Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijns protest Wageningen rustig verlopen

Pro-Palestijns protest Wageningen rustig verlopen

WAGENINGEN (ANP) - Een pro-Palestijnse demonstratie in Wageningen is vrijdag rustig verlopen. De omstreden activist Mohammed Khatib sprak de betogers toe via een videoverbinding. Hij mag Nederland niet in.

De demonstratie begon halverwege de middag op het terrein van de Wageningse universiteit. Volgens een woordvoerder van de universiteit waren er ongeveer honderd betogers. Khatib zei een paar keer dat Palestijnen ooit vrij zullen zijn "from the river to the sea" (van de rivier tot de zee). Die uitspraak is omstreden, maar niet strafbaar.

Daarna liepen de demonstranten door het centrum van Wageningen naar het 5 Mei Plein. Volgens de gemeente verliep ook die mars zonder incidenten.

Wageningen Encampment

De betoging werd georganiseerd door Wageningen Encampment, een groep studenten en medewerkers van de Wageningse universiteit die tegen de Israëlische regering zijn. Ze eisen onder meer dat de universiteit banden met Israëlische instellingen verbreekt. De universiteit in Wageningen weigert dat tot nu toe.

Vlak bij de plek van het protest stond sinds mei een tentenkamp van de pro-Palestijnse activisten. Dat is woensdagavond weggehaald vanwege stormschade. De ontruiming leidde tot opstootjes. Tijdens de demonstratie uitten de betogers hun ongenoegen over het weghalen van de tenten.

Politiek asiel

Khatib werd in 1990 geboren in een kamp voor Palestijnse vluchtelingen in Libanon en woont sinds 2010 in België. Hij heeft daar politiek asiel, maar de Belgische overheid wil hem het land uitzetten. Zijn organisatie Samidoun is in Duitsland verboden. De Verenigde Staten en Canada hebben Samidoun bestempeld als terreurorganisatie.

Khatib kreeg het inreisverbod eerder dit jaar toen hij een toespraak zou houden op de Radboud Universiteit in Nijmegen. Hij sprak de zeventig toehoorders uiteindelijk via een livestream toe. Volgens het kabinet verheerlijkt hij geweld tegen Israël.

Meer uit Binnenland

Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

8 minuten geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

1 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

4 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

12 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

15 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

19 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

22 uur geleden