Pro-Ierse partij Sinn Fein op weg naar zege in Noord-Ierland
BELFAST (ANP/RTR) - De pro-Ierse partij Sinn Fein stevent af op een historische zege bij de parlementsverkiezingen in het Britse Noord-Ierland. De zogenoemde Ierse nationalisten zijn op weg om voor de eerste keer de grootste partij te worden, waardoor ze de nieuwe premier mogen leveren. Tot nu toe wonnen steeds pro-Britse partijen, die willen dat Noord-Ierland geen deel wordt van Ierland.
Sinn Fein met zijn katholieke achterban kreeg 29 procent van de stemmen, blijkt uit de eerste ronde van het tellen van de stemmen. De rivaliserende Democratic Unionist Party van pro-Britse protestanten bleef steken op 21,3 procent. De vorige keer was het verschil tussen beide partijen slechts 0,1 procent. Wat de uitslag betekent voor de verdeling van de zetels, moet uiterlijk zaterdag blijken, melden Britse media.
Sinn Fein is de voormalige politieke tak van de IRA, een beweging die met geweld voor aansluiting bij Ierland streed. De huidige leider van de partij heeft al gezegd zich vooral bezig te willen houden met de gestegen kosten van levensonderhoud en de gezondheidszorg.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn Truth Social-account een video gedeeld waarin oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle zijn afgebeeld als apen. De montage verschijnt aan het eind van een minuut durend relaas over de vermeende stemfraude die Trump in 2020 zijn verkiezingswinst zou hebben gekost. Onder het shot is het nummer The Lion Sleeps Tonight van The Tokens gemonteerd.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse oud-minister van Cultuur, Jack Lang, moet zondag uitleg komen geven bij het ministerie van Buitenlandse Zaken over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat meldt minister Jean-Noël Barrot. Lang is op het moment directeur van de Parijse cultuurinstelling Institut du monde arabe.
48 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten zijn in Oman begonnen aan onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma, melden Iraanse staatsmedia. Teheran claimt dat zijn nucleaire activiteiten vreedzaam zijn, maar Washington is daar niet van overtuigd en wil voorkomen dat het land kernwapens in handen krijgt.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken voldoet al dit jaar aan de NAVO-afspraak om 3,5 procent van de omvang van de economie aan defensie te besteden. Het land is er, sinds de Verenigde Staten op Groenland azen met het argument dat dat bij Denemarken niet in veilige handen is, veel aan gelegen om te laten zien dat het een voorbeeldige NAVO-lidstaat is.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - In Moskou is een Russische topmilitair neergeschoten. Volgens de Russische onderzoekscommissie, die de leiding heeft over onderzoeken naar zware misdaden, is luitenant-generaal Vladimir Aleksejev naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk hoe ernstig zijn verwondingen zijn.
2 uur geledenWASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
6 uur geleden