Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijns protest Wageningen rustig verlopen

Pro-Palestijns protest Wageningen rustig verlopen

WAGENINGEN (ANP) - Een pro-Palestijnse demonstratie in Wageningen is vrijdag rustig verlopen. De omstreden activist Mohammed Khatib sprak de betogers toe via een videoverbinding. Hij mag Nederland niet in.

De demonstratie begon halverwege de middag op het terrein van de Wageningse universiteit. Volgens een woordvoerder van de universiteit waren er ongeveer honderd betogers. Khatib zei een paar keer dat Palestijnen ooit vrij zullen zijn "from the river to the sea" (van de rivier tot de zee). Die uitspraak is omstreden, maar niet strafbaar.

Daarna liepen de demonstranten door het centrum van Wageningen naar het 5 Mei Plein. Volgens de gemeente verliep ook die mars zonder incidenten.

Wageningen Encampment

De betoging werd georganiseerd door Wageningen Encampment, een groep studenten en medewerkers van de Wageningse universiteit die tegen de Israëlische regering zijn. Ze eisen onder meer dat de universiteit banden met Israëlische instellingen verbreekt. De universiteit in Wageningen weigert dat tot nu toe.

Vlak bij de plek van het protest stond sinds mei een tentenkamp van de pro-Palestijnse activisten. Dat is woensdagavond weggehaald vanwege stormschade. De ontruiming leidde tot opstootjes. Tijdens de demonstratie uitten de betogers hun ongenoegen over het weghalen van de tenten.

Politiek asiel

Khatib werd in 1990 geboren in een kamp voor Palestijnse vluchtelingen in Libanon en woont sinds 2010 in België. Hij heeft daar politiek asiel, maar de Belgische overheid wil hem het land uitzetten. Zijn organisatie Samidoun is in Duitsland verboden. De Verenigde Staten en Canada hebben Samidoun bestempeld als terreurorganisatie.

Khatib kreeg het inreisverbod eerder dit jaar toen hij een toespraak zou houden op de Radboud Universiteit in Nijmegen. Hij sprak de zeventig toehoorders uiteindelijk via een livestream toe. Volgens het kabinet verheerlijkt hij geweld tegen Israël.

Meer uit Binnenland

Balende Van Bronckhorst: Dat zal wel weer een boete worden

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.

1 uur geleden
Twee aanhoudingen voor vuurwerk op veld Kuip, buiten aangestoken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.

1 uur geleden
Ombudsman: overheid was afgelopen jaren onbetrouwbaar voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."

2 uur geleden
Verdachte dodelijke schietpartij Rotterdam buiten levensgevaar

ROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.

5 uur geleden
LTO: nieuw stikstofpakket is minder slecht, nog niet goed genoeg

DEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.

6 uur geleden
Gemengde reacties op bijgewerkt stikstofplan, zorgen over tempo

DEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".

7 uur geleden
Kindermisbruik in hele EU strenger bestraft

BRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.

7 uur geleden