Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

BERLIJN (ANP) - In verschillende Duitse steden zijn pro-Palestijnse demonstranten maandag de straat op te gaan. In Frankfurt ging het volgens de politie om een demonstratie met zo'n 1300 deelnemers. Volgens de Duitse krant Bild werd er ook in steden Essen en Dortmund gedemonstreerd. Eerder op de dag liep een pro-Palestijnse betoging in hoofdstad Berlijn uit de hand.

De Frankfurter Allgemeine Zeitung bericht over een pro-Palestijnse betoging die maandagavond ontstond in het centrum van de stad. Betogers riepen 'from the river to the sea' en anti-Israël-leuzen. De stad had de demonstratie volgens de krant verboden en burgemeester Mike Josef sprak van een "extreme provocatie". Het is onduidelijk of de politie arrestaties heeft verricht.

In Dortmund gingen volgens Bild 450 mensen de straat op. In Essen ging het om 100 demonstranten, er zouden twee arrestaties zijn verricht. Volgens de krant hing er een "vijandige sfeer" voordat de politie het protest even voor 22.00 uur opbrak.

Eerder op de dag sloeg de vlam in de pan in Berlijn. Veertien agenten raakten gewond bij uit de hand gelopen pro-Palestijnse protesten. Veertig demonstranten werden gearresteerd. Ook de klimaatactivist Greta Thunberg (21) was volgens Bild aanwezig bij demonstraties in de Duitse hoofdstad.

Wereldwijd werd maandag stilgestaan bij de terreuraanval van Hamas op Israël op 7 oktober vorig jaar. Rondom de herdenking in Amsterdam werd ook een pro-Palestijns protest georganiseerd, daar werden zo'n 320 mensen bij aangehouden.

Meer uit Buitenland

Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

15 minuten geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

1 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

1 uur geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

2 uur geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

3 uur geleden