Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstranten beginnen aan mars door Malmö

Pro-Palestijnse demonstranten beginnen aan mars door Malmö

MALMÖ (ANP/RTR) - Duizenden pro-Palestijnse demonstranten zijn begonnen aan een protestmars in de Zweedse stad Malmö, waar in de avond de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival plaatsvindt. Ze protesteren tegen de deelname van Israël om de oorlog in de Gazastrook.

De menigte zwaait met Palestijnse vlaggen en roept leuzen als "boycot Israël". De politie schat dat er tussen de 10.000 en 12.000 demonstranten naar het centrum van Malmö zijn gekomen, minder dan verwacht. Er zijn extra veel agenten ingezet uit angst voor onrust, maar tot nu toe lijkt het rustig. Enkele activisten weken af van de route en kwamen daardoor in de buurt van de plek waar juist een pro-Israëlische demonstratie bezig is. De politie kon hen relatief eenvoudig tegenhouden, meldt de krant Aftonbladet.

Ook de bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich bij de demonstranten aangesloten. Ze draagt een traditionele Palestijnse sjaal en steunt de oproep om Israël te weren van het songfestival om de oorlog, waarin meer dan 34.000 Palestijnen zijn omgekomen. "Jonge mensen nemen de leiding en laten de wereld zien hoe we hiermee om moeten gaan", aldus Thunberg.

Bij de pro-Israëlische demonstratie zijn volgens Zweedse media aanzienlijk minder mensen aanwezig, zoals ook werd verwacht. Ze dragen Israëlische en Zweedse vlaggen en scanderen leuzen over de gijzelaars en de ongeveer 1200 mensen die op 7 oktober zijn omgekomen door de aanval van Hamas. De krant Expressen schrijft dat ook de linkse bekende activist Kajsa Ekman zich onder de demonstranten begaf, maar niet om Israël te steunen. Ze schreeuwde "genocide" en kreeg ruzie met pro-Israëlische demonstranten. De politie haalde haar weg van de bijeenkomst.

Meer uit Buitenland

WHO meldt verwoesting van pakhuis voor hulpgoederen in Dnipro

GENÈVE (ANP) - Bij een aanval is vrijdag in het Oekraïense Dnipro een pakhuis met hulpgoederen verwoest, meldt de directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus op X. Er zijn volgens hem voor zover bekend geen slachtoffers gevallen, maar er stonden wel nog spullen opgeslagen. Tedros veroordeelt de aanval.

8 minuten geleden
Java sluit nationaal park rond vulkaan Bromo af vanwege branden

MALANG (ANP/AFP/RTR) - Op het Indonesische eiland Java is het nationaal park Bromo Tengger Semeru voorlopig gesloten, omdat er al dagen een natuurbrand woedt. Het is op dit moment te gevaarlijk om het gebied te bezoeken, zeggen de autoriteiten. In het park ligt de bekende en onder toeristen populaire vulkaan Bromo.

1 uur geleden
Thaise schoolschutter volgens politie al langer bezig met geweld

BANGKOK (ANP/RTR) - De 14-jarige jongen die in Thailand zijn grootouders doodschoot en vervolgens een bloedbad aanrichtte op een school, was al langer bezig met wapens en geweld. Volgens de politie is inmiddels gebleken dat hij eerder een balletjespistool had meegenomen naar school. Ook bleek uit onderzoek op zijn computer dat hij gewelddadige filmpjes bekeek op sociale media.

1 uur geleden
Autoriteiten onderzoeken bijna-botsing vliegtuigen Sydney Airport

SYDNEY (ANP/AFP) - De Australische autoriteiten onderzoeken een bijna-botsing tussen twee passagiersvliegtuigen op de luchthaven van Sydney. Een bemanningslid raakte daarbij zondagochtend (lokale tijd) gewond en een vliegtuig raakte beschadigd. Sydney Airport is het drukste vliegveld van het land.

2 uur geleden
Geen reactie VS op eisen voor Hormuz-akkoord Iran

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten hebben nog niet publiekelijk gereageerd op de voorwaarden die Iran zaterdag heeft gesteld voor de heropening van de Straat van Hormuz. Teheran eist onder meer dat de VS alle dreigingen aan Iran staken.

3 uur geleden
Twee aanslagen op eerste werkdag Colombiaanse president

CALI (ANP) - Op de eerste dag na de inauguratie van de Colombiaanse president Abelardo de la Espriella is een politieagent om het leven gekomen bij een aanval op een politiebureau. Daarnaast vielen in de buurt van Cali, waar De la Espriella werd ingezworen, gewonden bij een aanslag met een autobom op een tolstation.

6 uur geleden
Noodtoestand in West-Canadese provincie om natuurbranden

VANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Meer dan 20.000 mensen in de provincie zijn geëvacueerd.

11 uur geleden