Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Oekraïense demonstraties in heel Europa na twee jaar oorlog

Pro-Oekraïense demonstraties in heel Europa na twee jaar oorlog

BERLIJN (ANP/AFP/BELGA) - In heel Europa zijn mensen zaterdag de straat op gegaan om hun steun te betuigen aan Oekraïne. Onder meer in Berlijn, Londen en Parijs waren er grote demonstraties. Daarbij werd opgeroepen tot aanhoudende steun van het Westen voor dat land, twee jaar na de grootschalige Russische invasie.

In Berlijn sprak burgemeester Kai Wegner de massa toe. "Hij wil Oekraïne wegvagen, hij wil de identiteit van Oekraïners wegvagen", zei hij over de Russische president Poetin. "Maar dat laten wij niet gebeuren." Hij riep de Duitse regering op Taurus-raketten te leveren, waar Kyiv eerder om vroeg. De Duitse regering weigerde dat tot nu toe, uit angst dat deze langeafstandsraketten ook doel zouden kunnen treffen binnen Rusland.

In de massa waren spandoeken te zien met teksten als "bewapen Oekraïne nu". Volgens de organisatoren waren er zo'n 10.000 mensen aanwezig. De politie schat het aantal deelnemers op 5000. Ook in Keulen, Frankfurt en München waren er protesten.

Londen en Warschau

In Londen liepen duizenden demonstranten in een mars naar Trafalgar Square. Op spandoeken waren teksten te lezen als "Rusland is een terroristische staat". In Parijs liepen een paar duizend mensen mee in een mars door het centrum. Ook in andere Franse steden waren er demonstraties.

In Warschau verzamelden zich meer dan duizend demonstranten voor de Russische ambassade. Zij tuigden daar kruizen op met namen van de slachtoffers van de oorlog, en zetten er modellen neer van gebouwen die zijn verwoest door Russische bombardementen.

Andere steden

Ook in onder meer Dublin, Athene, Stockholm, Milaan en Gent waren er demonstraties. In Nederland was er zaterdag onder meer een herdenking in Utrecht en een bijeenkomst in Amsterdam.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

3 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

6 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

6 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

9 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

12 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

13 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

13 uur geleden