Priske: Feyenoord was in bijna alles beter dan FC Utrecht
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske nam zijn spelers van Feyenoord weinig kwalijk na de nederlaag tegen FC Utrecht (1-2). "Ik kan niet boos op ze zijn", zei hij in de perszaal van De Kuip. "We hebben de wedstrijd gedomineerd en waren in bijna alle facetten van het spel beter. Twee momenten van onoplettendheid hebben ons opgebroken."
Feyenoord had de regie van de wedstrijd in het eerste uur in handen, maar verzuimde een van de vele kansen te benutten. "En Giménez had misschien wel een strafschop moeten krijgen", zei Priske die zijn ploeg het duel uit handen zag geven nadat Sébastien Haller was ingevallen bij FC Utrecht. "Een counter en een hoekschop en we stonden met 2-0 achter", zei Priske. "Dan wordt het lastig tegen een ploeg die zo verdedigend speelt."
Directeur Dennis te Kloese benadrukte afgelopen week op de nieuwjaarsreceptie dat het belangrijk is dat Feyenoord zich met de eerste of tweede plaats in de Eredivisie weer voor de lucratieve Champions League plaatst. De laatste winnaar van de KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal moet na twee competitienederlagen op rij in de achtervolging. Het verschil met het als tweede geklasseerde Ajax is opgelopen tot 7 punten.
Creatieve middenvelder
"Ik maak me nog geen zorgen", zei Priske. "En ik ga echt niet iedere dag naar de ranglijst kijken. We moeten gewoon goed blijven spelen en dan komt het op de ranglijst ook wel goed. En we hebben goed gespeeld tegen Utrecht. Niet briljant, maar wel goed. Soms een beetje te traag, maar dat kwam ook omdat Utrecht zo verdedigend speelde. Dan is het lastig tempo maken."
Utrecht versterkte zich de afgelopen weken met de aanvallers Haller en Miliano Jonathans. Priske ziet graag een rechtsback en creatieve middenvelder naar Rotterdam komen. Maar Feyenoord heeft nog niet toegeslagen op de transfermarkt. "Voor transfers moet je niet bij mij zijn", zei hij. "En ik ben tevreden over de goede spelers die we al hebben."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
36 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
3 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
19 uur geleden