Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Priske verklaart blessures bij Feyenoord niet alleen door pech

Priske verklaart blessures bij Feyenoord niet alleen door pech

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft begin november zoveel geblesseerde spelers dat het voor trainer Brian Priske steeds lastiger wordt om een goed elftal op te stellen. "Dat wordt zo langzamerhand wel een uitdaging", erkende de Deense oefenmeester na een nederlaag tegen Salzburg (1-3) in de Champions League. "Maar goed, we moeten door. Zondag spelen we weer een belangrijke wedstrijd tegen Almere City en daarna ligt de competitie even stil vanwege de interlandperiode. Het liefst houd ik dan alle spelers hier, maar dat mag niet als ze niet geblesseerd zijn."

Priske miste tegen Salzburg de geblesseerde Santiago Giménez, Ayase Ueda, Julián Carranza, Antoni Milambo, Justin Bijlow, Calvin Stengs en Quilindschy Hartman. "Ibrahim Osman en Jordan Lotomba gaven in de rust aan dat ze niet verder konden", vertelde hij op een persconferentie na de wedstrijd met de huidige nummer 4 van Oostenrijk. "En daarna moesten we Quinten Timber nog vervangen."

Feyenoord heeft net als alle deelnemers aan Europese toernooien een overvol programma. Maar dat was vorig seizoen ook het geval onder trainer Arne Slot, toen de ploeg uit Rotterdam veel wedstrijden won omdat het fitter was dan de tegenstander. Slot nam zijn performancetrainer mee naar Liverpool en Feyenoord zag onlangs nog een fysieke trainer vertrekken. "Dat zijn dingen die meespelen", erkende Priske. "Al die blessures hebben natuurlijk niet alleen met pech te maken."

"Die blessures liggen aan veel zaken", vervolgde de coach uit Denemarken. "Dat heeft te maken met hoe we trainen maar ook met gewoontes van spelers. Sommige aankopen van ons hebben een deel van de voorbereiding gemist. Anderen kwamen met fysieke klachten naar Feyenoord. Ik zie soms ook dat spelers rust nodig hebben. Maar we willen ook wedstrijden winnen. Het is een uitdaging om zulke zaken goed te managen. Maar ik heb niets aan te merken op de mentaliteit van mijn spelers. Ook als ze vrij zijn, komen ze vaak naar de club om zich te laten verzorgen. Ze zitten dan in warme en koude baden. Ze doen er alles aan om fit te blijven. Hopelijk komen er snel spelers terug na hun blessures, want we hebben ze nodig."

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

2 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

5 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

6 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

7 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

9 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

10 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

11 uur geleden