Pro-Palestijnse activist verstoort uitzending Bar Laat
HILVERSUM (ANP) - Een pro-Palestijnse activist heeft donderdagavond de tv-uitzending van de talkshow Bar Laat op NPO 1 verstoord. Kort nadat presentator Jeroen Pauw GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans had aangekondigd, was de man korte tijd te horen en te zien.
De betoger verweet Pauw dat hij "geen podium geeft aan anti-genocide-demonstranten" terwijl "er kinderen levend worden verbrand in Gaza en doodgaan door de honger". Tegen "minister Timmermans" zei de demonstrant dat hij "genocide ontkent". "Dat doe ik niet", reageerde de politicus.
De man, die een vlag bij zich had, werd na een halve minuut weggevoerd door beveiligers. "Schandalig, schaam je kapot, waar is jullie geweten?", riep hij nog.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
3 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
6 uur geleden