Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

Pro-Palestijnse demonstraties in Duitse steden

BERLIJN (ANP) - In verschillende Duitse steden zijn pro-Palestijnse demonstranten maandag de straat op te gaan. In Frankfurt ging het volgens de politie om een demonstratie met zo'n 1300 deelnemers. Volgens de Duitse krant Bild werd er ook in steden Essen en Dortmund gedemonstreerd. Eerder op de dag liep een pro-Palestijnse betoging in hoofdstad Berlijn uit de hand.

De Frankfurter Allgemeine Zeitung bericht over een pro-Palestijnse betoging die maandagavond ontstond in het centrum van de stad. Betogers riepen 'from the river to the sea' en anti-Israël-leuzen. De stad had de demonstratie volgens de krant verboden en burgemeester Mike Josef sprak van een "extreme provocatie". Het is onduidelijk of de politie arrestaties heeft verricht.

In Dortmund gingen volgens Bild 450 mensen de straat op. In Essen ging het om 100 demonstranten, er zouden twee arrestaties zijn verricht. Volgens de krant hing er een "vijandige sfeer" voordat de politie het protest even voor 22.00 uur opbrak.

Eerder op de dag sloeg de vlam in de pan in Berlijn. Veertien agenten raakten gewond bij uit de hand gelopen pro-Palestijnse protesten. Veertig demonstranten werden gearresteerd. Ook de klimaatactivist Greta Thunberg (21) was volgens Bild aanwezig bij demonstraties in de Duitse hoofdstad.

Wereldwijd werd maandag stilgestaan bij de terreuraanval van Hamas op Israël op 7 oktober vorig jaar. Rondom de herdenking in Amsterdam werd ook een pro-Palestijns protest georganiseerd, daar werden zo'n 320 mensen bij aangehouden.

Meer uit Buitenland

Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

1 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

1 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

3 uur geleden
Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

6 uur geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

8 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

12 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

13 uur geleden