Pro-Palestijnse demonstraties in Den Haag en Utrecht gepland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag en Utrecht worden de komende dagen pro-Palestijnse demonstraties gehouden. Woensdagmiddag vindt een demonstratie plaats bij het Internationaal Strafhof waarvoor honderd personen zijn aangemeld. Donderdagavond is er een demonstratie op het Domplein in Utrecht. De organisatie verwacht 1500 deelnemers.
Het protest in Den Haag begint rond 16.00 uur. Volgens de gemeente hebben er de afgelopen dagen vaker pro-Palestijnse demonstraties plaatsgevonden in de "demonstratiehoofdstad" van Nederland. Die waren vaak spontaan, in tegenstelling tot het protest van woensdag, dat wel bij de gemeente is aangemeld. De woordvoerder zegt dat autoriteiten "prima contact" hebben met de demonstranten en zegt dat de gemeente geen ongeregeldheden verwacht.
De Utrechtse demonstratie begint donderdag rond 19.30 uur. Dan zullen Palestijnse personen hun verhaal doen. Er staan zeven sprekers op de planning, zegt Leonie van Bruggen, die het protest organiseert. Na ongeveer drie kwartier zullen de deelnemers aan een mars richting het Jaarbeursplein beginnen. De gemeente Utrecht is op de hoogte van het protest, laat een woordvoerder weten.
'Bepaalde uitspraken'
Dinsdagavond waren er diverse demonstraties in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam, nadat een ziekenhuis in Gaza was gebombardeerd. Bij dat bombardement vielen volgens Palestijnse autoriteiten honderden doden.
De actievoerders in Den Haag hadden Palestijnse vlaggen bij zich en riepen leuzen als 'Israël moordenaar" 'Free Palestina' en 'Intifada'. De woordvoerder van de gemeente Den Haag benadrukt dat er woensdag wordt gecontroleerd op strafbare feiten, waaronder "bepaalde uitspraken".
De gemeente Amsterdam laat weten geen demonstraties te verwachten.
Meer uit Binnenland
SAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".
19 uur geleden