Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prinses Laurentien wil gesprek na verwijten over haar gedrag

Prinses Laurentien wil gesprek na verwijten over haar gedrag

DEN HAAG (ANP) - Prinses Laurentien begrijpt niets van de verwijten aan haar adres over grensoverschrijdend gedrag en wil in gesprek met ambtenaren van het ministerie van Financiën die haar daar anoniem van hebben beschuldigd. Dat zegt de prinses, die zich inspant voor herstel voor slachtoffers van het toeslagenschandaal, in een interview met De Telegraaf.

"Ik kan me er niks bij voorstellen dat je mensen zomaar beschuldigt met hele grote woorden. Het is zo lelijk. Daar ben ik nog elke dag over aan het nadenken: waarom doen mensen dat? Dat beklemmende fluisterspel… er is een soort nieuwe werkelijkheid waarin alles wordt weggezet tegen anonieme beschuldigingen waartegen je je nooit hebt kunnen verdedigen", aldus Laurentien tegen de krant.

Ze zegt "vanwege de ministeriële verantwoordelijkheid" juist iedereen te hebben aangehaakt. "Het is dan raar om te worden neergezet als iemand die je gewoon niet bent. Geen tegenspraak duldend? Als ik íets doe, is het juist tegenspraak verzamelen."

Ondanks dat de prinses zich niet herkent in de beschuldigingen, wil ze wel graag het gesprek aangaan. "Wij willen graag met de mensen praten die de beschuldigingen hebben gedaan. Dat is onze kerstgedachte: een handreiking richting de mensen op Financiën. We weten niet wie het zijn, we weten ook niet wat er volgens hen is gebeurd."

Ze wijst erop dat tijdens de gesprekken met het ministerie "ook in ons team mensen zaken hebben ervaren die niet prettig waren. Zij hebben behoefte aan een goede afsluiting. Zij voelden zich ook onveilig, door Financiën."

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

2 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

2 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

2 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

3 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

3 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

3 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

3 uur geleden