Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Priske: Feyenoord was in bijna alles beter dan FC Utrecht

Priske: Feyenoord was in bijna alles beter dan FC Utrecht

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske nam zijn spelers van Feyenoord weinig kwalijk na de nederlaag tegen FC Utrecht (1-2). "Ik kan niet boos op ze zijn", zei hij in de perszaal van De Kuip. "We hebben de wedstrijd gedomineerd en waren in bijna alle facetten van het spel beter. Twee momenten van onoplettendheid hebben ons opgebroken."

Feyenoord had de regie van de wedstrijd in het eerste uur in handen, maar verzuimde een van de vele kansen te benutten. "En Giménez had misschien wel een strafschop moeten krijgen", zei Priske die zijn ploeg het duel uit handen zag geven nadat Sébastien Haller was ingevallen bij FC Utrecht. "Een counter en een hoekschop en we stonden met 2-0 achter", zei Priske. "Dan wordt het lastig tegen een ploeg die zo verdedigend speelt."

Directeur Dennis te Kloese benadrukte afgelopen week op de nieuwjaarsreceptie dat het belangrijk is dat Feyenoord zich met de eerste of tweede plaats in de Eredivisie weer voor de lucratieve Champions League plaatst. De laatste winnaar van de KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal moet na twee competitienederlagen op rij in de achtervolging. Het verschil met het als tweede geklasseerde Ajax is opgelopen tot 7 punten.

Creatieve middenvelder

"Ik maak me nog geen zorgen", zei Priske. "En ik ga echt niet iedere dag naar de ranglijst kijken. We moeten gewoon goed blijven spelen en dan komt het op de ranglijst ook wel goed. En we hebben goed gespeeld tegen Utrecht. Niet briljant, maar wel goed. Soms een beetje te traag, maar dat kwam ook omdat Utrecht zo verdedigend speelde. Dan is het lastig tempo maken."

Utrecht versterkte zich de afgelopen weken met de aanvallers Haller en Miliano Jonathans. Priske ziet graag een rechtsback en creatieve middenvelder naar Rotterdam komen. Maar Feyenoord heeft nog niet toegeslagen op de transfermarkt. "Voor transfers moet je niet bij mij zijn", zei hij. "En ik ben tevreden over de goede spelers die we al hebben."

Meer uit Voetbal

Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

55 minuten geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

1 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

2 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

13 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

16 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

16 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

18 uur geleden