Pro-Palestijnse betogers blokkeren aankomst schip in haven Sydney
SYDNEY (ANP) - Honderden pro-Palestijnse betogers hebben in de haven van Sydney met een soort jetski's en Palestijnse vlaggen op het water betoogd tegen het Israëlische beleid. Ze hebben in de Botany-haven van de stad naar eigen zeggen de komst van een Israëlisch vrachtschip, de Contship Dax van de Israëlische staatsonderneming ZIM, tijdelijk onmogelijk gemaakt, melden lokale media. Ze werden aangemoedigd door veel betogers op de wal. De actievoerders zeggen dat ze vaker ZIM als doelwit gaan kiezen, omdat die wapens naar Israël zou vervoeren.
De actie is ook buiten Australië opgevallen. De voormalige Britse Labourleider Jeremy Corbyn, die op een grote pro-Palestijnse betoging in Londen het woord voerde, prees de Australische actievoerders in zijn toespraak.
Zim Integrated Shipping Services Ltd. is een in 1945 als ZIM Palestine Navigation Company opgerichte scheepsvrachtvervoerder. Het bedrijf uit Haifa behoort inmiddels tot de twintig grootste internationale bedrijven in deze sector.
In Melbourne waren er vrijdagavond ongeregeldheden toen honderden pro-Palestijnse en honderden pro-Israëlische demonstranten slaags raakten met elkaar. De politie heeft ingegrepen om de twee groepen van elkaar te scheiden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
18 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
36 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.
4 uur geleden