Pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil vrijgelaten in de VS
JENA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Na meer dan drie maanden detentie is vrijdag de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil in de Verenigde Staten vrijgelaten. Een Amerikaanse rechter had eerder op de dag zijn vrijlating bevolen.
Khalil werd in maart gearresteerd door de immigratiepolitie ICE. De aan Columbia University afgestudeerde Khalil was een van de leiders van Amerikaanse universiteitsprotesten tegen de oorlog in Gaza.
Khalil had een permanente verblijfsvergunning, maar die werd na zijn arrestatie ingetrokken. Vorige week oordeelde een rechter dat de regering van president Donald Trump hem van zijn vrijheid van meningsuiting beroofde door hem vast te houden. Khalil groeide uit tot symbool van Trumps tactiek om buitenlandse studenten die meededen aan pro-Palestijnse protesten te deporteren.
"Hoewel het recht heeft gezegevierd, heeft het veel te lang geduurd. Dit had geen drie maanden mogen duren", zei Khalil na zijn vrijlating.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
5 uur geleden