Priske moet puzzelen bij Feyenoord voor duel met Bayern München
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske staat voor een enorme uitdaging met Feyenoord als Bayern München woensdagavond op bezoek komt voor de voorlaatste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Zonder vier geblesseerde middenvelders moet de Deense oefenmeester voorkomen dat de ontevredenheid rond de laatste winnaar van de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal verder toeneemt.
Priske oogde zaterdag aangeslagen na het gelijke spel bij Willem II (1-1). Hij mist soms het heilige vuur bij zijn spelers, zei hij na de derde competitiewedstrijd op rij zonder zege. De coach maakte veel los met die uitspraak, zo merkte hij. "Maar ik ben altijd vrij open", zei de oefenmeester. "Ik denk ook dat de supporters dat verdienen. We hebben dit seizoen in wedstrijden ook wel het heilige vuur getoond. Maar ik mis continuïteit in ons spel, prestaties en resultaten."
Priske heeft verklaringen voor de wisselvallige prestaties van Feyenoord. "We zijn met elf nieuwe spelers begonnen en hebben veel blessures", zei de trainer die voor het duel met Bayern München vooral moet puzzelen op zijn middenveld. Quinten Timber en Hwang In-beom ontbreken nog en Ramiz Zerrouki en Givairo Zechiël zijn ook afgehaakt.
Wil om te winnen
Priske miste in de slotfase van het duel met Willem II bij veel spelers de echte wil om alsnog te winnen. Maar hij zoekt de schuld vooral bij zichzelf. "Ik ben hier hoofdtrainer, dus ik ben verantwoordelijk", zei hij. "Niemand bij Feyenoord is blij met onze positie op de ranglijst van de Eredivisie. Dat is duidelijk."
Feyenoord heeft vooral goede resultaten in uitduels van de Champions League geboekt. De club won bij Girona (2-3) en Benfica (1-3) en speelde gelijk bij Manchester City (3-3). De Rotterdammers hadden het lastiger in De Kuip met een zege op Sparta Praag (4-2) en nederlagen tegen Bayer Leverkusen (0-4) en Red Bull Salzburg (1-3).
Toekomst Priske
Feyenoord staat achttiende in de Champions League, waar de beste acht ploegen zich rechtstreeks plaatsen voor de achtste finales en de nummers negen tot en met 24 in een tussenronde verder spelen. De club sluit de groepsfase volgende week woensdag af in Lille. Priske verwacht niet dat die Europese duels beslissend zijn voor zijn toekomst bij Feyenoord. "Maar het gaat hier niet om mij. Het draait om Feyenoord. Het worden twee belangrijke wedstrijden om verder te gaan in Europa. Daarna komen er twee mooie wedstrijden in de competitie en de beker", doelde hij op duels met Ajax en PSV.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
20 uur geleden