Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Palestijns protest bij UvA in Amsterdam gaat donderdag door

Pro-Palestijns protest bij UvA in Amsterdam gaat donderdag door

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstratie die donderdag staat gepland bij het Maagdenhuis in Amsterdam gaat door. Het aanstaande staakt-het-vuren in de Gazastrook is geen reden om het protest te annuleren, laat een van de initiatiefnemers van Amsterdam Student Encampment desgevraagd weten. Ook in Groningen komen pro-Palestijnse betogers bijeen voor een viering en demonstratie, meldt Encampment RUG op Instagram.

Pro-Palestijnse actiegroepen houden om 16.30 uur een lawaaiprotest bij het bestuurlijk centrum van de Universiteit van Amsterdam. Donderdagmiddag wordt de zogenoemde Dies Natalis gevierd, de 393e verjaardag van de UvA. Volgens de betogers zou er geen feest moeten zijn "in tijden van genocide", staat in een bericht op Instagram. "We mogen hun medeplichtigheid aan de systematische en voortdurende genocide op de Palestijnen niet laten vergeten."

Op de Vismarkt in Groningen komen om 13.00 uur pro-Palestijnse actievoerders bijeen. "Het is een viering en demonstratie", aldus Encampment RUG. "Dit is een staakt-het-vuren dat de bevolking van Gaza een pauze geeft van de slachting, maar het is niet het einde van de genocide. Ons werk is nog niet gedaan, het is pas begonnen."

De actiebereidheid voor pro-Palestijnse demonstraties blijft, zegt ook Martijn Dekker van XR Justice Now!. Volgens hem betekent het akkoord tussen Israël en Hamas nog geen rechtvaardigheid en vrede voor de Palestijnen. Zondag is er een mars in Amsterdam van de Dam naar het Museumplein, waarmee onder meer aandacht wordt gevraagd voor de situatie in Gaza.

Meer uit Binnenland

Clip van Samuel Welten is meest bekeken video op YouTube

AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.

5 uur geleden
Nieuwe poging om koning weer rol te geven in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.

7 uur geleden
Amsterdam wil hogere meldingsbereidheid antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".

8 uur geleden
Rapport: samenwerking met buurlanden nodig voor aanpak wasberen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.

9 uur geleden
Kamer: onderzoek of alle scholen iedereen gelijk behandelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.

9 uur geleden
Circa 3,9 miljard nodig voor woningen van 2030 tot en met 2035

DEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.

10 uur geleden
Inspectie erkent fouten in onderzoek detentie oud-advocaat Weski

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.

10 uur geleden