Priske vindt ManCity ondanks slechte reeks beste ploeg ter wereld
MANCHESTER (ANP) - Feyenoord-coach Brian Priske vindt nog altijd dat hij het dinsdag, refererend aan het duel met Manchester City in de Champions League, opneemt tegen de beste ploeg van de wereld. De Engelse landskampioen verloor de laatste vijf wedstrijden, maar dat verandert niets volgens Priske. "Ze hebben heel veel kwaliteit en het wordt zeker heel lastig", zei hij op de persconferentie in het Etihad Stadium in Manchester.
De trainer van Feyenoord zal zijn tegenstander niet onderschatten, maar denkt ook dat de ploeg van coach Pep Guardiola de Rotterdammers niet onderschat. "De recente wedstrijden maken geen verschil. Ik denk dat zij in die laatste wedstrijden meer punten hadden moeten halen. Tegen Tottenham zaterdag waren ze een beetje ongelukkig. De Spurs straften ze hard af bij enkele momenten in de omschakeling. Dat kan ook een wapen voor ons zijn. Het wordt belangrijk om de momenten te herkennen waarin we in de tegenaanval moeten gaan of rustig de bal in de ploeg moeten houden."
Doelman Justin Bijlow, aanvoerder Quinten Timber, Jordan Lotomba en spits Santiago Giménez keerden voor het duel met City terug in de selectie van Feyenoord. Volgens de Deense coach kunnen ze alle vier ook spelen en sommigen vanaf het begin. Calvin Stengs, die zaterdag tegen Heerenveen na drie maanden zijn rentree maakte, bleef achter in Rotterdam.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
4 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
16 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
21 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
22 uur geleden