Prinses Laurentien bij aftrap Nationale Voorleesdagen in Uithoorn
AMSTERDAM (ANP) - Prinses Laurentien leest woensdagochtend voor tijdens de start van de Nationale Voorleesdagen. Zij doet dat zoals ieder jaar tijdens het Nationale Voorleesontbijt, dit jaar in de bibliotheek van kindcentrum Het Duet in Uithoorn. Ook onder meer zanger en acteur Jim Bakkum, presentator Merel Westrik, vlogger Mascha Feoktistova, politiechef Henk van Essen, voetballer Klaas-Jan Huntelaar en andere bekende Nederlanders lezen woensdagmorgen voor.
Prinses Laurentien leest voor uit Maar eerst ving ik een monster, het Prentenboek van het jaar 2022. Het boek van Tjibbe Veldkamp met illustraties van Kees de Boer gaat over een jongetje dat monsters verzint die hij moet vangen voor hij gaat slapen. Vorig jaar waren scholen, bibliotheken, peuterspeelzalen en kinderdagverblijven gesloten wegens de lockdown. Toen opende de prinses de Voorleesdagen in het tv-programma Zin in Zappelin.
De Nationale Voorleesdagen bestaan al sinds 2004 en zijn bedoeld om voorlezen te stimuleren. De Nationale Voorleesdagen duren tot en met 5 februari.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ging in de aanloop naar carnaval 2020 niet over corona. Dat zei Jack Mikkers, sinds 2017 burgemeester van Den Bosch, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Tijdens de voorbereidingen van het volksfeest was een aankomende storm volgens hem "meer een zorgpunt dan corona".
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
3 uur geleden