Prinses Laurentien leest voor bij start Nationale Voorleesdagen
ZOETERMEER (ANP) - Prinses Laurentien is dit jaar weer van de partij tijdens de Nationale Voorleesdagen. Die zijn er om het voorlezen aan kinderen in de leeftijd van nul tot zes jaar te stimuleren. De prinses zal in de bibliotheek van Zoetermeer een prentenboek voorlezen.
Traditiegetrouw lezen bekende en onbekende Nederlanders tijdens het ontbijt in bibliotheken, op scholen en peuterspeelzalen uit Het Prentenboek van het Jaar. Dit jaar is dat het boek Moppereend van Joyce Dunbar en Petr Horáček.
De Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek organiseert al sinds 2004 de Nationale Voorleesdagen. Naast prinses Laurentien dragen ook radio-dj Gerard Ekdom, rapper Rico (van Rico en Sticks) en acteur Peter Faber hun steentje bij op verschillende plekken in het land. Vorig jaar lazen onder andere minister Ingrid van Engelshoven en GroenLinks-leider Jesse Klaver voor en lazen enkele bekende Nederlanders voor het eerst in het Engels, Frans en Arabisch.
De zeventiende editie van de Nationale Voorleesdagen is van woensdag 22 januari tot en met zaterdag 1 februari.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
2 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden