Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijns protest Wageningen rustig verlopen

Pro-Palestijns protest Wageningen rustig verlopen

WAGENINGEN (ANP) - Een pro-Palestijnse demonstratie in Wageningen is vrijdag rustig verlopen. De omstreden activist Mohammed Khatib sprak de betogers toe via een videoverbinding. Hij mag Nederland niet in.

De demonstratie begon halverwege de middag op het terrein van de Wageningse universiteit. Volgens een woordvoerder van de universiteit waren er ongeveer honderd betogers. Khatib zei een paar keer dat Palestijnen ooit vrij zullen zijn "from the river to the sea" (van de rivier tot de zee). Die uitspraak is omstreden, maar niet strafbaar.

Daarna liepen de demonstranten door het centrum van Wageningen naar het 5 Mei Plein. Volgens de gemeente verliep ook die mars zonder incidenten.

Wageningen Encampment

De betoging werd georganiseerd door Wageningen Encampment, een groep studenten en medewerkers van de Wageningse universiteit die tegen de Israëlische regering zijn. Ze eisen onder meer dat de universiteit banden met Israëlische instellingen verbreekt. De universiteit in Wageningen weigert dat tot nu toe.

Vlak bij de plek van het protest stond sinds mei een tentenkamp van de pro-Palestijnse activisten. Dat is woensdagavond weggehaald vanwege stormschade. De ontruiming leidde tot opstootjes. Tijdens de demonstratie uitten de betogers hun ongenoegen over het weghalen van de tenten.

Politiek asiel

Khatib werd in 1990 geboren in een kamp voor Palestijnse vluchtelingen in Libanon en woont sinds 2010 in België. Hij heeft daar politiek asiel, maar de Belgische overheid wil hem het land uitzetten. Zijn organisatie Samidoun is in Duitsland verboden. De Verenigde Staten en Canada hebben Samidoun bestempeld als terreurorganisatie.

Khatib kreeg het inreisverbod eerder dit jaar toen hij een toespraak zou houden op de Radboud Universiteit in Nijmegen. Hij sprak de zeventig toehoorders uiteindelijk via een livestream toe. Volgens het kabinet verheerlijkt hij geweld tegen Israël.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

5 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

8 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

12 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

16 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

16 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

17 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

19 uur geleden