Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Priske moet puzzelen bij Feyenoord voor duel met Bayern München

Priske moet puzzelen bij Feyenoord voor duel met Bayern München

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske staat voor een enorme uitdaging met Feyenoord als Bayern München woensdagavond op bezoek komt voor de voorlaatste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Zonder vier geblesseerde middenvelders moet de Deense oefenmeester voorkomen dat de ontevredenheid rond de laatste winnaar van de KNVB-beker en de Johan Cruijff Schaal verder toeneemt.

Priske oogde zaterdag aangeslagen na het gelijke spel bij Willem II (1-1). Hij mist soms het heilige vuur bij zijn spelers, zei hij na de derde competitiewedstrijd op rij zonder zege. De coach maakte veel los met die uitspraak, zo merkte hij. "Maar ik ben altijd vrij open", zei de oefenmeester. "Ik denk ook dat de supporters dat verdienen. We hebben dit seizoen in wedstrijden ook wel het heilige vuur getoond. Maar ik mis continuïteit in ons spel, prestaties en resultaten."

Priske heeft verklaringen voor de wisselvallige prestaties van Feyenoord. "We zijn met elf nieuwe spelers begonnen en hebben veel blessures", zei de trainer die voor het duel met Bayern München vooral moet puzzelen op zijn middenveld. Quinten Timber en Hwang In-beom ontbreken nog en Ramiz Zerrouki en Givairo Zechiël zijn ook afgehaakt.

Wil om te winnen

Priske miste in de slotfase van het duel met Willem II bij veel spelers de echte wil om alsnog te winnen. Maar hij zoekt de schuld vooral bij zichzelf. "Ik ben hier hoofdtrainer, dus ik ben verantwoordelijk", zei hij. "Niemand bij Feyenoord is blij met onze positie op de ranglijst van de Eredivisie. Dat is duidelijk."

Feyenoord heeft vooral goede resultaten in uitduels van de Champions League geboekt. De club won bij Girona (2-3) en Benfica (1-3) en speelde gelijk bij Manchester City (3-3). De Rotterdammers hadden het lastiger in De Kuip met een zege op Sparta Praag (4-2) en nederlagen tegen Bayer Leverkusen (0-4) en Red Bull Salzburg (1-3).

Toekomst Priske

Feyenoord staat achttiende in de Champions League, waar de beste acht ploegen zich rechtstreeks plaatsen voor de achtste finales en de nummers negen tot en met 24 in een tussenronde verder spelen. De club sluit de groepsfase volgende week woensdag af in Lille. Priske verwacht niet dat die Europese duels beslissend zijn voor zijn toekomst bij Feyenoord. "Maar het gaat hier niet om mij. Het draait om Feyenoord. Het worden twee belangrijke wedstrijden om verder te gaan in Europa. Daarna komen er twee mooie wedstrijden in de competitie en de beker", doelde hij op duels met Ajax en PSV.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

2 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

13 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

13 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

13 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

13 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

13 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

18 uur geleden