Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

BERLIJN (ANP) - In verschillende Duitse steden zijn pro-Palestijnse demonstranten maandag de straat op te gaan. In Frankfurt ging het volgens de politie om een demonstratie met zo'n 1300 deelnemers. Volgens de Duitse krant Bild werd er ook in steden Essen en Dortmund gedemonstreerd. Eerder op de dag liep een pro-Palestijnse betoging in hoofdstad Berlijn uit de hand.

De Frankfurter Allgemeine Zeitung bericht over een pro-Palestijnse betoging die maandagavond ontstond in het centrum van de stad. Betogers riepen 'from the river to the sea' en anti-Israël-leuzen. De stad had de demonstratie volgens de krant verboden en burgemeester Mike Josef sprak van een "extreme provocatie". Het is onduidelijk of de politie arrestaties heeft verricht.

In Dortmund gingen volgens Bild 450 mensen de straat op. In Essen ging het om 100 demonstranten, er zouden twee arrestaties zijn verricht. Volgens de krant hing er een "vijandige sfeer" voordat de politie het protest even voor 22.00 uur opbrak.

Eerder op de dag sloeg de vlam in de pan in Berlijn. Veertien agenten raakten gewond bij uit de hand gelopen pro-Palestijnse protesten. Veertig demonstranten werden gearresteerd. Ook de klimaatactivist Greta Thunberg (21) was volgens Bild aanwezig bij demonstraties in de Duitse hoofdstad.

Wereldwijd werd maandag stilgestaan bij de terreuraanval van Hamas op Israël op 7 oktober vorig jaar. Rondom de herdenking in Amsterdam werd ook een pro-Palestijns protest georganiseerd, daar werden zo'n 320 mensen bij aangehouden.

Meer uit Buitenland

Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

23 minuten geleden
BBC: Georgië gebruikte chemisch wapen uit WOI tegen betogers

TBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.

52 minuten geleden
Burgemeester Seoul aangeklaagd om financieren van peilingen

SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.

1 uur geleden
Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

3 uur geleden
Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

6 uur geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

11 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

13 uur geleden