Pro-Palestijnse demonstranten zien af van protest bij ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten zien af van een betoging bij de Johan Cruijff ArenA op donderdag rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv, zo melden de organisatoren woensdagavond op Instagram. "We hebben geen andere keuze. De gemeente Amsterdam heeft verklaard dat ze niet in staat is de demonstratie te faciliteren."
De demonstranten onder de noemer Week 4 Palestine zeggen bezorgd te zijn over de veiligheid van deelnemers. "We verzoeken u dringend de Johan Cruijff ArenA niet te betreden op donderdag 7 november. Het zal een gevaarlijke plek zijn."
Eerder woensdag had de gemeente besloten dat het gebied bij de ArenA donderdag een veiligheidsrisicogebied is. De aangekondigde demonstratie werd verplaatst naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost. De pro-Palestijnse demonstranten hadden aangekondigd bij de ingang van het stadion te willen zijn om te protesteren tegen de komst van de Israëlische voetbalclub en hun fans.
Belangen
Hoewel de gemeente de demonstratie bij de ArenA had verboden, had Week 4 Palestine nog niet eerder gezegd dat besluit ook te respecteren. Wel had de groep op social media laten weten te vinden dat de belangen van de supporters van Maccabi boven hun belangen werden gesteld. "We moeten ons voorbereiden op ernstig geweld", zo schreven de betogers daarover eerder woensdag, waarbij ze medestanders onder 18 jaar afraadden de betoging bij te wonen.
Het lijkt erop dat Week 4 Palestine donderdag wel gaat demonstreren op het Anton de Komplein. Op Instagram staat een afbeelding dat de demo op die locatie doorgaat vanaf 19.00 uur. "Alternative location protest", staat erbij te lezen. Woordvoerders van de organisatie waren niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.
16 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
16 minuten geledenDEN HOORN (ANP) - De politie heeft een sms gestuurd aan alle telefoons die in de buurt waren toen een 16-jarige jongen op donderdag 22 januari werd doodgestoken aan de Spoorplaats in Den Hoorn. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Omroep West, die schrijft over een "sms-bom".
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 66-jarige Abderrahim El M. De man wordt verdacht van het lekken en in zijn bezit hebben van staatsgeheime informatie. El M. werkte jarenlang als analist voor terrorismebestrijder NCTV. Volgens het OM was hij een spion die staatsgeheimen naar "de hoogste bazen" van de Marokkaanse geheime dienst heeft gelekt.
43 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar veroordeeld tot acht jaar cel. Hij misbruikte jarenlang en vele malen zeer jonge Filipijnse meisjes online. Het Openbaar Ministerie wilde dat de man ook tbs met dwangverpleging zou krijgen, ondanks het advies van deskundigen om dit niet op te leggen. Omdat de rechtbank de onderbouwing hiervoor niet voldoende vindt, legt zij de maatregel niet op. Ook valt de straf lager uit dan geëist, omdat niet alle beschuldigingen bewezen kunnen worden.
53 minuten geledenDE BILT (ANP) - In alle vroegte ging woensdagochtend voor het eerst het alarm voor code rood af op telefoons van mensen die de KNMI-app hebben geïnstalleerd. Het weerinstituut waarschuwde het hele land rond 04.30 uur voor gladheid in de drie noordelijke provincies. Dat vraagt om een evaluatie van de instellingen, aangezien ook mensen buiten Groningen, Drenthe en Friesland daar wakker van werden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Quantumcomputers kunnen al over een paar jaar een groot gevaar voor de samenleving vormen, maar de overheid doet nog veel te weinig om zichzelf daartegen te beschermen. Dat constateert de Algemene Rekenkamer woensdag.
1 uur geleden