Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prinses Laurentien wil gesprek na verwijten over haar gedrag

Prinses Laurentien wil gesprek na verwijten over haar gedrag

DEN HAAG (ANP) - Prinses Laurentien begrijpt niets van de verwijten aan haar adres over grensoverschrijdend gedrag en wil in gesprek met ambtenaren van het ministerie van Financiën die haar daar anoniem van hebben beschuldigd. Dat zegt de prinses, die zich inspant voor herstel voor slachtoffers van het toeslagenschandaal, in een interview met De Telegraaf.

"Ik kan me er niks bij voorstellen dat je mensen zomaar beschuldigt met hele grote woorden. Het is zo lelijk. Daar ben ik nog elke dag over aan het nadenken: waarom doen mensen dat? Dat beklemmende fluisterspel… er is een soort nieuwe werkelijkheid waarin alles wordt weggezet tegen anonieme beschuldigingen waartegen je je nooit hebt kunnen verdedigen", aldus Laurentien tegen de krant.

Ze zegt "vanwege de ministeriële verantwoordelijkheid" juist iedereen te hebben aangehaakt. "Het is dan raar om te worden neergezet als iemand die je gewoon niet bent. Geen tegenspraak duldend? Als ik íets doe, is het juist tegenspraak verzamelen."

Ondanks dat de prinses zich niet herkent in de beschuldigingen, wil ze wel graag het gesprek aangaan. "Wij willen graag met de mensen praten die de beschuldigingen hebben gedaan. Dat is onze kerstgedachte: een handreiking richting de mensen op Financiën. We weten niet wie het zijn, we weten ook niet wat er volgens hen is gebeurd."

Ze wijst erop dat tijdens de gesprekken met het ministerie "ook in ons team mensen zaken hebben ervaren die niet prettig waren. Zij hebben behoefte aan een goede afsluiting. Zij voelden zich ook onveilig, door Financiën."

Meer uit Binnenland

Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

1 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

3 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

4 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

8 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

8 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

12 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

22 uur geleden