Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prinses Laurentien leest voor bij start Nationale Voorleesdagen

Prinses Laurentien leest voor bij start Nationale Voorleesdagen

ZOETERMEER (ANP) - Prinses Laurentien is dit jaar weer van de partij tijdens de Nationale Voorleesdagen. Die zijn er om het voorlezen aan kinderen in de leeftijd van nul tot zes jaar te stimuleren. De prinses zal in de bibliotheek van Zoetermeer een prentenboek voorlezen.

Traditiegetrouw lezen bekende en onbekende Nederlanders tijdens het ontbijt in bibliotheken, op scholen en peuterspeelzalen uit Het Prentenboek van het Jaar. Dit jaar is dat het boek Moppereend van Joyce Dunbar en Petr Horáček.

De Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek organiseert al sinds 2004 de Nationale Voorleesdagen. Naast prinses Laurentien dragen ook radio-dj Gerard Ekdom, rapper Rico (van Rico en Sticks) en acteur Peter Faber hun steentje bij op verschillende plekken in het land. Vorig jaar lazen onder andere minister Ingrid van Engelshoven en GroenLinks-leider Jesse Klaver voor en lazen enkele bekende Nederlanders voor het eerst in het Engels, Frans en Arabisch.

De zeventiende editie van de Nationale Voorleesdagen is van woensdag 22 januari tot en met zaterdag 1 februari.

Meer uit Binnenland

NVJ: achter topplek persvrijheid gaat zorgwekkend beeld schuil

AMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.

11 minuten geleden
Nederland stijgt naar plek twee in slecht jaar voor persvrijheid

PARIJS (ANP) - Nederland is een plaats gestegen op de Press Freedom Index en staat nu op de tweede plek. Dat blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van Reporters Without Borders (RSF) van de persvrijheid van 180 landen wereldwijd. Het stoot daarmee Estland van die plek. Noorwegen staat opnieuw op de eerste plaats. Niet eerder constateerde RSF dat het gemiddeld genomen zo slecht ging met de persvrijheid wereldwijd. Meer dan de helft van de landen valt dit jaar in de slechtste twee categorieën.

13 minuten geleden
Aartsen wil proef met startbanen voor statushouders uitbreiden

DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.

3 uur geleden
Zeer grote natuurbrand aan Venneweg in Kessel

KESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.

4 uur geleden
Democraten Gorinchem wint ook herverkiezingen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.

6 uur geleden
Nog sterke rooklucht in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.

7 uur geleden
Burgemeesters prijzen inzet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.

8 uur geleden