Pro-Palestijns protest bij UvA in Amsterdam gaat donderdag door
AMSTERDAM (ANP) - De pro-Palestijnse demonstratie die donderdag staat gepland bij het Maagdenhuis in Amsterdam gaat door. Het aanstaande staakt-het-vuren in de Gazastrook is geen reden om het protest te annuleren, laat een van de initiatiefnemers van Amsterdam Student Encampment desgevraagd weten. Ook in Groningen komen pro-Palestijnse betogers bijeen voor een viering en demonstratie, meldt Encampment RUG op Instagram.
Pro-Palestijnse actiegroepen houden om 16.30 uur een lawaaiprotest bij het bestuurlijk centrum van de Universiteit van Amsterdam. Donderdagmiddag wordt de zogenoemde Dies Natalis gevierd, de 393e verjaardag van de UvA. Volgens de betogers zou er geen feest moeten zijn "in tijden van genocide", staat in een bericht op Instagram. "We mogen hun medeplichtigheid aan de systematische en voortdurende genocide op de Palestijnen niet laten vergeten."
Op de Vismarkt in Groningen komen om 13.00 uur pro-Palestijnse actievoerders bijeen. "Het is een viering en demonstratie", aldus Encampment RUG. "Dit is een staakt-het-vuren dat de bevolking van Gaza een pauze geeft van de slachting, maar het is niet het einde van de genocide. Ons werk is nog niet gedaan, het is pas begonnen."
De actiebereidheid voor pro-Palestijnse demonstraties blijft, zegt ook Martijn Dekker van XR Justice Now!. Volgens hem betekent het akkoord tussen Israƫl en Hamas nog geen rechtvaardigheid en vrede voor de Palestijnen. Zondag is er een mars in Amsterdam van de Dam naar het Museumplein, waarmee onder meer aandacht wordt gevraagd voor de situatie in Gaza.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
51 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
4 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
6 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
6 uur geleden