Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstranten beginnen aan mars door Malmö

Pro-Palestijnse demonstranten beginnen aan mars door Malmö

MALMÖ (ANP/RTR) - Duizenden pro-Palestijnse demonstranten zijn begonnen aan een protestmars in de Zweedse stad Malmö, waar in de avond de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival plaatsvindt. Ze protesteren tegen de deelname van Israël om de oorlog in de Gazastrook.

De menigte zwaait met Palestijnse vlaggen en roept leuzen als "boycot Israël". De politie schat dat er tussen de 10.000 en 12.000 demonstranten naar het centrum van Malmö zijn gekomen, minder dan verwacht. Er zijn extra veel agenten ingezet uit angst voor onrust, maar tot nu toe lijkt het rustig. Enkele activisten weken af van de route en kwamen daardoor in de buurt van de plek waar juist een pro-Israëlische demonstratie bezig is. De politie kon hen relatief eenvoudig tegenhouden, meldt de krant Aftonbladet.

Ook de bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich bij de demonstranten aangesloten. Ze draagt een traditionele Palestijnse sjaal en steunt de oproep om Israël te weren van het songfestival om de oorlog, waarin meer dan 34.000 Palestijnen zijn omgekomen. "Jonge mensen nemen de leiding en laten de wereld zien hoe we hiermee om moeten gaan", aldus Thunberg.

Bij de pro-Israëlische demonstratie zijn volgens Zweedse media aanzienlijk minder mensen aanwezig, zoals ook werd verwacht. Ze dragen Israëlische en Zweedse vlaggen en scanderen leuzen over de gijzelaars en de ongeveer 1200 mensen die op 7 oktober zijn omgekomen door de aanval van Hamas. De krant Expressen schrijft dat ook de linkse bekende activist Kajsa Ekman zich onder de demonstranten begaf, maar niet om Israël te steunen. Ze schreeuwde "genocide" en kreeg ruzie met pro-Israëlische demonstranten. De politie haalde haar weg van de bijeenkomst.

Meer uit Buitenland

Jemenitische regeringstroepen vallen Houthi's aan

SANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.

2 uur geleden
VS zetten twee leden Iraanse VN-delegatie uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

2 uur geleden
Hamasleider in Gaza doelwit van dodelijke Israëlische aanval

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.

5 uur geleden
Netanyahu nodigt Indiase flydubai-piloot uit als eregast

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Indiase piloot van het flydubai-toestel dat woensdag een noodlanding maakte, uitgenodigd voor een bezoek aan Israël. Hij wil Smit Machchhar ontvangen als eregast.

7 uur geleden
Exitpoll: partij van premier Kulbergs wint Letse verkiezingen

RIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.

7 uur geleden
Oppositie Spanje wil verkiezingen na debacle premier in parlement

MADRID (ANP) - De leider van de grootste Spaanse oppositiepartij, Alberto Núñez Feijóo van de PP, heeft opgeroepen tot verkiezingen na een zware nederlaag van de socialistische premier Pedro Sánchez in het parlement.

8 uur geleden
Hoofd gevangeniswezen Tennessee stapt op na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.

9 uur geleden