Priske: Feyenoord was in bijna alles beter dan FC Utrecht
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Brian Priske nam zijn spelers van Feyenoord weinig kwalijk na de nederlaag tegen FC Utrecht (1-2). "Ik kan niet boos op ze zijn", zei hij in de perszaal van De Kuip. "We hebben de wedstrijd gedomineerd en waren in bijna alle facetten van het spel beter. Twee momenten van onoplettendheid hebben ons opgebroken."
Feyenoord had de regie van de wedstrijd in het eerste uur in handen, maar verzuimde een van de vele kansen te benutten. "En Giménez had misschien wel een strafschop moeten krijgen", zei Priske die zijn ploeg het duel uit handen zag geven nadat Sébastien Haller was ingevallen bij FC Utrecht. "Een counter en een hoekschop en we stonden met 2-0 achter", zei Priske. "Dan wordt het lastig tegen een ploeg die zo verdedigend speelt."
Directeur Dennis te Kloese benadrukte afgelopen week op de nieuwjaarsreceptie dat het belangrijk is dat Feyenoord zich met de eerste of tweede plaats in de Eredivisie weer voor de lucratieve Champions League plaatst. De laatste winnaar van de KNVB-beker en Johan Cruijff Schaal moet na twee competitienederlagen op rij in de achtervolging. Het verschil met het als tweede geklasseerde Ajax is opgelopen tot 7 punten.
Creatieve middenvelder
"Ik maak me nog geen zorgen", zei Priske. "En ik ga echt niet iedere dag naar de ranglijst kijken. We moeten gewoon goed blijven spelen en dan komt het op de ranglijst ook wel goed. En we hebben goed gespeeld tegen Utrecht. Niet briljant, maar wel goed. Soms een beetje te traag, maar dat kwam ook omdat Utrecht zo verdedigend speelde. Dan is het lastig tempo maken."
Utrecht versterkte zich de afgelopen weken met de aanvallers Haller en Miliano Jonathans. Priske ziet graag een rechtsback en creatieve middenvelder naar Rotterdam komen. Maar Feyenoord heeft nog niet toegeslagen op de transfermarkt. "Voor transfers moet je niet bij mij zijn", zei hij. "En ik ben tevreden over de goede spelers die we al hebben."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
15 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
17 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
18 uur geleden