
Pro-Palestijnse demonstranten ingesloten bij Amsterdam CS
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen pro-Palestijnse demonstranten zijn door de mobiele eenheid (ME) ingesloten bij het Amsterdam Centraal Station, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie is met zo'n twintig busjes en met paarden aanwezig, ook zijn er meerdere politiehonden.
Het tramverkeer aan de westzijde van het station is geblokkeerd.
De demonstranten wilden aanvankelijk naar de Dam. Daar begint elk moment een herdenking van de Israëlische slachtoffers door de aanval van Hamas, maandag precies een jaar geleden. De burgemeester van Amsterdam Femke Halsema heeft de tegendemonstranten een eigen plek aangewezen, de pro-Palestijnse groep mocht iets verderop op het Damrak actievoeren. Daar verzamelden ze zich, maar de groep is intussen verplaatst naar de straat voor het station.
Verboden
Hoewel dit was verboden door Halsema, dragen veel actievoerders gezichtsbedekkende kleding. Ze hebben Palestijnse vlaggen bij zich en onder meer een groot spandoek met daarop in het Engels de tekst '1 jaar genocide, 41.000+ vermoord door Israël. Hoelang nog?' Ze roepen onder andere 'From the river to the sea, Palestine will be free'.
Amnesty International is met zeker zes waarnemers aanwezig om te zien hoe de actie en politie-inzet verloopt. Dat doet de mensenrechtenvereniging vaker bij demonstraties.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren in Nederland zijn voor een leeftijdsgrens voor sociale media. UNICEF Nederland vroeg ruim 1000 kinderen en jongeren (10-18 jaar) in Nederland naar hun ervaringen met sociale media, van wie 69 procent aangaf voor een socialemediaverbod te zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'startpakket' aan stikstofmaatregelen waarmee het kabinet vorige maand is gekomen, schiet tekort. Dat stellen Ingrid Thijssen van ondernemersorganisatie VNO-NCW en Ina Adema, voorzitter van het Interprovinciaal Overleg (IPO), in De Telegraaf. Zij willen dat er nog voor de zomer een totaalpakket komt om de stikstofproblematiek op te lossen.
2 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - De auto die dinsdagavond in het water in Winschoten werd gevonden in de zoektocht naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) is uit het water gehesen. Het kenteken komt overeen met dat van de grijze Toyota Avensis van de vader (67) van de kinderen.
4 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In het water in Winschoten is in de zoektocht naar de vermiste kinderen Emma (8) en Jeffrey (10) een auto "van een vergelijkbaar type" als die van de vader van de kinderen gevonden. Daarin bevinden zich "meerdere lichamen", hoeveel is nog niet duidelijk, meldt de politie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Europees onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël is "een welkome eerste stap" maar wel een die "verwoestend laat" komt, vindt Eve Geddie van Amnesty International. Zeventien EU-lidstaten steunden dinsdag het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot een dergelijk onderzoek. Daarop besloot EU-buitenlandchef Kaja Kallas het onderzoek uit te voeren.
8 uur geledenFINSTERWOLDE (ANP) - De politie merkt dat burgers graag willen helpen zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8). Dinsdagmiddag meldden tientallen mensen zich bij het buurthuis in Finsterwolde, van waaruit de zoektocht wordt gecoördineerd. Onder hen ook veel inwoners van de omliggende dorpen. "Dat waarderen we zeer."
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat dinsdag 93 vrachtwagens van de Verenigde Naties zijn toegelaten tot de Gazastrook. De wagens vervoerden humanitaire hulp, waaronder meel voor bakkerijen, babyvoeding, medische apparatuur en medicijnen.
11 uur geleden