Pro-Palestijnse demonstratie mag plaatsvinden op Westergasterrein
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die ondanks de noodverordening in Amsterdam woensdagavond om 18.00 uur wilden gaan protesteren op de Dam, krijgen een ontheffing om te demonstreren op het Westergasterrein. Dat meldt de gemeente. In de hoofdstad geldt sinds vrijdag 19.00 uur een noodverordening vanwege het geweld na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. De noodmaatregel houdt onder meer een demonstratieverbod in.
De noodverordening vervalt donderdag om 12.00 uur. Wel blijft nog tot en met zondag een veiligheidsrisicogebied van kracht "vanwege de aanhoudende onrust in de stad en de onlinebedreigingen van een aantal scholen in Amsterdam". Binnen dit gebied kan de politie iedereen preventief fouilleren.
Een woordvoerder van de demonstranten laat weten dat het moeilijk wordt om zo kort van tevoren een andere locatie te communiceren aan de mensen die al onderweg zijn. "En willen we dat, is ook de vraag." Volgens de woordvoerder voldoet het Westergasterrein niet aan "het recht om zichtbaar en hoorbaar te zijn voor je doel". Het zal aankomen op een "democratisch besluit", vermoedt ze, waarbij met de aanwezigen op de Dam wordt bekeken of men wil verplaatsen naar de door de gemeente aangewezen plek. Op de Dam staan al meerdere politiebusjes klaar, maar nog geen demonstranten, ziet een fotograaf van het ANP.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
2 uur geleden