Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pro-Oekraïense demonstraties in heel Europa na twee jaar oorlog

Pro-Oekraïense demonstraties in heel Europa na twee jaar oorlog

BERLIJN (ANP/AFP/BELGA) - In heel Europa zijn mensen zaterdag de straat op gegaan om hun steun te betuigen aan Oekraïne. Onder meer in Berlijn, Londen en Parijs waren er grote demonstraties. Daarbij werd opgeroepen tot aanhoudende steun van het Westen voor dat land, twee jaar na de grootschalige Russische invasie.

In Berlijn sprak burgemeester Kai Wegner de massa toe. "Hij wil Oekraïne wegvagen, hij wil de identiteit van Oekraïners wegvagen", zei hij over de Russische president Poetin. "Maar dat laten wij niet gebeuren." Hij riep de Duitse regering op Taurus-raketten te leveren, waar Kyiv eerder om vroeg. De Duitse regering weigerde dat tot nu toe, uit angst dat deze langeafstandsraketten ook doel zouden kunnen treffen binnen Rusland.

In de massa waren spandoeken te zien met teksten als "bewapen Oekraïne nu". Volgens de organisatoren waren er zo'n 10.000 mensen aanwezig. De politie schat het aantal deelnemers op 5000. Ook in Keulen, Frankfurt en München waren er protesten.

Londen en Warschau

In Londen liepen duizenden demonstranten in een mars naar Trafalgar Square. Op spandoeken waren teksten te lezen als "Rusland is een terroristische staat". In Parijs liepen een paar duizend mensen mee in een mars door het centrum. Ook in andere Franse steden waren er demonstraties.

In Warschau verzamelden zich meer dan duizend demonstranten voor de Russische ambassade. Zij tuigden daar kruizen op met namen van de slachtoffers van de oorlog, en zetten er modellen neer van gebouwen die zijn verwoest door Russische bombardementen.

Andere steden

Ook in onder meer Dublin, Athene, Stockholm, Milaan en Gent waren er demonstraties. In Nederland was er zaterdag onder meer een herdenking in Utrecht en een bijeenkomst in Amsterdam.

Meer uit Buitenland

Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

42 minuten geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

2 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

2 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

5 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

6 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

6 uur geleden
Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

11 uur geleden