Pro-Palestijnse demonstratie mag plaatsvinden op Westergasterrein
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die ondanks de noodverordening in Amsterdam woensdagavond om 18.00 uur wilden gaan protesteren op de Dam, krijgen een ontheffing om te demonstreren op het Westergasterrein. Dat meldt de gemeente. In de hoofdstad geldt sinds vrijdag 19.00 uur een noodverordening vanwege het geweld na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. De noodmaatregel houdt onder meer een demonstratieverbod in.
De noodverordening vervalt donderdag om 12.00 uur. Wel blijft nog tot en met zondag een veiligheidsrisicogebied van kracht "vanwege de aanhoudende onrust in de stad en de onlinebedreigingen van een aantal scholen in Amsterdam". Binnen dit gebied kan de politie iedereen preventief fouilleren.
Een woordvoerder van de demonstranten laat weten dat het moeilijk wordt om zo kort van tevoren een andere locatie te communiceren aan de mensen die al onderweg zijn. "En willen we dat, is ook de vraag." Volgens de woordvoerder voldoet het Westergasterrein niet aan "het recht om zichtbaar en hoorbaar te zijn voor je doel". Het zal aankomen op een "democratisch besluit", vermoedt ze, waarbij met de aanwezigen op de Dam wordt bekeken of men wil verplaatsen naar de door de gemeente aangewezen plek. Op de Dam staan al meerdere politiebusjes klaar, maar nog geen demonstranten, ziet een fotograaf van het ANP.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.
6 uur geleden