Priske verklaart blessures bij Feyenoord niet alleen door pech
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft begin november zoveel geblesseerde spelers dat het voor trainer Brian Priske steeds lastiger wordt om een goed elftal op te stellen. "Dat wordt zo langzamerhand wel een uitdaging", erkende de Deense oefenmeester na een nederlaag tegen Salzburg (1-3) in de Champions League. "Maar goed, we moeten door. Zondag spelen we weer een belangrijke wedstrijd tegen Almere City en daarna ligt de competitie even stil vanwege de interlandperiode. Het liefst houd ik dan alle spelers hier, maar dat mag niet als ze niet geblesseerd zijn."
Priske miste tegen Salzburg de geblesseerde Santiago Giménez, Ayase Ueda, Julián Carranza, Antoni Milambo, Justin Bijlow, Calvin Stengs en Quilindschy Hartman. "Ibrahim Osman en Jordan Lotomba gaven in de rust aan dat ze niet verder konden", vertelde hij op een persconferentie na de wedstrijd met de huidige nummer 4 van Oostenrijk. "En daarna moesten we Quinten Timber nog vervangen."
Feyenoord heeft net als alle deelnemers aan Europese toernooien een overvol programma. Maar dat was vorig seizoen ook het geval onder trainer Arne Slot, toen de ploeg uit Rotterdam veel wedstrijden won omdat het fitter was dan de tegenstander. Slot nam zijn performancetrainer mee naar Liverpool en Feyenoord zag onlangs nog een fysieke trainer vertrekken. "Dat zijn dingen die meespelen", erkende Priske. "Al die blessures hebben natuurlijk niet alleen met pech te maken."
"Die blessures liggen aan veel zaken", vervolgde de coach uit Denemarken. "Dat heeft te maken met hoe we trainen maar ook met gewoontes van spelers. Sommige aankopen van ons hebben een deel van de voorbereiding gemist. Anderen kwamen met fysieke klachten naar Feyenoord. Ik zie soms ook dat spelers rust nodig hebben. Maar we willen ook wedstrijden winnen. Het is een uitdaging om zulke zaken goed te managen. Maar ik heb niets aan te merken op de mentaliteit van mijn spelers. Ook als ze vrij zijn, komen ze vaak naar de club om zich te laten verzorgen. Ze zitten dan in warme en koude baden. Ze doen er alles aan om fit te blijven. Hopelijk komen er snel spelers terug na hun blessures, want we hebben ze nodig."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
6 uur geleden