Pro Life stopt met basisverzekering zonder abortus en euthanasie
LEIDEN (ANP) - De christelijke zorgverzekeraar Pro Life vergoedt vanaf volgend jaar ook abortus, euthanasie en transgenderzorg. Het bedrijf stopt met zijn basispolis die de betaling van zulke behandelingen uitsluit. Dat bevestigt moederbedrijf Zilveren Kruis na een bericht in het Reformatorisch Dagblad.
Ingrepen als abortus, euthanasie en geslachtsverandering liggen zeer gevoelig in het gereformeerde smaldeel van het land. De behandelingen zitten in het basispakket van de zorgverzekeringen, onder de noemer medisch specialistische zorg. In de wet staat echter ook dat mensen met ethische bezwaren die vormen van zorg kunnen uitsluiten.
In een verklaring zegt de directeur van Pro Life, Jos Leijenhorst: "‘Waarom we dit veranderen? Niet omdat we hier anders over zijn gaan denken. Maar om te zorgen dat uitsluitingen voor vergoedingen niet langer een drempel vormen. We zien dat onze keuzes soms leiden tot voor- en tegenstanders." Hij voegt eraan toe dat "ook christenen verschillend denken over het uitsluiten van vergoedingen".
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - Een stoet van ongeveer tachtig demonstrerende tractoren zorgt op de A35 tussen Zwolle en Enschede voor een verkeersopstopping, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Ze rijden op de rechter van twee rijstroken. Het veroorzaakt om 13.10 uur een file van 4,4 kilometer in de buurt van Almelo.
11 minuten geledenTONGEREN (ANP/BELGA) - De voortvluchtige Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, is in België veroordeeld tot veertien jaar celstraf in het omvangrijke drugsproces Costa. Van alle verdachten die donderdag hun straf hoorden, heeft de rechter hem de hoogste gevangenisstraf opgelegd.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de maand juli is in Nederland gemiddeld maar 12 millimeter neerslag gevallen. Volgens Weeronline is dat 70 millimeter minder dan gemiddeld in juli in de periode 1998-2025.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De storing bij de matrixborden boven wegen in het noordoosten van Nederland is verholpen. Alle systemen werken weer, meldt Rijkswaterstaat.
3 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een auto en een vrachtwagen op de A27 bij Oosterhout is donderdag een 26-jarige man uit Breda om het leven gekomen. Dat meldt de politie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring bij de verkeerscentrale van Rijkswaterstaat zijn de matrixborden in het noordoosten van Nederland niet te bedienen. Daardoor kan de wegbeheerder tijdelijk geen rode kruizen plaatsen of verwijderen. Ook spitsstroken kunnen erdoor niet open en aangepaste snelheden kunnen niet worden weergegeven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in het eerste halfjaar van 2026 minder hard gegroeid dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Nederland telt daardoor zo'n 18,15 miljoen inwoners. De bevolkingsgroei neemt al sinds 2022 af.
6 uur geleden