Pro-Palestijnse betogers blokkeren aankomst schip in haven Sydney
SYDNEY (ANP) - Honderden pro-Palestijnse betogers hebben in de haven van Sydney met een soort jetski's en Palestijnse vlaggen op het water betoogd tegen het Israëlische beleid. Ze hebben in de Botany-haven van de stad naar eigen zeggen de komst van een Israëlisch vrachtschip, de Contship Dax van de Israëlische staatsonderneming ZIM, tijdelijk onmogelijk gemaakt, melden lokale media. Ze werden aangemoedigd door veel betogers op de wal. De actievoerders zeggen dat ze vaker ZIM als doelwit gaan kiezen, omdat die wapens naar Israël zou vervoeren.
De actie is ook buiten Australië opgevallen. De voormalige Britse Labourleider Jeremy Corbyn, die op een grote pro-Palestijnse betoging in Londen het woord voerde, prees de Australische actievoerders in zijn toespraak.
Zim Integrated Shipping Services Ltd. is een in 1945 als ZIM Palestine Navigation Company opgerichte scheepsvrachtvervoerder. Het bedrijf uit Haifa behoort inmiddels tot de twintig grootste internationale bedrijven in deze sector.
In Melbourne waren er vrijdagavond ongeregeldheden toen honderden pro-Palestijnse en honderden pro-Israëlische demonstranten slaags raakten met elkaar. De politie heeft ingegrepen om de twee groepen van elkaar te scheiden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.
29 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt dat Polen gebruik gaat maken van de EU-lening voor defensieprojecten, die het land zelf heeft aangevraagd. "De EU heeft Polen nodig voor de veiligheid van Europa en Polen is de ruggengraat van de oostflankbewaking", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.
55 minuten geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en de Europese Raad peinzen er niet over de EU-sancties tegen Rusland te verzachten. Dat hebben ze vrijdag benadrukt in reactie op het eenzijdige Amerikaanse besluit om sancties op Russische olie-export op te heffen. "Het besluit brengt de Europese veiligheid in gevaar", schrijft voorzitter van de EU-leiders António Costa op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse militair die om het leven kwam in Iraaks-Koerdistan, werd gedood door een Iraanse Shahed-drone, meldt kolonel François-Xavier de la Chesnais. Bij de aanval donderdagavond raakten meerdere andere Franse militairen gewond.
2 uur geleden