Pro-Palestijnse demonstratie mag plaatsvinden op Westergasterrein
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die ondanks de noodverordening in Amsterdam woensdagavond om 18.00 uur wilden gaan protesteren op de Dam, krijgen een ontheffing om te demonstreren op het Westergasterrein. Dat meldt de gemeente. In de hoofdstad geldt sinds vrijdag 19.00 uur een noodverordening vanwege het geweld na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. De noodmaatregel houdt onder meer een demonstratieverbod in.
De noodverordening vervalt donderdag om 12.00 uur. Wel blijft nog tot en met zondag een veiligheidsrisicogebied van kracht "vanwege de aanhoudende onrust in de stad en de onlinebedreigingen van een aantal scholen in Amsterdam". Binnen dit gebied kan de politie iedereen preventief fouilleren.
Een woordvoerder van de demonstranten laat weten dat het moeilijk wordt om zo kort van tevoren een andere locatie te communiceren aan de mensen die al onderweg zijn. "En willen we dat, is ook de vraag." Volgens de woordvoerder voldoet het Westergasterrein niet aan "het recht om zichtbaar en hoorbaar te zijn voor je doel". Het zal aankomen op een "democratisch besluit", vermoedt ze, waarbij met de aanwezigen op de Dam wordt bekeken of men wil verplaatsen naar de door de gemeente aangewezen plek. Op de Dam staan al meerdere politiebusjes klaar, maar nog geen demonstranten, ziet een fotograaf van het ANP.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.
6 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.
6 uur geleden