Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Priske kijkt niet op van speculaties over ontslag bij Feyenoord

Priske kijkt niet op van speculaties over ontslag bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske is niet verbaasd over speculaties over een vroegtijdig afscheid bij Feyenoord. "Het hoort bij voetbal", zei de 47-jarige Deen vlak voor het thuisduel met Bayern München in de Champions League. "Als een club als Feyenoord onvoldoende punten haalt, zijn er altijd vragen over de trainer. Dat accepteer ik. Ik hou van deze club en de mensen binnen de club. Ik zie veel goede dingen binnen de ploeg."

Priske veroorzaakte afgelopen zaterdag opschudding na het gelijkspel tegen Willem II (1-1) met zijn opmerking dat hij het heilige vuur om een duel te winnen bij spelers miste. "Ik was echt teleurgesteld na de wedstrijd tegen Willem II. Het was de tweede keer op rij in de Eredivisie dat we een presentatie hadden die wel goed was, maar niet voldoende voor een resultaat. Dat moet beter", zei hij bij Ziggo Sport.

Volgens het Deense Tipsbladet dreigt ontslag voor Priske. Feyenoord zou Marino Pusic als ideale vervanger zien. De voormalige assistent van Arne Slot is nu hoofdtrainer bij Sjachtar Donetsk. In Nederlandse media circuleren al weken de namen van Mark van Bommel en Giovanni van Bronckhorst als mogelijke opvolgers.

Priske: kritiek is geen probleem

De geruchten raken Priske. "Ik ben natuurlijk ook mens, maar mijn focus ligt op de club en de spelers", zei hij. "Ik lees de kranten en de meningen over mij niet. Ik ben niet stom en naïef, dus ik weet wel wat er gebeurt. Voetbal leeft van meningen uit de media en dat vind ik mooi. Ik hoop alleen dat iedereen het respect probeert te behouden. Voor mij is dat het belangrijkste. Kritiek is geen probleem, maar het moet niet persoonlijk worden."

Feyenoord presenteerde Priske afgelopen zomer als opvolger van de populaire Slot, die nu met Liverpool bovenaan in de Premier League en Champions League staat. Met elf nieuwe spelers presteert Feyenoord wisselvallig in de Eredivisie. De club staat vierde, met 9 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Algemeen directeur Dennis Te Kloese was vorig jaar zo overtuigd van Priske dat hij een afkoopsom voor hem aan Sparta Praag heeft betaald.

Blessureleed

Te Kloese, die ook verantwoordelijk is voor het aan- en verkoopbeleid, had afgelopen zomer minder succes op de transfermarkt dan voorgaande jaren. Feyenoord kampt onder Priske ook met veel blessures. Slot heeft Ruben Peeters als fysieke prestatiecoach meegenomen naar Liverpool. Fysieke trainer Leigh Egger is in oktober naar Australië vertrokken.

Meer uit Voetbal

Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

1 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

4 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

5 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

9 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

16 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

16 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

16 uur geleden