Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PrinsjesdagProtest trekt 1500 mensen

PrinsjesdagProtest trekt 1500 mensen

DEN HAAG (ANP) - Naar schatting 1500 mensen hebben zondag in Den Haag meegedaan aan het PrinsjesdagProtest. De actie, georganiseerd door de SP, werd gehouden op de Koekamp. Daarmee wil de partij vlak voor Prinsjesdag aandacht vragen voor de stijgende kosten.

SP-leider Lilian Marijnissen was een van de sprekers. Ook deden een aantal zorgverleners op het podium hun verhaal. "Een miljoen mensen in Nederland dreigt in armoede te komen, maar dit kabinet denkt dat pleisters plakken voldoende is", zei Marijnissen. "Terwijl aandeelhouders rijk worden en het aantal miljonairs snel groeit, wil dit kabinet gaan bezuinigen op de zorg. De kosten voor het dagelijks leven blijven maar stijgen. We kunnen niet wachten, er moet nu worden ingegrepen."

Tijdens haar toespraak pleitte Marijnissen er ook voor om de energiesector te nationaliseren. De actie werd afgesloten met een protestmars door Den Haag.

Meer uit Binnenland

Veel meldingen van wateroverlast in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.

4 uur geleden
Blikseminslag veroorzaakt door hele land branden

UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.

5 uur geleden
Concert Lil Kleine in Olympisch Stadion eerder gestopt om onweer

AMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.

7 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

8 uur geleden
Medewerker Concert at SEA naar ziekenhuis na blikseminslag

SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.

9 uur geleden
Code oranje in heel het land wegens zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.

9 uur geleden
Storing Rijkswaterstaat opgelost, alles werkt weer

DEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.

10 uur geleden