Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Priske kijkt niet op van speculaties over ontslag bij Feyenoord

Priske kijkt niet op van speculaties over ontslag bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske is niet verbaasd over speculaties over een vroegtijdig afscheid bij Feyenoord. "Het hoort bij voetbal", zei de 47-jarige Deen vlak voor het thuisduel met Bayern München in de Champions League. "Als een club als Feyenoord onvoldoende punten haalt, zijn er altijd vragen over de trainer. Dat accepteer ik. Ik hou van deze club en de mensen binnen de club. Ik zie veel goede dingen binnen de ploeg."

Priske veroorzaakte afgelopen zaterdag opschudding na het gelijkspel tegen Willem II (1-1) met zijn opmerking dat hij het heilige vuur om een duel te winnen bij spelers miste. "Ik was echt teleurgesteld na de wedstrijd tegen Willem II. Het was de tweede keer op rij in de Eredivisie dat we een presentatie hadden die wel goed was, maar niet voldoende voor een resultaat. Dat moet beter", zei hij bij Ziggo Sport.

Volgens het Deense Tipsbladet dreigt ontslag voor Priske. Feyenoord zou Marino Pusic als ideale vervanger zien. De voormalige assistent van Arne Slot is nu hoofdtrainer bij Sjachtar Donetsk. In Nederlandse media circuleren al weken de namen van Mark van Bommel en Giovanni van Bronckhorst als mogelijke opvolgers.

Priske: kritiek is geen probleem

De geruchten raken Priske. "Ik ben natuurlijk ook mens, maar mijn focus ligt op de club en de spelers", zei hij. "Ik lees de kranten en de meningen over mij niet. Ik ben niet stom en naïef, dus ik weet wel wat er gebeurt. Voetbal leeft van meningen uit de media en dat vind ik mooi. Ik hoop alleen dat iedereen het respect probeert te behouden. Voor mij is dat het belangrijkste. Kritiek is geen probleem, maar het moet niet persoonlijk worden."

Feyenoord presenteerde Priske afgelopen zomer als opvolger van de populaire Slot, die nu met Liverpool bovenaan in de Premier League en Champions League staat. Met elf nieuwe spelers presteert Feyenoord wisselvallig in de Eredivisie. De club staat vierde, met 9 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Algemeen directeur Dennis Te Kloese was vorig jaar zo overtuigd van Priske dat hij een afkoopsom voor hem aan Sparta Praag heeft betaald.

Blessureleed

Te Kloese, die ook verantwoordelijk is voor het aan- en verkoopbeleid, had afgelopen zomer minder succes op de transfermarkt dan voorgaande jaren. Feyenoord kampt onder Priske ook met veel blessures. Slot heeft Ruben Peeters als fysieke prestatiecoach meegenomen naar Liverpool. Fysieke trainer Leigh Egger is in oktober naar Australië vertrokken.

Meer uit Voetbal

Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

6 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

6 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

16 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

18 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

20 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

21 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

22 uur geleden