Prinsjesdag dit jaar uitzonderlijk warm
AMSTERDAM (ANP) - Prinsjesdag wordt zomers en kent hoge temperaturen. In Den Haag, waar het parlementaire jaar dinsdag officieel wordt geopend, wordt het 's middags rond de 30 graden. Daarmee wordt het de warmste Prinsjesdag sinds 1961, voorspelt Weeronline.
Volgens de weerdienst blijft het droog en waait het nauwelijks, waardoor het erg warm aanvoelt. Ook is er nauwelijks bewolking en de zonkracht is 4. Dat betekent dat de onbeschermde huid na een half uur kan verbranden.
Normaal is het op Prinsjesdag een graad of 18. Nog nooit eerder was Prinsjesdag officieel een tropische dag. De temperatuur op 'de derde dinsdag van september' stijgt gemiddeld eens in de vijf jaar tot boven de 20 graden. De hoogste temperatuur die ooit op Prinsjesdag werd gemeten is 28,7 graden.
In De Bilt, waar het KNMI is gevestigd, kan het dinsdag voor de zesde keer 30 graden of warmer worden in september. Dat gebeurde voor het eerst in 1901. Voor het laatst was dat het geval in 2016. Toen werd op 14 september een temperatuur gemeten van 31,4 graden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt pas in het voorjaar keuzes over eventuele nieuwe klimaatmaatregelen. Dan zal het kabinet "meer duidelijkheid geven over in welke mate aanvullend beleid nodig is voor de klimaatopgave richting 2040", schrijft landbouwminister Jaimi van Essen (D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
5 uur geledenGERDERATH (ANP) - Drie personen zijn omgekomen door een vliegtuigongeluk net over de Duitse grens bij Gerderath, ter hoogte van Roermond. Het vliegtuigje vertrok maandagochtend uit Hilversum, meldt de krant Rheinische Post. Het gaat om een toestel van Vliegschool Hilversum (VSH), aldus die organisatie.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat geen nader onderzoek doen naar de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam. Op woensdag 22 juli reed een tram daar tegen een stilstaande tram die stond te wachten omdat de brug open was. De raad heeft vertrouwen in het onderzoek dat het openbaarvervoerbedrijf, de RET, van Rotterdam laat doen.
6 uur geleden