Pro-Palestijnse demonstranten ingesloten bij Amsterdam CS
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen pro-Palestijnse demonstranten zijn door de mobiele eenheid (ME) ingesloten bij het Amsterdam Centraal Station, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. De politie is met zo'n twintig busjes en met paarden aanwezig, ook zijn er meerdere politiehonden.
Het tramverkeer aan de westzijde van het station is geblokkeerd.
De demonstranten wilden aanvankelijk naar de Dam. Daar begint elk moment een herdenking van de Israƫlische slachtoffers door de aanval van Hamas, maandag precies een jaar geleden. De burgemeester van Amsterdam Femke Halsema heeft de tegendemonstranten een eigen plek aangewezen, de pro-Palestijnse groep mocht iets verderop op het Damrak actievoeren. Daar verzamelden ze zich, maar de groep is intussen verplaatst naar de straat voor het station.
Verboden
Hoewel dit was verboden door Halsema, dragen veel actievoerders gezichtsbedekkende kleding. Ze hebben Palestijnse vlaggen bij zich en onder meer een groot spandoek met daarop in het Engels de tekst '1 jaar genocide, 41.000+ vermoord door Israƫl. Hoelang nog?' Ze roepen onder andere 'From the river to the sea, Palestine will be free'.
Amnesty International is met zeker zes waarnemers aanwezig om te zien hoe de actie en politie-inzet verloopt. Dat doet de mensenrechtenvereniging vaker bij demonstraties.
Meer uit Binnenland
SCHIEDAM (ANP) - Er is opnieuw een jong kind uit een openstaand raam gevallen. Dit keer gaat het om een kindje van 1,5 jaar oud. De dreumes viel vanaf de derde verdieping op de Van Heuven Goedhartstraat in Schiedam en is met spoed naar het ziekenhuis vervoerd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op diverse trajecten rijden maandag en dinsdag minder treinen, maar de impact daarvan is volgens de NS beperkt. Het gaat voornamelijk om trajecten in de Randstad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de hevige regenbuien afgelopen nacht is er bij Amsterdam rioolwater in het buitenwater terechtgekomen. Het Waterschap Amstel, Gooi en Vecht raadt mensen daarom de komende dagen af om in een groot aantal gemeenten in Noord-Holland in open water te gaan zwemmen. Direct contact met water kan leiden tot gezondheidsklachten, zoals last van maag en darmen.
5 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Eigenaar Janus Kerkhofs is vastbesloten dat de monumentale molen in het centrum van Veldhoven te restaureren valt, nadat deze flinke schade opliep bij het noodweer in de nacht van zaterdag op zondag. "Ik ben nu in gesprek met de verzekeraar, maar de bedoeling is echt om de molen te laten restaureren", zegt hij. "En ik weet zeker dat dat kan. Molens zijn altijd te restaureren."
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na een periode van extreme hitte met meerdere warmterecords verloopt komende week rustiger en minder heet. Door een westen- tot noordwestenwind stroomt koelere oceaanlucht Nederland binnen. Maandag en dinsdag verlopen droog en er is veel ruimte voor de zon. Aan zee wordt het niet warmer dan 20 graden, maar in het midden van het land wordt het met temperaturen rond de 23 graden warmer. In het binnenland kan het kwik stijgen naar 25 tot 27 graden, verwacht Weeronline.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Verzekeraars krijgen door het noodweer vooral veel meldingen over brandschade als gevolg van blikseminslag en schade door hagel, bijvoorbeeld aan dakramen en auto's. Dat melden Centraal Beheer en Interpolis.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De hitte en het noodweer van zaterdag- op zondagnacht zorgen voor problemen op het spoor, maar het is nog onduidelijk wat de invloed daarvan is op de dienstregeling van maandag en dinsdag. Dat meldt een woordvoerder van de NS. "Treinen moeten wel naar een onderhoudslocatie kunnen en dat is op sommige plekken nu een probleem."
8 uur geleden