Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstranten beginnen aan mars door Malmö

Pro-Palestijnse demonstranten beginnen aan mars door Malmö

MALMÖ (ANP/RTR) - Duizenden pro-Palestijnse demonstranten zijn begonnen aan een protestmars in de Zweedse stad Malmö, waar in de avond de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival plaatsvindt. Ze protesteren tegen de deelname van Israël om de oorlog in de Gazastrook.

De menigte zwaait met Palestijnse vlaggen en roept leuzen als "boycot Israël". De politie schat dat er tussen de 10.000 en 12.000 demonstranten naar het centrum van Malmö zijn gekomen, minder dan verwacht. Er zijn extra veel agenten ingezet uit angst voor onrust, maar tot nu toe lijkt het rustig. Enkele activisten weken af van de route en kwamen daardoor in de buurt van de plek waar juist een pro-Israëlische demonstratie bezig is. De politie kon hen relatief eenvoudig tegenhouden, meldt de krant Aftonbladet.

Ook de bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich bij de demonstranten aangesloten. Ze draagt een traditionele Palestijnse sjaal en steunt de oproep om Israël te weren van het songfestival om de oorlog, waarin meer dan 34.000 Palestijnen zijn omgekomen. "Jonge mensen nemen de leiding en laten de wereld zien hoe we hiermee om moeten gaan", aldus Thunberg.

Bij de pro-Israëlische demonstratie zijn volgens Zweedse media aanzienlijk minder mensen aanwezig, zoals ook werd verwacht. Ze dragen Israëlische en Zweedse vlaggen en scanderen leuzen over de gijzelaars en de ongeveer 1200 mensen die op 7 oktober zijn omgekomen door de aanval van Hamas. De krant Expressen schrijft dat ook de linkse bekende activist Kajsa Ekman zich onder de demonstranten begaf, maar niet om Israël te steunen. Ze schreeuwde "genocide" en kreeg ruzie met pro-Israëlische demonstranten. De politie haalde haar weg van de bijeenkomst.

Meer uit Buitenland

China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

1 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

6 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

6 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

8 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

9 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

9 uur geleden