
Priske kijkt niet op van speculaties over ontslag bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske is niet verbaasd over speculaties over een vroegtijdig afscheid bij Feyenoord. "Het hoort bij voetbal", zei de 47-jarige Deen vlak voor het thuisduel met Bayern München in de Champions League. "Als een club als Feyenoord onvoldoende punten haalt, zijn er altijd vragen over de trainer. Dat accepteer ik. Ik hou van deze club en de mensen binnen de club. Ik zie veel goede dingen binnen de ploeg."
Priske veroorzaakte afgelopen zaterdag opschudding na het gelijkspel tegen Willem II (1-1) met zijn opmerking dat hij het heilige vuur om een duel te winnen bij spelers miste. "Ik was echt teleurgesteld na de wedstrijd tegen Willem II. Het was de tweede keer op rij in de Eredivisie dat we een presentatie hadden die wel goed was, maar niet voldoende voor een resultaat. Dat moet beter", zei hij bij Ziggo Sport.
Volgens het Deense Tipsbladet dreigt ontslag voor Priske. Feyenoord zou Marino Pusic als ideale vervanger zien. De voormalige assistent van Arne Slot is nu hoofdtrainer bij Sjachtar Donetsk. In Nederlandse media circuleren al weken de namen van Mark van Bommel en Giovanni van Bronckhorst als mogelijke opvolgers.
Priske: kritiek is geen probleem
De geruchten raken Priske. "Ik ben natuurlijk ook mens, maar mijn focus ligt op de club en de spelers", zei hij. "Ik lees de kranten en de meningen over mij niet. Ik ben niet stom en naïef, dus ik weet wel wat er gebeurt. Voetbal leeft van meningen uit de media en dat vind ik mooi. Ik hoop alleen dat iedereen het respect probeert te behouden. Voor mij is dat het belangrijkste. Kritiek is geen probleem, maar het moet niet persoonlijk worden."
Feyenoord presenteerde Priske afgelopen zomer als opvolger van de populaire Slot, die nu met Liverpool bovenaan in de Premier League en Champions League staat. Met elf nieuwe spelers presteert Feyenoord wisselvallig in de Eredivisie. De club staat vierde, met 9 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Algemeen directeur Dennis Te Kloese was vorig jaar zo overtuigd van Priske dat hij een afkoopsom voor hem aan Sparta Praag heeft betaald.
Blessureleed
Te Kloese, die ook verantwoordelijk is voor het aan- en verkoopbeleid, had afgelopen zomer minder succes op de transfermarkt dan voorgaande jaren. Feyenoord kampt onder Priske ook met veel blessures. Slot heeft Ruben Peeters als fysieke prestatiecoach meegenomen naar Liverpool. Fysieke trainer Leigh Egger is in oktober naar Australië vertrokken.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.
8 uur geledenABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.
8 uur geledenSPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.
8 uur geledenSION (ANP) - De Italiaanse voetbalsters zijn het Europees kampioenschap in Zwitserland met een overwinning begonnen. In Sion maakte Arianna Caruso tegen België kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. De middenveldster nam de bal in het zestienmetergebied aan en schoot hard raak.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool noemt het plotselinge overlijden van Diogo Jota een 'enorme schok'. De aanvaller van de Engelse landskampioen en Portugees international overleed door een verkeersongeval in Spanje samen met zijn jongere broer. "Wat te zeggen? Wat kan iemand zeggen op zo'n moment, wanneer de schok en de pijn zo ongelooflijk intens zijn? Ik wilde dat ik de woorden had, maar ik weet dat ik die niet heb", schrijft Slot in een verklaring op de website van de club.
11 uur geledenTHUN (ANP) - Andries Jonker heeft kort voor het EK overwogen te stoppen als bondscoach van Oranje. Dat zegt de 62-jarige Amsterdammer in de NOS Voetbal-podcast.
11 uur geleden