Pro-Palestijnse demonstratie mag plaatsvinden op Westergasterrein
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die ondanks de noodverordening in Amsterdam woensdagavond om 18.00 uur wilden gaan protesteren op de Dam, krijgen een ontheffing om te demonstreren op het Westergasterrein. Dat meldt de gemeente. In de hoofdstad geldt sinds vrijdag 19.00 uur een noodverordening vanwege het geweld na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. De noodmaatregel houdt onder meer een demonstratieverbod in.
De noodverordening vervalt donderdag om 12.00 uur. Wel blijft nog tot en met zondag een veiligheidsrisicogebied van kracht "vanwege de aanhoudende onrust in de stad en de onlinebedreigingen van een aantal scholen in Amsterdam". Binnen dit gebied kan de politie iedereen preventief fouilleren.
Een woordvoerder van de demonstranten laat weten dat het moeilijk wordt om zo kort van tevoren een andere locatie te communiceren aan de mensen die al onderweg zijn. "En willen we dat, is ook de vraag." Volgens de woordvoerder voldoet het Westergasterrein niet aan "het recht om zichtbaar en hoorbaar te zijn voor je doel". Het zal aankomen op een "democratisch besluit", vermoedt ze, waarbij met de aanwezigen op de Dam wordt bekeken of men wil verplaatsen naar de door de gemeente aangewezen plek. Op de Dam staan al meerdere politiebusjes klaar, maar nog geen demonstranten, ziet een fotograaf van het ANP.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.
29 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal boetes voor het vasthouden van een telefoon of ander elektronisch apparaat in de auto of op de fiets is afgelopen jaar "flink gestegen", meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In 2025 werden 248.020 boetes uitgedeeld voor zaken als appen achter het stuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een winkel aan de Ferdinand Bolstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp is in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn meerdere personen naar het ziekenhuis vervoerd. Om hoeveel mensen het precies gaat en hoe ernstig hun verwondingen zijn, weet hij niet. Ook zijn meerdere mensen ter plaatse nagekeken, omdat zij rook hebben ingeademd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
7 uur geleden