Priske verklaart blessures bij Feyenoord niet alleen door pech
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft begin november zoveel geblesseerde spelers dat het voor trainer Brian Priske steeds lastiger wordt om een goed elftal op te stellen. "Dat wordt zo langzamerhand wel een uitdaging", erkende de Deense oefenmeester na een nederlaag tegen Salzburg (1-3) in de Champions League. "Maar goed, we moeten door. Zondag spelen we weer een belangrijke wedstrijd tegen Almere City en daarna ligt de competitie even stil vanwege de interlandperiode. Het liefst houd ik dan alle spelers hier, maar dat mag niet als ze niet geblesseerd zijn."
Priske miste tegen Salzburg de geblesseerde Santiago Giménez, Ayase Ueda, Julián Carranza, Antoni Milambo, Justin Bijlow, Calvin Stengs en Quilindschy Hartman. "Ibrahim Osman en Jordan Lotomba gaven in de rust aan dat ze niet verder konden", vertelde hij op een persconferentie na de wedstrijd met de huidige nummer 4 van Oostenrijk. "En daarna moesten we Quinten Timber nog vervangen."
Feyenoord heeft net als alle deelnemers aan Europese toernooien een overvol programma. Maar dat was vorig seizoen ook het geval onder trainer Arne Slot, toen de ploeg uit Rotterdam veel wedstrijden won omdat het fitter was dan de tegenstander. Slot nam zijn performancetrainer mee naar Liverpool en Feyenoord zag onlangs nog een fysieke trainer vertrekken. "Dat zijn dingen die meespelen", erkende Priske. "Al die blessures hebben natuurlijk niet alleen met pech te maken."
"Die blessures liggen aan veel zaken", vervolgde de coach uit Denemarken. "Dat heeft te maken met hoe we trainen maar ook met gewoontes van spelers. Sommige aankopen van ons hebben een deel van de voorbereiding gemist. Anderen kwamen met fysieke klachten naar Feyenoord. Ik zie soms ook dat spelers rust nodig hebben. Maar we willen ook wedstrijden winnen. Het is een uitdaging om zulke zaken goed te managen. Maar ik heb niets aan te merken op de mentaliteit van mijn spelers. Ook als ze vrij zijn, komen ze vaak naar de club om zich te laten verzorgen. Ze zitten dan in warme en koude baden. Ze doen er alles aan om fit te blijven. Hopelijk komen er snel spelers terug na hun blessures, want we hebben ze nodig."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
13 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
13 uur geleden