Pro-Europese Georgiërs weer massaal de straat op
TBILISI (ANP/AFP) - In de Georgische hoofdstad Tbilisi zijn volgens eerste schattingen weer tienduizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen een in hun ogen antidemocratisch en anti-Europees wetsvoorstel. Het is de tweede dag op rij van massaal protest in de voormalige Sovjetrepubliek in de Kaukasus. Opnieuw zette de politie waterkanonnen in tegen de betogers in de buurt van het parlement.
De omstreden wet is bedoeld om de invloed van zogenoemde buitenlandse agenten in te dammen. Tegenstanders stellen dat de wet kan worden gebruikt om critici van de regering het zwijgen op te leggen. Zij vrezen ook dat de nieuwe regels een toetreding van Georgië tot de Europese Unie belemmeren. Enkele EU-kopstukken en EU-lidstaten uitten al hun bezorgdheid.
Een meerderheid van het parlement ziet het regerigsvoorstel wel zitten, maar de president van het land kondigde al aan desnoods met een veto de wet te blokkeren. De geplande wetgeving verplicht organisaties financiële transacties uit het buitenland openbaar te maken. Ze kunnen worden aangemerkt als "buitenlandse agenten" als ze meer dan 20 procent van hun financiering uit het buitenland ontvangen.
Critici vrezen dat de wet hetzelfde effect zou kunnen hebben als een soortgelijke wet in Rusland die door het regime in Moskou wordt gebruikt om tegenstanders te onderdrukken.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
19 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
7 uur geleden