Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstranten zien af van protest bij ArenA

Pro-Palestijnse demonstranten zien af van protest bij ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten zien af van een betoging bij de Johan Cruijff ArenA op donderdag rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv, zo melden de organisatoren woensdagavond op Instagram. "We hebben geen andere keuze. De gemeente Amsterdam heeft verklaard dat ze niet in staat is de demonstratie te faciliteren."

De demonstranten onder de noemer Week 4 Palestine zeggen bezorgd te zijn over de veiligheid van deelnemers. "We verzoeken u dringend de Johan Cruijff ArenA niet te betreden op donderdag 7 november. Het zal een gevaarlijke plek zijn."

Eerder woensdag had de gemeente besloten dat het gebied bij de ArenA donderdag een veiligheidsrisicogebied is. De aangekondigde demonstratie werd verplaatst naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost. De pro-Palestijnse demonstranten hadden aangekondigd bij de ingang van het stadion te willen zijn om te protesteren tegen de komst van de Israëlische voetbalclub en hun fans.

Belangen

Hoewel de gemeente de demonstratie bij de ArenA had verboden, had Week 4 Palestine nog niet eerder gezegd dat besluit ook te respecteren. Wel had de groep op social media laten weten te vinden dat de belangen van de supporters van Maccabi boven hun belangen werden gesteld. "We moeten ons voorbereiden op ernstig geweld", zo schreven de betogers daarover eerder woensdag, waarbij ze medestanders onder 18 jaar afraadden de betoging bij te wonen.

Het lijkt erop dat Week 4 Palestine donderdag wel gaat demonstreren op het Anton de Komplein. Op Instagram staat een afbeelding dat de demo op die locatie doorgaat vanaf 19.00 uur. "Alternative location protest", staat erbij te lezen. Woordvoerders van de organisatie waren niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Binnenland

Politie 'gaat ervan uit' dat Hajar is gedood in antikraakpand

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.

23 minuten geleden
Nog geen datalekmeldingen om PHP bij Autoriteit Persoonsgegevens

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.

27 minuten geleden
Acht nieuwe besmettingen met westnijlvirus vastgesteld

BILTHOVEN (ANP) - Bij nog eens acht mensen in Nederland is afgelopen week het westnijlvirus vastgesteld. Dat betekent dat het totaalaantal bevestigde besmettingen dit jaar tot nu toe uitkomt op 72, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 uur geleden
Uitstel hoger beroep fatale val klimmuur valt nabestaanden zwaar

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam verwacht niet eerder dan in april volgend jaar verder te kunnen met het hoger beroep in de zaak tegen Klimmuur Amsterdam, waar op 3 november 2023 een 11-jarige jongen een fatale val van veertien meter hoogte maakte tijdens een kinderfeestje. Het proces is slopend voor de nabestaanden en de vertraging van het hoger beroep valt ze emotioneel zwaar, aldus hun advocaat.

1 uur geleden
Raadsinformatie van overheden weer online na beveiligingslek PHP

DEN HAAG (ANP) - De dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is weer online. Deze werd uit voorzorg uitgeschakeld vanwege problemen in programmeertaal PHP. Volgens een woordvoerder van NotuBiz zijn alle websites weer online. "Na grondig testen zijn alle systemen weer up and running."

2 uur geleden
Arrestaties om dodelijke nep-pillen, webshops offline gehaald

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.

4 uur geleden
NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

9 uur geleden