 mensen de straat op. In Essen ging het om 100 demonstranten, er zouden twee arrestaties zijn verricht. Volgens de krant hing er een "vijandige sfeer" voordat de politie het protest even voor 22.00 uur opbrak.

Eerder op de dag sloeg de vlam in de pan in Berlijn. Veertien agenten raakten gewond bij uit de hand gelopen pro-Palestijnse protesten. Veertig demonstranten werden gearresteerd. Ook de klimaatactivist Greta Thunberg (21) was volgens Bild aanwezig bij demonstraties in de Duitse hoofdstad.

Wereldwijd werd maandag stilgestaan bij de terreuraanval van Hamas op Israël op 7 oktober vorig jaar. Rondom de herdenking in Amsterdam werd ook een pro-Palestijns protest georganiseerd, daar werden zo'n 320 mensen bij aangehouden.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

4 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

4 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

5 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

8 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

8 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

8 uur geleden