Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Private maanmissie met sterren dearMoon gaat niet door

Private maanmissie met sterren dearMoon gaat niet door

TOKIO (ANP/RTR) - De maanmissie van de Japanse miljardair Yusaku Maezawa gaat niet door. De reis, genaamd dearMoon, had de eerste privévlucht moeten worden waarbij een rondje rond de maan werd gemaakt. Het plan gaat niet door omdat het er niet naar uit zag dat het op korte termijn zou lukken, meldt de missie.

In 2018 werd het plan aangekondigd om met een raket van SpaceX richting de maan te gaan. Aan boord zouden naast modemiljardair Maezawa zelf, ook K-pop-ster Choi Seung-hyun (artiestennaam T.O.P), dj Steve Aoki en zes andere mediamakers en creatievelingen zijn. Aanvankelijk was aangekondigd dat de missie zou plaatsvinden in 2023, maar de reis werd tot nader order uitgesteld omdat die "onhaalbaar" was gebleken.

"Zonder een duidelijke planning voor de nabije toekomst, moet Maezawa tot zijn spijt het onvermijdelijke besluit nemen het project te schrappen", meldt dearMoon in een verklaring op de website. Een nadere toelichting wordt daarin niet gegeven. "Iedereen die het project heeft gesteund en uitkeek naar deze onderneming waarderen we en bieden we onze excuses aan voor deze uitkomst."

Meer uit Buitenland

Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

2 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

4 uur geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

4 uur geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

6 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

6 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

6 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

7 uur geleden