Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prinses Laurentien bij aftrap Nationale Voorleesdagen in Uithoorn

Prinses Laurentien bij aftrap Nationale Voorleesdagen in Uithoorn

AMSTERDAM (ANP) - Prinses Laurentien leest woensdagochtend voor tijdens de start van de Nationale Voorleesdagen. Zij doet dat zoals ieder jaar tijdens het Nationale Voorleesontbijt, dit jaar in de bibliotheek van kindcentrum Het Duet in Uithoorn. Ook onder meer zanger en acteur Jim Bakkum, presentator Merel Westrik, vlogger Mascha Feoktistova, politiechef Henk van Essen, voetballer Klaas-Jan Huntelaar en andere bekende Nederlanders lezen woensdagmorgen voor.

Prinses Laurentien leest voor uit Maar eerst ving ik een monster, het Prentenboek van het jaar 2022. Het boek van Tjibbe Veldkamp met illustraties van Kees de Boer gaat over een jongetje dat monsters verzint die hij moet vangen voor hij gaat slapen. Vorig jaar waren scholen, bibliotheken, peuterspeelzalen en kinderdagverblijven gesloten wegens de lockdown. Toen opende de prinses de Voorleesdagen in het tv-programma Zin in Zappelin.

De Nationale Voorleesdagen bestaan al sinds 2004 en zijn bedoeld om voorlezen te stimuleren. De Nationale Voorleesdagen duren tot en met 5 februari.

Meer uit Binnenland

Brabantse CdK veroordeelt intimideren en benaderen Statenleden

DEN BOSCH (ANP) - "Het thuis benaderen en intimideren van volksvertegenwoordigers is volstrekt onacceptabel en ontoelaatbaar." De Brabantse commissaris van de Koning Ina Adema veroordeelde vrijdagochtend de actie van de radicale boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF), die donderdag deurwaarders met een aangetekende brief langsstuurde bij Statenleden van de coalitiepartijen.

26 minuten geleden
KNMI wil Nederland weerbaarder maken door extreme scenario's

DE BILT (ANP) - Een extreme hittegolf, een onbeheersbare natuurbrand, of een voormalige orkaan die een spoor van verwoesting door het land trekt. Het is allemaal denkbaar in het reeds veranderde klimaat, benadrukt het KNMI in een rapport waarin experts zulke scenario's hebben uitgewerkt. Ze wijzen op de risico's, zodat de overheid daarop kan inspelen om Nederland weerbaarder te maken.

1 uur geleden
Eerste trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De eerste boerentrekkers zijn aangekomen bij het provinciehuis in Den Bosch, waar de Brabantse politiek vrijdag stemt over een nieuwe stikstofaanpak. Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force (FDF) noemt de maatregelen de "doodsteek voor de sector".

1 uur geleden
CNV blij met maatregelen rond 'beruchte' buslijn via Ter Apel

TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.

16 uur geleden
Rood gebied in reisadvies Thailand-Cambodja uitgebreid

DEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".

17 uur geleden
Zorgen in Brabant, Zeeland en Zuid-Holland om Haringvlietbrug

DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.

17 uur geleden
Organisatie ggz-patiënten pleit voor meer behandelplekken

AMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.

17 uur geleden