Prinses Laurentien leest voor bij start Nationale Voorleesdagen
ZOETERMEER (ANP) - Prinses Laurentien is dit jaar weer van de partij tijdens de Nationale Voorleesdagen. Die zijn er om het voorlezen aan kinderen in de leeftijd van nul tot zes jaar te stimuleren. De prinses zal in de bibliotheek van Zoetermeer een prentenboek voorlezen.
Traditiegetrouw lezen bekende en onbekende Nederlanders tijdens het ontbijt in bibliotheken, op scholen en peuterspeelzalen uit Het Prentenboek van het Jaar. Dit jaar is dat het boek Moppereend van Joyce Dunbar en Petr Horáček.
De Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek organiseert al sinds 2004 de Nationale Voorleesdagen. Naast prinses Laurentien dragen ook radio-dj Gerard Ekdom, rapper Rico (van Rico en Sticks) en acteur Peter Faber hun steentje bij op verschillende plekken in het land. Vorig jaar lazen onder andere minister Ingrid van Engelshoven en GroenLinks-leider Jesse Klaver voor en lazen enkele bekende Nederlanders voor het eerst in het Engels, Frans en Arabisch.
De zeventiende editie van de Nationale Voorleesdagen is van woensdag 22 januari tot en met zaterdag 1 februari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
7 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
8 uur geleden