Pro-Palestijns protest bij UvA in Amsterdam gaat donderdag door
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstratie die donderdag staat gepland bij het Maagdenhuis in Amsterdam gaat door. Het aanstaande staakt-het-vuren in de Gazastrook is geen reden om het protest te annuleren, laat een van de initiatiefnemers van Amsterdam Student Encampment desgevraagd weten. Ook in Groningen komen pro-Palestijnse betogers bijeen voor een viering en demonstratie, meldt Encampment RUG op Instagram.
Pro-Palestijnse actiegroepen houden om 16.30 uur een lawaaiprotest bij het bestuurlijk centrum van de Universiteit van Amsterdam. Donderdagmiddag wordt de zogenoemde Dies Natalis gevierd, de 393e verjaardag van de UvA. Volgens de betogers zou er geen feest moeten zijn "in tijden van genocide", staat in een bericht op Instagram. "We mogen hun medeplichtigheid aan de systematische en voortdurende genocide op de Palestijnen niet laten vergeten."
Op de Vismarkt in Groningen komen om 13.00 uur pro-Palestijnse actievoerders bijeen. "Het is een viering en demonstratie", aldus Encampment RUG. "Dit is een staakt-het-vuren dat de bevolking van Gaza een pauze geeft van de slachting, maar het is niet het einde van de genocide. Ons werk is nog niet gedaan, het is pas begonnen."
De actiebereidheid voor pro-Palestijnse demonstraties blijft, zegt ook Martijn Dekker van XR Justice Now!. Volgens hem betekent het akkoord tussen Israƫl en Hamas nog geen rechtvaardigheid en vrede voor de Palestijnen. Zondag is er een mars in Amsterdam van de Dam naar het Museumplein, waarmee onder meer aandacht wordt gevraagd voor de situatie in Gaza.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemeniƫ. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
5 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
5 uur geleden