Prinses Laurentien wil gesprek na verwijten over haar gedrag
DEN HAAG (ANP) - Prinses Laurentien begrijpt niets van de verwijten aan haar adres over grensoverschrijdend gedrag en wil in gesprek met ambtenaren van het ministerie van Financiën die haar daar anoniem van hebben beschuldigd. Dat zegt de prinses, die zich inspant voor herstel voor slachtoffers van het toeslagenschandaal, in een interview met De Telegraaf.
"Ik kan me er niks bij voorstellen dat je mensen zomaar beschuldigt met hele grote woorden. Het is zo lelijk. Daar ben ik nog elke dag over aan het nadenken: waarom doen mensen dat? Dat beklemmende fluisterspel… er is een soort nieuwe werkelijkheid waarin alles wordt weggezet tegen anonieme beschuldigingen waartegen je je nooit hebt kunnen verdedigen", aldus Laurentien tegen de krant.
Ze zegt "vanwege de ministeriële verantwoordelijkheid" juist iedereen te hebben aangehaakt. "Het is dan raar om te worden neergezet als iemand die je gewoon niet bent. Geen tegenspraak duldend? Als ik íets doe, is het juist tegenspraak verzamelen."
Ondanks dat de prinses zich niet herkent in de beschuldigingen, wil ze wel graag het gesprek aangaan. "Wij willen graag met de mensen praten die de beschuldigingen hebben gedaan. Dat is onze kerstgedachte: een handreiking richting de mensen op Financiën. We weten niet wie het zijn, we weten ook niet wat er volgens hen is gebeurd."
Ze wijst erop dat tijdens de gesprekken met het ministerie "ook in ons team mensen zaken hebben ervaren die niet prettig waren. Zij hebben behoefte aan een goede afsluiting. Zij voelden zich ook onveilig, door Financiën."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
30 minuten geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
31 minuten geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
32 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
7 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
7 uur geleden