Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden
BERLIJN (ANP) - In verschillende Duitse steden zijn pro-Palestijnse demonstranten maandag de straat op te gaan. In Frankfurt ging het volgens de politie om een demonstratie met zo'n 1300 deelnemers. Volgens de Duitse krant Bild werd er ook in steden Essen en Dortmund gedemonstreerd. Eerder op de dag liep een pro-Palestijnse betoging in hoofdstad Berlijn uit de hand.
De Frankfurter Allgemeine Zeitung bericht over een pro-Palestijnse betoging die maandagavond ontstond in het centrum van de stad. Betogers riepen 'from the river to the sea' en anti-Israël-leuzen. De stad had de demonstratie volgens de krant verboden en burgemeester Mike Josef sprak van een "extreme provocatie". Het is onduidelijk of de politie arrestaties heeft verricht.
In Dortmund gingen volgens Bild 450 mensen de straat op. In Essen ging het om 100 demonstranten, er zouden twee arrestaties zijn verricht. Volgens de krant hing er een "vijandige sfeer" voordat de politie het protest even voor 22.00 uur opbrak.
Eerder op de dag sloeg de vlam in de pan in Berlijn. Veertien agenten raakten gewond bij uit de hand gelopen pro-Palestijnse protesten. Veertig demonstranten werden gearresteerd. Ook de klimaatactivist Greta Thunberg (21) was volgens Bild aanwezig bij demonstraties in de Duitse hoofdstad.
Wereldwijd werd maandag stilgestaan bij de terreuraanval van Hamas op Israël op 7 oktober vorig jaar. Rondom de herdenking in Amsterdam werd ook een pro-Palestijns protest georganiseerd, daar werden zo'n 320 mensen bij aangehouden.
Meer uit Buitenland
LILLE (ANP) - Bij de rellen in de Franse binnensteden zijn vijf HEMA-filialen getroffen. Het gaat om de winkels in Tours, Lyon, Rouen, Marseille en Lille. Daarbij zijn er volgens een woordvoerster voornamelijk winkelruiten gesneuveld. Bij een van de winkels zijn ook spullen gestolen.
3 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
3 uur geleden