Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijnse betogers blokkeren aankomst schip in haven Sydney

Pro-Palestijnse betogers blokkeren aankomst schip in haven Sydney

SYDNEY (ANP) - Honderden pro-Palestijnse betogers hebben in de haven van Sydney met een soort jetski's en Palestijnse vlaggen op het water betoogd tegen het Israëlische beleid. Ze hebben in de Botany-haven van de stad naar eigen zeggen de komst van een Israëlisch vrachtschip, de Contship Dax van de Israëlische staatsonderneming ZIM, tijdelijk onmogelijk gemaakt, melden lokale media. Ze werden aangemoedigd door veel betogers op de wal. De actievoerders zeggen dat ze vaker ZIM als doelwit gaan kiezen, omdat die wapens naar Israël zou vervoeren.

De actie is ook buiten Australië opgevallen. De voormalige Britse Labourleider Jeremy Corbyn, die op een grote pro-Palestijnse betoging in Londen het woord voerde, prees de Australische actievoerders in zijn toespraak.

Zim Integrated Shipping Services Ltd. is een in 1945 als ZIM Palestine Navigation Company opgerichte scheepsvrachtvervoerder. Het bedrijf uit Haifa behoort inmiddels tot de twintig grootste internationale bedrijven in deze sector.

In Melbourne waren er vrijdagavond ongeregeldheden toen honderden pro-Palestijnse en honderden pro-Israëlische demonstranten slaags raakten met elkaar. De politie heeft ingegrepen om de twee groepen van elkaar te scheiden.

Meer uit Buitenland

Gladheid en sneeuw leggen onderwijs in Duitse grensstreek lam

NORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.

8 minuten geleden
Kallas: kans op apart Europees leger nihil

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef tegen Iran: sancties om onderdrukking mensen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.

1 uur geleden
Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

3 uur geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

4 uur geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

5 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.

6 uur geleden