Priske: op dit moment ben ik de trainer van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske wilde na een stuntzege op Bayern München (3-0) niet uitgebreid reageren op een dreigend ontslag bij Feyenoord. "Op dit moment ben ik de trainer van Feyenoord", zei de Deen die afgelopen zomer Arne Slot opvolgde in Rotterdam. "Ik heb nog niks anders gehoord en dat verwacht ik ook niet, maar het blijft voetbal. Ik ben dagelijks bezig met mijn werk en dat blijf ik doen."
De 47-jarige Priske sprak liever over de prestaties van Feyenoord dat na de zege op Bayern München ook na de poulefase verder bekert in de Champions League. "Dit is historisch. We hebben de moeilijkste acht wedstrijden van iedereen in de Champions League en staan toch op dertien punten. Dat vind ik ongelofelijk en heel sterk van de spelersgroep."
Feyenoord staat voor de laatste ronde van de groepsfase hoger op de ranglijst dan topclubs als Real Madrid, Paris Saint-Germain, Manchester City en Bayern München in de Champions League. De club presteert onder Priske wisselvallig in de Eredivisie, met slechts 1 punt uit de laatste drie competitiewedstrijden. De club staat vierde, met 9 punten achterstand op het als tweede geklasseerde Ajax.
Enkele uren voor de aftrap van het duel met Bayern verschenen verhalen in de media over een dreigend ontslag van Priske. Volgens het Deense Tipsbladet was de club al in gesprek met Marino Pusic over een terugkeer. De voormalige assistent van de naar Liverpool vertrokken Arne Slot is momenteel hoofdtrainer bij Sjachtar Donetsk. Geruchten over een dreigend ontslag van Priske zijn niet nieuw. In Nederland noemden media Mark van Bommel en Giovanni van Bronckhorst al als zijn opvolgers.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
10 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
3 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
6 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
20 uur geleden