Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse demonstranten aangehouden in Amsterdam

Pro-Palestijnse demonstranten aangehouden in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn meerdere mensen van een groep pro-Palestijnse demonstranten aangehouden. In de hoofdstad is aan het einde van de middag op de Dam een manifestatie om de aanval van Hamas in Israël te herdenken, maandag precies een jaar geleden. De tegendemonstranten mogen van de burgemeester actie voeren op het iets verderop gelegen Damrak. De politie weerhoudt de groep van een paar honderd mensen met busjes en ME van toegang tot de Dam.

Een politiewoordvoerder laat weten dat één demonstrant is opgepakt om belediging, iemand anders is meegenomen omdat diegene vuurwerk in het bezit had of afstak. Een ANP-verslaggever ter plaatse zag daarna nog zeker een persoon meegenomen worden, onduidelijk is waarvoor. De verslaggever merkt dat de sfeer onrustig is.

Zo probeerden de betogers via een steeg vanaf het Damrak alsnog naar de Dam te gaan. De groep werd door de politie tegengehouden op de Nieuwendijk, waar enkele winkels gauw de luiken lieten zakken. Vervolgens keerden ze terug op het Damrak en liepen ze richting Amsterdam Centraal Station. Daar zaten ze korte tijd op de trambaan. Daarna zijn de pro-Palestijnse demonstranten trams op de hoek van de Prins Hendrikkade gaan blokkeren. Meerdere trams staan daardoor stil, een deel van de passagiers is uitgestapt.

Veel actievoerders dragen gezichtsbedekking, wat vooraf was verboden door burgemeester Femke Halsema. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien en scanderen de demonstranten onder meer 'shame on you' en 'no justice, no peace'.

Meer uit Binnenland

UNICEF: kinderen en jongeren voor verbod sociale media

DEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren in Nederland zijn voor een leeftijdsgrens voor sociale media. UNICEF Nederland vroeg ruim 1000 kinderen en jongeren (10-18 jaar) in Nederland naar hun ervaringen met sociale media, van wie 69 procent aangaf voor een socialemediaverbod te zijn.

2 uur geleden
VNO-NCW en provincies willen snel totaalpakket stikstof

DEN HAAG (ANP) - Het 'startpakket' aan stikstofmaatregelen waarmee het kabinet vorige maand is gekomen, schiet tekort. Dat stellen Ingrid Thijssen van ondernemersorganisatie VNO-NCW en Ina Adema, voorzitter van het Interprovinciaal Overleg (IPO), in De Telegraaf. Zij willen dat er nog voor de zomer een totaalpakket komt om de stikstofproblematiek op te lossen.

2 uur geleden
Auto uit het water in Winschoten gehesen

WINSCHOTEN (ANP) - De auto die dinsdagavond in het water in Winschoten werd gevonden in de zoektocht naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) is uit het water gehesen. Het kenteken komt overeen met dat van de grijze Toyota Avensis van de vader (67) van de kinderen.

4 uur geleden
Meerdere lichamen gevonden in auto in water Winschoten

WINSCHOTEN (ANP) - In het water in Winschoten is in de zoektocht naar de vermiste kinderen Emma (8) en Jeffrey (10) een auto "van een vergelijkbaar type" als die van de vader van de kinderen gevonden. Daarin bevinden zich "meerdere lichamen", hoeveel is nog niet duidelijk, meldt de politie.

5 uur geleden
Amnesty: blij met onderzoek naar Israël, maar 'verwoestend laat'

AMSTERDAM (ANP) - Een Europees onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël is "een welkome eerste stap" maar wel een die "verwoestend laat" komt, vindt Eve Geddie van Amnesty International. Zeventien EU-lidstaten steunden dinsdag het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot een dergelijk onderzoek. Daarop besloot EU-buitenlandchef Kaja Kallas het onderzoek uit te voeren.

9 uur geleden
Politie waardeert hulp burgers bij zoektocht naar Jeffrey en Emma

FINSTERWOLDE (ANP) - De politie merkt dat burgers graag willen helpen zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8). Dinsdagmiddag meldden tientallen mensen zich bij het buurthuis in Finsterwolde, van waaruit de zoektocht wordt gecoördineerd. Onder hen ook veel inwoners van de omliggende dorpen. "Dat waarderen we zeer."

10 uur geleden
Tientallen vrachtwagens met hulpgoederen toegelaten tot Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat dinsdag 93 vrachtwagens van de Verenigde Naties zijn toegelaten tot de Gazastrook. De wagens vervoerden humanitaire hulp, waaronder meel voor bakkerijen, babyvoeding, medische apparatuur en medicijnen.

11 uur geleden