Pro-Palestijnse demonstranten zien af van protest bij ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten zien af van een betoging bij de Johan Cruijff ArenA op donderdag rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv, zo melden de organisatoren woensdagavond op Instagram. "We hebben geen andere keuze. De gemeente Amsterdam heeft verklaard dat ze niet in staat is de demonstratie te faciliteren."
De demonstranten onder de noemer Week 4 Palestine zeggen bezorgd te zijn over de veiligheid van deelnemers. "We verzoeken u dringend de Johan Cruijff ArenA niet te betreden op donderdag 7 november. Het zal een gevaarlijke plek zijn."
Eerder woensdag had de gemeente besloten dat het gebied bij de ArenA donderdag een veiligheidsrisicogebied is. De aangekondigde demonstratie werd verplaatst naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost. De pro-Palestijnse demonstranten hadden aangekondigd bij de ingang van het stadion te willen zijn om te protesteren tegen de komst van de Israëlische voetbalclub en hun fans.
Belangen
Hoewel de gemeente de demonstratie bij de ArenA had verboden, had Week 4 Palestine nog niet eerder gezegd dat besluit ook te respecteren. Wel had de groep op social media laten weten te vinden dat de belangen van de supporters van Maccabi boven hun belangen werden gesteld. "We moeten ons voorbereiden op ernstig geweld", zo schreven de betogers daarover eerder woensdag, waarbij ze medestanders onder 18 jaar afraadden de betoging bij te wonen.
Het lijkt erop dat Week 4 Palestine donderdag wel gaat demonstreren op het Anton de Komplein. Op Instagram staat een afbeelding dat de demo op die locatie doorgaat vanaf 19.00 uur. "Alternative location protest", staat erbij te lezen. Woordvoerders van de organisatie waren niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.
41 minuten geledenALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse wethouder Richard de Mos (Economie en Binnenstad) wil onderzoeken hoe personen die de voorbije dagen via sociale media hebben opgeroepen tot plunderingen en geweld financieel aansprakelijk kunnen worden gesteld voor de schade die Haagse ondernemers hierdoor hebben geleden. Dat heeft hij zondag laten weten.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
14 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
15 uur geleden